UND genel kurula hazırlanıyor! Birlikte güçlüyüz

UND’de genel kurul hazırlıkları başladı. UND üyesi nakliyeciler bu gün bir araya gelerek bir basın açıklamasıve toplantısı yaptılar. Yeni UND yönetimini oluşturmak için yola çıkan grup hareketin konumunu “Birlikte Güçlüyüz” mottosuyla açıkladı… Birlikte Güçlüyüz mottosu altında birleşen gurubun Toplantıya katılanlar arasında ve Ali Çiçekli, Fevzi Çakmak, Şenol Çak, Cavit Değirmenci Fahrettin Nalçacı gibi isimler yer aldı. Uluslararası Taşımacılar arasına katılan genç isimler arasına Merve Koç, Hanife Zafer gibi iş kadını katılımcılarda dikkat çekti.

29 Martta yapılacak UND genel kurulu öncesinde “Birlikte Güçlüyüz” sloganı ile düşüncelerini ifade eden nakliyecilerin açıklamalar grubun sözcülüğünü üstlenen Ali Çiçekli tarafından yapıldı. Bir süre önce UND’ dede ki görevinden ayrılan Ali Çiçekli açıklamalar sırasında yapıcı ve birleştirici bir dil kullandı. Birlikte Güçlüyüz grubunun İstanbul ile birlikte uluslararası taşımacıların önem kazandığı bütün illerde bulunan taşımacılarla irtibat halinde olduğunu ve bu gün düzenlenen toplantıya İstanbul’da yerleşik önemli 50 den fazla nakliyecinin destek verdiğini bildirdi. Birlikte Güçlüyüz Grubu Türkiye’nin bütün şehirlerinde nakliyecilerin birlikte olduğu bir gruptur. Çalışmalar tüm nakliyecinin sorunlarının çözülmesine yöneliktir açıklaması yapılarak önemi ortaya kondu.

Toplantı sırasında Ali Çiçekli tarafından okunan basın açıklamasında: “Gün itibarıyla Dünyanın ve Türkiye’nin içinde bulunduğu çerçeve çizilerek, sektörün güncel sorunlarla birlikte süregelen sorunlarının devam ettiği, haksız rekabet, belgesiz taşımalar Roro fiyatları ve giderek artan maliyetler bir kez daha ifade edildi. “Bu sorunların üstesinden gelmek için yan yana durmaya ve güçlü bir birliktelik sergilenmeye ihtiyaç duymaktayız. Bu nedenle biz taşımacılar bir araya gelerek, tek meslek kuruluşumuz olan UND öncülüğünde daha etkin olabilmek adına “Birlikte güçlüyüz Mottosuyla yola çıktık,
Kamu –Özel sektör iş birliği çok önemlidir Güçlü bir irade ile yapılan hiçbir girişim ve ortaya koyulan iradeye kamunun duyarlılık göstereceğine inanıyoruz. Türkiye gibi ekonomik büyümesini ihracata göre göre kurgulamış ülke için lojistik olmadan başarıya ulaşmak mümkün değildir. Bu bağlamda kamu ile güzel bir iş birliği oluşturacağımıza inancımız sonsuzdur.l

 


Oluşturacağımız yönetim modelinin temeli geniş katılım ortak akıl ve çözüm odaklı olmaktır. Birlikte bunu başarabiliriz” dendi.
Bir başkan adayı ismi belirtilmediği toplantıda ortak akıl, birlik ve derneğe aidiyet duygusunun vurgulanması dikkat çekti.

Çiçekli açıklamaları sonrasın da sorulan bir sorular üzerine basın açıklamasındaki ifadeleri tamamlayıcı açıklamalar yaptı. Sorulan soruları cevaplarken UND’nin büyüklüğünü önemini vurguladı. Toplantı öncesinde yapılan temaslarda Görevdeki Başkan Çetin Nuhoğlu’nun yeni dönemde aday olmayacağını bildirdiğini bu nedenle de Birlikte Güçlüyüz grubunu oluşturarak yeni dönemde yeni bir yönetimin oluşması için harekete geçtiklerini açıkladı. Sektör ihtiyaçları ve ortak girişimlere göre yeni projeler ve ekonomik birliktelikler oluşturulabileceğini, sektör basının önemini vurguladı. Yeni dönemde sektör basını ile daha fazla iş birliği yapılacağını, ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

   

  

   

 

  

UND birlik grubu toplantısı esnasında basın ile özel olarak görüşen uluslararası nakliyeci Murat Polat corona virüsü nedeniyle özellikle İran ve Asya ülkeleri kapılarında bekleyen sürücüler ve araçlara yönelik tedbir alınmasını ve taşımacıların sorunlarına acil çözüm bulunmasını isteyerek kapılardan kendilerine yollanan görüntüleri paylaştı…

  

 

   

 

 

  

   

 

  

 

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir