DRONE ile depo sayımı

Openevent tarafından müşterisi olan UVL Robotics firmasının Türkiye de ilk ve tek olan drone teknolojisiyle depo sayım tanıtım lansmanı gerçekleşmiştir. Bu etkinliğe yoğun bir katılım gerçekleşmiştir. Kubera Asia Türkiye Akıllı Çözümlerin Uzmanı Ali Yıldırım, “100.000 bin paletlik bir lojistik deposunu 200-300 kişi 3-4 günde ancak sayabilir, UVL Robotics olarak biz ise 100.000 paletlik bir yerin sayımını 8 saate kadar indiriyoruz’dedi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Openevent tarafından düzenlenen 23 Temmuz Salı günkü toplantıya, UVL Robotics Founder & CEO’su Evgeny GRANKİN, – Sales Director Ilya Ivanov, Lead Engineer  Nikolay Bystrov, Türkiye temsilcisi Kubera ASIA Co-Founder Maksim Cotur, Founder Serghei Aleksei ve Specialist of Smart Solutions Ali Yıldırım’da katılım gösterdiler. Panel sonrasında bir araya geldiğimiz Kubera Asia Türkiye Akıllı Çözümlerin Uzmanı Ali Yıldırım, UVL Robotics’in 2017 yılında faaliyete geçtiğini ve dünyada 50 den fazla müşterisi olduğunu belirtti.

Etkinlikte soru cevap kısmında katılımcılar teknolojinin detaylarını öğrenebilmek adına birçok soru yönelterek teknolojiye olan ilgilerini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Bu teknolojinin pilot deneme sayımlarının Alışan Lojistik, Netlog Lojistik ve Ekol lojistik firmalarında canlı bir şekilde uygulanacağını bizlere iletilmişti  r.  ‘’UVL Robotics insansız hava aracını kullanarak, “Lojistik Depo Sayımlarında Hızlı, Güvenli ve Sıfır Hata ile Sayım” yapmaktayız, dedi.’’

4 PL Danışmanlık ve Lojistik Hizmetleri Genel Müdürü Tuncay Aydın ‘’ Depo ve Mağaza Sayımlarının Önemliliği ve Yaşanan Sıkıntılar” konusunda bizlerle engin tecrübelerini paylaştı. Bu arada katılımcılar da kendi tecrübelerini paylaşarak etkinlikte birçok bilgi akışı sağlanmıştır. “UVL Robotics olarak bizim ana özelliklerimiz hız, netlik ve güvenlik. Bu yılın başında faaliyete başladığımız Türkiye’de birçok firma ile görüşmelerimiz sürüyor. Bazı firmalarla iş birliği yapma aşamasındayız.

Dünya’da 50’den fazla müşterimiz var. Biz burada insan hatalarından kaynaklanan kayıpları sıfıra indiriyoruz. Tek drone saatte 600-700 palet sayabilir. Müşteri derse ki, biz 10.000 paletlik depoyu 1 saatte saymak istiyorum. Biz o zaman drone sayısını artırıyoruz ve müşterinin bu sayım talebinizi yerine getiriyoruz. Depolarda koridorların geniş ya da dar olması bizim sayım yapmamıza engel değil. Dünyada benzer sistemler var ama bizim gibi esnek iş modelleri başka kimsede yok. UVL Robotics ile birlikte Türkiye pazarında büyük fırsatları görüyoruz ve yer almak istiyoruz.” dedi.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir