Goodyear Eagle F1 SuperSport adını yazdırıyor

Goodyear Eagle F1 SuperSport, gösterdiği üstün performansla Tyre Reviews’ın lastik testini zirvede tamamladı.

GOODYEAR’ın yeni Eagle F1 SuperSport lastikleri en iyi online lastik değerlendirme sitesi olan Tyre Reviews tarafından ilk defa düzenlenen Ultra Ultra Yüksek Performans (UUHP-Ultra Ultra High Performance) lastik testinde birinci oldu.

Bu geniş çaplı testte, ıslak ve kuru zeminde yol tutuş, ıslak ve kuru zeminde fren performansı, suda kızaklanma, yuvarlanma direnci, gürültü ve sürüş konforu gibi tüm temel lastik testi disiplinleri değerlendirildi.

Üstün yol tutuş ve sürüş hâkimiyeti sağlamak için Goodyear’ın yarış lastiklerindeki tecrübelerinden yararlanılarak geliştirilen bu lastikler, birinciliği almalarını sağlayan olağanüstü sonuçlar elde etti.

Goodyear Eagle F1 SuperSport lastiklerine tam not veren Tyre Reviews’un sahibi Jonathan Benson, lastiğin Kuru ve ıslak zeminde yol tutuş testinde olağanüstü performans gösterdiğini ve koşullar ne olursa olsun direksiyon hassasiyeti ve dengeye sahip olduğunu”belirtti.

 

Jonathan Benson özellikle ıslak zemin sürüş hâkimiyeti performansının çoğu kişiyi etkilediğini belirterek, “Yeni Goodyear lastiğinin olağanüstü olduğu nokta, tur boyunca olağanüstü yol tutuş performansı sergilerken arabanın ön aksı ve arkası arasında gerçek bir denge sağlaması” dedi.

Goodyear Avrupa CMO’su Mike Rytokoski ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Test sonuçları bizi oldukça heyecanlandırdı. Bu yılın başında lastiği piyasaya sürdüğümüzde üstün özellikleri olduğunu biliyorduk ancak Tyre Reviews gibi oldukça etkili ve alanında uzman bir web sitesinden bunu destekleyen sonuçlar almak, bu yeni serinin performansını gerçekten kanıtlar nitelikte.” diye konuştu.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir