Kadesan’dan pandemi döneminde kesintisiz çalışma

Corona 19 salgını sağlık sektörü ile birlikte lojistik ve taşıma sektörünün önemini ve günlük hayatımızın sürmesindeki birlikteliğini ortaya koydu. Salgın sürecinde sağlık malzemelerinin ve gıda, temizlik maddelerinin kıtalar, ülkeler ve şehirler arası dolaşımı başta olmak üzere tüm ürünlerin taşınması dağıtımı tedarik zincirinin kopmamasını lojistik sektörü ve bu sektörün iş kollarının kesintisiz çalışması ile gerçekleşti. Bu dönemde Ticaret Bakanlığı, UND ve Uluslararası Nakliyeciler temassız ticareti gündeme getirdiler. Ürünlerin taşınması ve gümrüklerin geçilmesinde yeni yöntemler buldular.

 
Kadesan Group bu süreçte kesintisiz hizmet vermesi ile dikkat çeken ve örnek oluşturan bir firma oldu. Konu ile ilgili olarak Kadesan yöneticisi Murat Gençoğlu çalışmaları ile ilgili bilgi verdi:
“Öncelikle şunu belirtmek isterim. Türkiye’de ilk ve tek XL 12642 yük güvenliği DEKRA SertifikalıKayar perde üreticisi olan Kadesan Karadeniz Branda aynı zamanda yine bir ilkle Vagon üstünde taşınabilir yüksek mukavemetli HUKEPACK 12642 DEKRA sertifikalı Kayar perdeleri tam otomasyonla Kayar perde şehrinde üreterek bu zorlu pandemi sürecinde ayrıcalığını perçinledik.
Biz Kadesan olarak bu süreçte müşterilerimize sağladığımız hizmetleri kesintisiz sürdürdük ve sürdürmeye devam ediyoruz. Sipariş iptali ve iş kaybı yaşamadık. Çatı ve branda yenileme hizmetlerimizi sürdürdük, sürdürüyoruz. Bizim ana sanayicimiz durumunda olan firmaların aldığı ve üretim ve teslimatını yapmakta oldukları yarı römorklardan bazılarının teslim tarihlerinin kısa süreliğine ertelenmesi bizim yurtiçi taşıma ve dağıtım firmalarına verdiğimiz hizmetlere yönelmemizi sağladı. Ana yarı römork ve treyler üreticileri ile birlikte Türkiye’nin tüm üreticilerine yönelmiş olmamız, yurt içinde yenileme pazarına yönelmiş olmamız bizim için sağladığı çeşitlenmenin önemi ve bu yönde aldığımız tedbirlerin doğruluğu bir kez daha ortaya çıktı.
Bizim branda çatı sistemlerinde ihracatımızda çeşitlendi Rusya, Kuzey Afrika, Ortadoğu ülkeleri İran ve Avrupa ülkelerine yönelik çalışıyoruz.

Bu dönemde tüm çalışanlarımızın ve bizden hizmet olan müşterilerimizin salgından etkilenmemesi için sosyal mesafe, hijyen güvenliği, sağlık kontrolleri, çalışma düzenine yönelik tedbirleri aldık. Bunları kesintisiz ve aksaksız uyguluyoruz. Üretim hatlarımızda stok ambarlarımızda da yeni düzenlemeler yaptık. Hadımköy tesisimizi her anlamıyla daha efektif ve esnek hale getirdik. Tesisimizi geliştirme çalışmalarımızı sürdürüyoruz

Ürün çeşitliğimiz özellikle çekici, teren ile taşınan kayar gövde yarı römork sistemelerinin brandalarını üretiyoruz. Yurt içi sebze meyve taşımalarında kullanılmak üzere hava değişimini sağlayan insüle ve ahşap kasalara göre daha hafif yükleme boşaltma kolaylığı ve hızı sağlayan yeni bir branda sistemi geliştirdik ve müşterilerimizden büyük beğeni topladı.
Bu ürünleri hızla yaygınlaştıracağız ve tüm kasa üreticileri ile iş birliğimiz artırıyoruz. Bizim için durmak bu zorluktan güçlenerek ve yeni deneyimler kazanarak yolumuza devam ediyoruz.”

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

  

 

 

 

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir