Elektrikli MAN eTGE Van’lar Paris trafiğinde kullanılıyor

Paris için MAN eTGE  

DHL Express France, Geodis ve SNCF Reseau şirketleri, Paris şehir trafiğinde full elektrikli MAN eTGE  araçlarını kullanmaya başladı. Araçlar birbirlerinden çok farklı işlerde çalışıyor.

MAN full elektrikli eTGE van araçların Paris şehrinde kullanıldığını belirtiyor. DHL Express şirketinin yerel şubesi emisyonsuz bu van aracı şehirde kullanıyor. DHL müşterilerinin paketlerini bu elektrikli van ile taşıyıp teslim ediyor.

MAN şirketine göre bu araçların filoları DistriGreen’e entegre edilmiş. Burası 2018 yılında Porte d’Aubervilliers kentinde açılmış. DHL Express France kendisine hedef koymuş ve 2025 yılına kadar bu şehirdeki sevkiyatların %70’ni MAN eTGE van araçları ile yapacak.

DHL Express Fransa işletme yöneticisi Phillippe Pretat ; araç filolarını iki yıl içerisinde elektrikli van araçlar ile ikiye katlayacaklarını ve 2020 yılının sonuna kadar da 100 adetten daha fazla elektrikli Van kullanacaklarını belirtiyor. Lojistik hizmet veren Geodis şirketi ise elektrikli MAN eTGE van araçlarını Paris şehrindeki sevkiyat taşımaları için kullanmaya başladı.

Şirket bu alımlarıyla fransa da ikinci en büyük elektrikli araç ağına sahip olmuş durumda. Van araçlarda demiryolu bakım teknisyenleri ve materyalleri üretim tesisleri ile inşaat şantiyeleri arasında taşıyor. Şirket tüm sevkiyat lojistiğini ve dağıtımını şehir içerisinde bundan sonra yalnızca elektrikli Van araçlar ile yapacağını ifade ediyor. Yeni MAN eTGE aracının yanısıra elektrikli filoda yine emisyonsuz elektrikli otomobiller kullanılıyor.

Menzil 140 kilometreye kadar

MAN 100 kW kapasitesindeki eTGE aracın faydalı yük miktarının 950 kilogram olduğunu belirtiyor. Tam 10.7 metreküp olan bir kargo hacimine sahip araçlar. Menzil ise 120 ile 140 kilometre arasında.

https://www.eurotransport.de/artikel/man-etge-fuer-paris-elektro-transporter-im-einsatz-10906528.html

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir