Zambezi Ulusal Parkı’ndaki Land Rover  turunun resmi lastiği Goodyear oldu

Goodyear Wrangler DuraTrac lastikleri, Afrika’nın çetin arazi koşullarında 16 adet Land Rover Discovery marka aracın üzerinde 2000 kilometrelik bir yolculuğa çıkarak dayanıklılığını kanıtlayacak. Kavango-Zambezi (Kaza) Ulusal Parkı’nda sürüşe çıkacak katılımcılar, dünyadaki en büyük ikinci doğa rezervinin içinden geçerken zorlu yol şartlarıyla başa çıkabilmek için Goodyear lastiklerinden yararlanacak.

Yılda iki kez gerçekleştirilen Land Rover Experience Turu bu kez Kavango-Zambezi Ulusal Parkı’nda gerçekleşecek. Dünyadaki en büyük ikinci doğa rezervi olma özelliğine sahip bu park, Güney Afrika ülkeleri Angola, Botsvana, Namibya, Zambiya ve Zimbabve topraklarında yer alıyor. Wrangler DuraTrac lastikleri, son otuz yıldır tüm dünyada çıktığı sayısız macerada esnekliğini ve dayanıklılığını kanıtlamış olan Land Rover Discovery marka araçlara takılacak. Katılımcılar, el değmemiş hayvanlar alemini hayranlıkla seyredecek, yerel mutfağın lezzetlerini tadacak ve dünyadaki en büyük şelalesi olan Victoria Şelaleleri’ni ziyaret edecekler.

Bu ülkeleri görmenin yanı sıra, katılımcılar aynı zamanda bu toprakların insanını da tanıma fırsatı bulacak, Afrika’nın kültür ve geleneklerini ilk elden deneyimleme şansı yakalayacaklar. Sürdürülebilirlik inisiyatiflerine, hayvan ve doğa koruma uygulamalarına tanıklık edecekler. Bu uygulamalar Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) ve Alman kalkınma bankası KfW’yi, Kaza doğa rezervini desteklemeye teşvik etti.

Goodyear Wrangler DuraTrac sarp kumlu yokuşlar ve yollar, dikenli savana çalıları ve çakıl taşından patikalar gibi en zorlu yol koşullarıyla baş edecek şekilde tasarlandı. Yolculukları sırasında katılımcılar tüm bu yol koşullarına maruz kalacaklar. Yolculuğun arazi bölümlerindeyse sürücüler Goodyear’ın çamurda yol tutuşu destekleyen TractiveGroove Teknolojisi’nden faydalanabilecekler. Wrangler DuraTrac lastikleri yüksek engelleri aşmak; çakıl, toprak ve çamuru lastikten hızla uzaklaştırarak aracın çekişini ve yanal yüklere dayanımını otomatik olarak iyileştirmek ve yol kaynaklı sesleri azaltmak üzere tasarlandı.

Goodyear Avrupa Pazarlama Müdürü Mike Rytokoski, “Wrangler DuraTrac lastiklerimizi Land Rover Deneyim Turu’nda kullanılmak üzere sunmaktan mutluluk duyuyoruz” diye konuştu. Rytokoski, “Bu iş birliği, Land Rover’ın, araçlarının sınırlarını zorlamak istediğinde Goodyear lastiklerine güvendiğini bir kez daha vurguluyor” ifadelerini kullandı.

Jaguar Land Rover Almanya’nın Pazarlama Müdürü Christian Löer ise şunları kaydetti; “Goodyear ile ilişkimiz yıllar önce ilk Range Rover’da Goodyear marka lastik kullandığımız günlere dayanıyor. Bu ilişki son model Land Rover Defender gibi modellerimize özgü yeni nesil lastik geliştirilmesi süreciyle bugün de devam ediyor. Tur için Land Rover Discovery araçlarımızda Goodyear marka lastik kullanılıyor olmasından duyduğumuz memnuniyeti bir kez daha dile getirmek istiyorum.”

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir