Şığva Trans filosuna kattığı 20 Volvo FH 500 ile Avrupa yolunda

Mersinli uluslararası taşımacılardan Şığva Trans, filosuna kattığı 20 Volvo FH Globetrotter kabinli çekici ile Avrupa ülkelerine yönelik seferlere başladı. Filoya katılan yeni Volvo FH’lar, ilk seferlerine Mersin’de yapılan teslimat töreni ile uğurlandılar. Teslimat törenine Şığva Trans’ın sahipleri ile birlikte Temsa İş Makinaları Volvo Trucks’ın Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Grup Müdürü Kıvanç Kızılkaya, Saha Satış Müdürü Devrim Karataş, Volvo Trucks Saha Satış Müdürü Umut Şahin, Temsa İş Makinaları Volvo Trucks Yedek Parça Satış Müdürü Cihan Kayan katıldılar.

Şığva Trans filosuna katılan yeni Volvolar filoyu gençleştirip güçlendirirken, filodaki çekici sayısı 130 adete yükseldi. Yeni araçlar frigofirik taşımalarda hizmet verecek. Şiğva filosunda 140 frigofirik yarı römork bulunuyor.

Firma ortağı ve yöneticisi Burhan Şiğva, filoya katılan 20 Euro 6 normuna sahip Volvo FH alımı sayesinde Ortadoğu taşımaları ile birlikte bir süredir ara verdikleri Avrupa taşımalarını eskisinden daha güçlü ve daha modern metotlar kullanarak yeniden başladıklarını bildirdi.

Yeni Volvolar egzoz gazının çıkış gücünü kullanma esasına dayanan Turbocompound özellikleri ile düşük devirlerde de yüksek tork, yüksek ortalama sürat ve daha düşük yakıt tüketimi sağlıyorlar. Bu özellikler frigo taşımaları için hayati öneme sahip.

 

Şığva Trans yöneticisi Burhan Şiğva teslimat töreni öncesi çalışmaları ile ilgili bilgi verdi, Mersin’in Türkiye ve bölge ülkeleri lojistiğindeki özel ve önemli konumunu vurguladı. “Mersinde C2 yetki belgeli 500’ü aşan firma var” diyerek, sektörün çözülmesini beklediği sorunları hatırlattı. Bu sorunları; geçiş belgeleri, kapılarda beklemeler, Türkiye plakalı araçlara kesilen yüksek cezalar, dış ticaret ve ülkeler arasında çıkan problemlerin nakliyeye ve navlun fiyatlarına yansıması, büyüyen firmaların kurumsal gereklilikler için yaptıkları cari giderler olarak sıraladı.  Bu giderleri ve gereklilikleri yerine getirmeyen firmaların oluşturduğu haksız rekabetin tüm firmalara zarar verdiğini ve sektörün gelişimini yavaşlattığını belirten Şiğva, sorunların çözümü ve sektörün geleceği daha iyi görmesi ile yatırımların artacağını ifade ederek, “Mersin gıda üretimi ve ticaretinde iklim, coğrafi konum, liman, demiryolu ve karayolu bağlantılarının olması, çok tecrübeli ve yeterli donanıma sahip gıda tüccarlarının bölgeyi merkez olarak seçmesi nedeniyle çok önemli bir konumdadır. Ortadoğu ülkelerine önemli miktarda ürün taşımaktayız” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz Şığva olarak tanker taşımacılığı ile başladığımız faaliyetleri 2004’den beri frigofirik taşımalarla sürdürüyoruz. 4 yıl önce ara verdiğimiz Avrupa taşımalarını yeni araçlarımızla yeniden başlattık. Bu başlangıçta araçların Euro 6 normu ile birlikte tüm markalarda yakıt kalitesi öne çıktı. Bu noktada Avrupa yolu için en uygun araç olarak yaptığımız araştırmada Volvo öne çıktı. Bu tercihimizde performans, yakıt tüketiminin uygunluğu, sürücülerin Volvo’yu tercih etmesi gibi nedenler etkili oldu. Ayrıca araçlarımız ile birlikte beş yıllık bir bakım paketi anlaması da yaptık.”

Ortadoğu taşımalarının sürdüğünü belirten Burhan Şiğva özellikle Habur sınır kapısında, Kapıkule’de nakliyecilere güvenilir kalitede ve uygun yakıt sağlanmasının önemini vurguladı, “Günümüzde taşımacıların kesintisiz taşıma hizmeti vererek gelişebileceklerini bu nedenle iyi araç, iyi yakıt, iyi sürücü, iyi satış sonrası hizmetlerin bir bütün oluşturduğunu vurguladı. Biz Avrupa hattında ro-ro kullanmıyoruz. Bizim için aslolan sürücülerimizin yorulmadan, takolarını bozmadan yüksek ortalama süratle çalışmalarıdır. Dönüş yükünü olarak da Avrupa’dan Türkiye ve üçüncü ülkelere taşıma yapacağız” dedi

Volvo Trucks uluslararası soğuk zincirin çekicisi !

Volvo Satış Müdürü Kıvanç Kızılkaya ise “Volvo Trucks Temsa İş Makinaları olarak müşterilerimize çok iye ürünler kaliteli partnerlik anlaşmaları sunuyoruz. 20 araçlık Şiğva Volvo filosu ile birlikte bakım anlaşması ve finans hizmeti de sunduk. Bölge nakliyecisine iyi ürün ve hizmet desteği sunuyoruz. Şiğva Trans’a başarılar diliyoruz” dedi.

Şığva Trans’ın uzun yol taşımacılığında zorlu koşullarda yüksek verimlilik ve performans gösteren kamyonlarıyla nakliye firmalarının öncelikli tercihi olan Volvo Trucks, frigorifik taşımacılıkta kullanacağı yeni araçları yeni nesil Turbo Compound motorlu Volvo FH 500 çekiciler.
Sürüş kolaylığı ve güvenliği sunan Volvo FH 500 çekiciler, özellikle DC13TC motoru sayesinde yakıtı en tasarruflu ve en verimli şekilde kullanmasıyla farklılaşıyor. Yeni nesil Turbo Compound (TC) motorlar D13 Euro 6 Step D motorlara kıyasla 300 Nm daha fazla azami tork üretiyor ve yakıtta yaklaşık yüzde 4, AdBlue’dan ise yüzde 40 civarında tasarruf sağlıyor. Uzun yolda güvenliği arttıran şerit takip sistemi, şerit değiştirme destek sistemi, önden çarpışma uyarısı ve acil frenleme destek sistemi gibi donanımlara sahip bu modelde; kabin içerisinde gelişmiş kabin park soğutucusu, buzdolabı, ısıtmalı konforlu şoför koltuğu, elektronik kontrollü yük göstergesi, kabin dışında Xenon ön farlar, viraj lambası, yağmur silecek sensörü ve far yıkayıcısı da bulunan ekstra görüş paketi, verimli enerji kullanımı için çift akü sistemi, konforlu bir sürüş için havalı kabin süspansiyonu ve tavanda havalı korna gibi ekstra özellikler de bulunuyor.

Teslimat törenine Şığva Trans’tan firma ortakları Burhan Şiğva ve Ahmet Şiğva ile Temsa İş Makinaları Volvo Trucks Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Grup Müdürü Kıvanç Kızılkaya, Temsa İş Makinaları Volvo Trucks Saha Satış Müdürü Umut Şahin, Temsa İş Makinaları Volvo Trucks Saha Satış Müdürü Devrim Karataş ve Temsa İş Makinaları Volvo Trucks Yedek Parça Satış Müdürü Cihan Kayan katıldı.

Törende Temsa İş Makinaları Volvo Trucks Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Grup Müdürü Kıvanç Kızılkaya, Volvo Trucks markasını tercih ettikleri için Şığva Trans’a teşekkür ederek şöyle konuştu: “Volvo Trucks markasının gücü ve geniş yetkili servis ağıyla, Türkiye pazarında uzun yıllara dayanan deneyimini birleştirdiğimiz, müşteriyi odağımıza alan bir yapıya sahibiz. Bu emeğimizin müşterilerimizin nezdinde karşılık bulması bizi çok mutlu ediyor çünkü biz, Volvo Trucks olarak müşterilerimizi uzun soluklu iş ortağımız olarak görüyoruz. Ar-Ge ve inovasyonda farkını ortaya koyan, her türlü hava şartı ve çalışma koşuluna uygun, dayanıklılığı, güvenliği kanıtlanmış, yüksek konforlu, çevreci ve verimli araçları müşterilerimizle buluşturuyoruz. Satış ve satış sonrası hizmetlerimizle daima yanlarında yer alıyoruz. Bunun yanı sıra, finansman çözümlerimiz, kiralama ve ikinci el hizmetlerimizle de müşterilerimizin bütçelerini rahatlatıyoruz. Şığva Trans ile bu bağlamda oluşturduğumuz iş ilişkimizin uzun yıllar süreceğine ve her ihtiyaçlarında çözüm ortağı olarak yanlarında olacağımızı vurgulamak isterim.”

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir