Tırsan’dan Eyüp Lojistik’e 165 adet T.SCS Perdeli Maxima Plus

Tırsan Treyler, bir ilke imza attı. Eyüp Lojistik’e dijital teslimat töreni ile 165 adet treyler teslim eden Tırsan, bu teslimat ile Gaziantepli lojistik firmasına 765 adet treyler teslim etmiş oldu.Tırsan Treyler’den Eyüp Lojistik’e 165 adet araç teslim etti. Online yapılan teslimata Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ve Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık ve Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç katıldı. Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu yaptığı açıklamada, “Eyüp Bey ile  1994-1995 yılından bu yana tanışıyoruz. O dönemden bu yana işbirliğimiz devam ediyor. Bugün teslim edeceğimiz 165 treyler ile bugüne kadar 765 adet treyler teslim etmiş oluyoruz. Eyüp Lojistik, Gaziantep’in önemli lojistik firmalarından biri. 2001 yılından bu yana Gaziantep’e sürekli gider gelirim. Az sayıdaki Gaziantepli lojistik firmaları çok önemli işlere imza atıyorlar.

2019 yılı ve öncesi bir daha gelmeyecek. Bundan sonra ne olur? Covid-19’un bir şekilde tedavisinin bulunması lazım. Yeni değişen dünya düzeni içinde Türkiye’nin bir şansı var. Bildiğiniz gibi bu virüsün çıktığı yer olan Çin dünya üretiminin üçte birini gerçekleştiriyor. Bundan sonra tedarik zinciri yapılırken bölgesel işbirlikleri gelişecektir. Küreselleşmenin bittiğini kabul etmemiz lazım. Ama bölgesel işbirlikleri de gelişmesi ve iş modellerinin yeniden sorgulanması gerekiyor. Türkiye üretim teknoloji açısından çok önemli gelişmeler kaydetti. Bu bizim için çok önemli bir şans. Doğru planlama ve doğru strateji yaparsak bu durum Türkiye’de üretimi için bir avantaj olacaktır.

Dünya üretiminin üçte birinin bir ülkeye bağlamanın sonucu net olarak görüldü. Hizmet sektörü yani turizm, bankacılık ve benzeri sektörler nasıl evrimleşecek bunu öngörmek mümkün değil. Üretimin GSMH’deki payı artıyor. Öte yandan toprağın önemi artacak ve toprağa dönüş tekrar başlayacaktır. 2023’te 23 bin adet üretim hedefimiz var. Bu yıl 11 bin adet hedefimiz vardı. Sanırım 7 bininin üstünde kapatacağız. Evde çalışma modeli kendini geliştirme açısından çok önemli bir fırsat. Ben bu çalışmayı Covid-19’dan sonra da devam ettirmeyi arzu ediyorum. Bu yeni çalışma alışkanlıkları içinde evden çalışmalar ön plana çıktı. Ben tahmin ediyorum ki, buna alışacağız. Tırsan’da kimse zorunlu olmadıkça ofise gitmiyor. Bu durum bir müddet daha devam edecektir. Her şeye hazırlıklı olmamız lazım. Değişimleri görmemiz lazım ve buna hazırlıklı olmamız lazım. Lojistik sektörü şu an artısı ile eksisi ile bir dengede. Batıya yaptığımız taşımalarda en önemli problemi vize oluşturuyor.”

Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, “Biz bu yıl için hem çekici hem de treyler alanında çok ciddi yatırımlar yapmayı planladık. Öncelikle ülkemize güveniyoruz. Tırsan ile işbirliğimiz 1995 yılında başladı. Bu zamana kadar Tırsan’dan 765 adet treyler aldık. Bizim şirketimizde Tırsan’dan bu yana treyler yok. İyi treyler yapıyorlar. Hem kullanım hem işletim hem de ikinci el anlamında bu önemli. Bugün 165 adet Tırsan treyler ile güçlendireceğimiz filomuza 300 adet de yeni çekici ekleyeceğiz. Bununla ilgili MAN ile uzun vadeli bir anlaşma yaptık. Öte yandan bugün teslim teslim alacağızı 165 adet treyleri 250 adede çıkarmayı amaçlıyoruz.

Biz lojistik tarafında devam ediyoruz ama özellikle çekici ve treyler kiralama alanında ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Yılın ikinci yarısında uluslararası nakliyecilere treyler ve çekici kiralama işi yapacağız. Aynı zamanda lojistik depo yatırımlarımız bulunuyor. Amacımız lojistik sektörünü yabancılara kaptırmamak. Bildiğiniz gibi araçlar önemli bir sermaye gerektiriyor. Biz bu konuyu çok iyi biliyoruz. Hem ikinci elde hem tamir bakımda bu işi iyi yönettiğimiz düşünüyoruz. 3 yıl içinde biz lojistik sektörünün içinde olmayacağız, lojistik tedarikçisi olacağız.

Avrupa’ya çok yakınız ve hızlı teslimat yapabiliyoruz. Bu bizim ihracatımızı artıracaktır. Ben 2 ay içinde normal taşıma seviyesine ulaşabileceğimizi düşünüyorum. İşinizi iyi yaptığınızda mutlaka işiniz oluyor. Biz bu sektörden para kazanıp başka sektörlere yönelmiyoruz. Kriz de olsa Covid-19 da olsa biz uzun vadeli stratejiler yapıyoruz. Bu süreç bize bunun ne kadar doğru olduğunu gösterdi. Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoçda Tırsan olarak bir ilki gerçekleştirdiklerini ve dijital teslimat gerçekleştirdiklerini belirtti.

Tırsan şirketinin gönderdiği basın bülteni ;

Tırsan, Sektörün İlk Dijital Teslimat Törenini Eyüp Lojistik İle Gerçekleştirdi

Sektöründe bir ilke daha imza atan Tırsan, canlı video konferans sistemi ile Türkiye’nin önde  gelen  taşımacılık firmalarından  Eyüp  Lojistik’e,  165  adet  Tırsan  Tenteli  Perdeli Maxima Plus treyler teslimatı gerçekleştirdi. Güvenilir lider Tırsan, müşterilerinin her ihtiyacına göre geliştirdiği verimlilik odaklı ürün gamıyla lojistik firmalarının ilk tercihi olmaya devam ederken, treyler sektöründe bir ilke daha imza attı. Türkiye’de ilk kez bir araç teslimatı online olarak yapıldı.Tırsan,uluslararası taşımacılıkta önde gelen firmalardan Eyüp Lojistik’e, canlı video konferans sistemi üzerinden 165 adet Tırsan Tenteli Perdeli Maxima Plus treyler teslimatı gerçekleştirdi.

Eyüp Lojistik, son yatırımıyla birlikte filosuna kattığı  Tırsan  araç  sayısını 765’e  çıkardı.Tırsan’ın  Adapazarı  fabrikasında  gerçekleştirilen  teslimat törenine;canlı video konferans sistemi üzerinden Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin  Nuhoğlu,  Eyüp  Lojistik  Yönetim  Kurulu  Başkanı  Eyüp  Bartık  ve  Tırsan  Treyler  Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç katıldı.

“Eyüp Lojistik’e Bugüne Kadar 765 Adet Treyler Teslimatı Gerçekleştirdik”

Teslimat töreninde açıklamalarda bulunan Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Eyüp Lojistik ile uzun yıllara dayanan güçlü iş birlikleri olduğuna dikkat çekerek, “Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık ile yaklaşık 1994 yılından bu yana çok yakın iş birliğimiz var.

Bugün  teslimatı  yapılan  165  araçla  birlikte,  toplamda  Eyüp  Lojistik’e  765  treyler  teslimatı gerçekleştirdik. Bu teslimatın özellikle Gaziantep merkezli ve o bölgenin dış ticaretinde söz sahibi olan bir şirketle olması, bölge adına da gurur kaynağımız oldu.O bölgelerin ihracatında ve ithalatında güçlü firmalarımızın olması bizleri rekabette çok daha öne çıkaracaktır.Bu herkesin elde edemeyeceği bir başarı.

Özellikle Mersin ve İskenderun limanları ile deniz taşımacılığının hâkim olduğu bu bölgede,karayolunda  rekabetçi edebilmek için çok efektif ve  verimli  olmak gerekiyor. Eyüp Beybunu çok iyi yaparak, büyümeye devam etti. Türk lojistik sektörünün gücü, bireysel güçlerin toplamından ortaya çıkıyor. Eyüp Lojistik, her dönemde sektöre öncülük eden ve farklı iş modelleri ile bu işi çok iyi yürüten bir firmadır. İstanbul’da önemli depo yatırımlarına da imza atan Eyüp Lojistik’e hem sektöre kattığı değerler hem de Tırsan ile uzun yıllara dayanan iş birliği için çok teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

“Müşteri Memnuniyeti Her Zaman Önceliğimiz oldu”

Eyüp Lojistik’in her zaman Tırsan’a güvenerek iş birliği yapmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Çetin Nuhoğlu: “Müşteri memnuniyeti,bu işe başladığımız ilk günden bu yana her zaman önceliğimiz oldu. Biz yatırım malı üretiyoruz ve bu yatırımları yaparken, biliyoruz ki müşterilerimiz bizim  ürünlerimiz  ile  geleceği  tasarlayacak, rekabet  gücünü  artıracak  ve değer kazanacak. Ürünlerin kullanım kalitesi, işletme maliyeti ve araçların ikinci el değeri müşteri memnuniyetinde en önemli kriterler olarak öne çıkıyor.

Bu kriterleri sağlayamadığınızda müşteri memnuniyeti olması mümkün değil. Aracın satın alınması, kullanması ve satılmasına kadar tüm süreçlerde Tırsan her zaman müşterilerini memnun eden bir firma oldu. Geniş servis ağımız ve yedek parça konusundaki çözüm odaklı yaklaşımımızla da fark yaratıyoruz. Tırsan olarak,müşterilerimizle uzun soluklu iş birliklerine imza atmayı önemsiyoruz. Bununla birlikte Avrupa’da da her alanda ve her sektörde de müşteri memnuniyeti gayesiyle başarılı işler yapmaya devam ediyoruz.”

“Doğru Planlama ve Doğru Strateji ile Korona Salgını Sonrası Daha Güçlü Olabiliriz”

Nuhoğlu, Korona virüs (Covid-19) salgınının sektöre etkilerine yönelik de değerlendirme yaparak, şunları söyledi: “Korona virüsün dünyada büyük etkileri olacak. Biliyoruz ki, 2019 öncesi bir daha yaşanmayacak. Aşı bulunana kadar korona virüs tüketim alışkanlıklarından, iş yapış şekillerine kadar hepimizin yaşamında büyük değişimlere neden olacak.

Bu anlamda Türkiye’nin değişen bu yeni dünya düzeninde ve yeni iş modelleri üzerinde gerçek anlamda bir şansı var. Bildiğiniz gibi virüsün çıktığı yer olan Çin, dünya üretiminin üçte birini gerçekleştiriyor.Dolayısıyla bütün dünya bu  durumdan  etkilendi.Bundan  sonra  yapılacak  çalışmalarda  en  önemli  konulardan  biri  de kuşkusuz tedarik zincirinin kesintisiz yapılması için gerekli adımları atmak olacaktır. Bu noktada gelecekte yeni bölgesel iş birlikleri gelişecektir.Dolayısıyla bölgesel iş birliklerinin gelişmesi ve iş modellerinin yeniden sorgulanması gerekiyor. Türkiye üretim teknolojisi açısından çok önemli gelişmeler kaydetti. Bu bizim için çok önemli bir avantaj.

Doğru planlama ve doğru strateji ile Türkiye üretim konusunda öne çıkacaktır.”

Çetin  Nuhoğlu,  salgın  nedeniyle  seyahatler  azalsa  da  hiçbir  zaman  mal  hareketinin azalmayacağını  hatta  artacağını  vurgularken, araç satışlarında da çok büyük  düşüş beklemediğine işaret etti. Nuhoğlu, “Tırsan olarak, her sektöre yönelik üretim yaptığımız için bu süreçten daha az etkileneceğiz. Kendimizi her duruma hazırlıyoruz, gelecek stratejilerimizi de değişen ihtiyaçlara göre sürekli geliştiriyoruz” dedi. 2023’te 23 bin adet üretim hedefleri olduğunu hatırlatan Nuhoğlu, “Salgından önce bu yıl için 11 binadet üretim hedefimiz vardı.Salgın sonrası ise Avrupa’daki daralmaya bağlı olarak bu yılı 7 binin üstünde kapatacağımızı öngörüyoruz” dedi.

“Tırsan, Havaya Attığınızda Yere Düşmeden Satılan Araçlar Üretiyor”

Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, konuşmasında treyler yatırımlarında sadece Tırsan araçlarını tercih ettiklerine vurgu  yaparak,“Bugüne kadar Tırsan’dan 765 araç aldık. Tırsan’a her zaman güveniyoruz. Treyler filomuzda sadece Tırsan araçları var, çünkü Tırsan, gerçekten çok sağlam treyler üretiyor. Bunun için tüm ekibe teşekkür ediyorum. Tırsan araçları hem kullanım hem işletim hem de ikinci el değeri olarak muhteşem özelliklere sahip. Doğru fiyatla alıp kullanıyoruz, çok düşük maliyetlerle işletiyoruz ve ikinci el değeri açısından da tabir-i caizse havaya attığınızda yere düşmeden satılıyor.

Bunlar bizim Tırsan’ı tercih etme nedenlerimizin başında geliyor. Tırsan araçları, karayolu müşterilerimizden de aynı ilgiyi görüyor. Biz genelde yüksek model araçlarla çalışıyoruz. Çok eski araçları satarak yenileme de yapabiliyoruz. Bu da müşterilerimizin bize karşı sadakatini artırıyor. Özellikle gıda taşımacılığında memnuniyetleri çok fazla ön plana çıkıyor” şeklinde konuştu.

“Bu Yıl Tırsan ile 85 Araçlık Yeni Bir iş Birliği Hedefliyoruz”

Eyüp Lojistik, olarak ocak ayında yeni bir planlama yaptıklarını açıklayan Eyüp Bartık, “Bu planları yaptığımızda korona virüs henüz gündemde değildi. Bu yıl için ciddi anlamda hem treyler hem de çekici yatırımı yaparak, ülkemizin ilerleyişine katkı sunmayı planlıyorduk.  Maalesef şubat ayında salgın  gündemimize  girdi.

Ama  biz  yine  de  planladığımız araç  yatırımlarımızı yaptık.  Yeni yatırımlar yapmaya da devam edeceğiz. Bugün aldığımız 165 aracın dışında, yıl sonuna kadar Tırsan ile 85araçlık yeni bir iş birliğine imza atmayı planlıyoruz. Böylece, 2020 yılında Tırsan’dan alacağımız araç sayısı 250’ye ulaşacak” açıklamasında bulundu. Bartık, sektörde bir ilke imza atarak, korona virüs salgını nedeniyle teslimat törenini dijitale taşıyan Tırsan’ı da tebrik ederek, “Salgına rağmen özveri ile çalışan ve taleplerimizi karşılıksız bırakmayan tüm Tırsan ailesine çok teşekkür ediyorum. Bize teslimat konusunda çok destek oldular” dedi. Toplantıda yeni bir yatırıma hazırlandıklarını açıklayan Eyüp Bartık, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Uluslararası nakliyecilere çekici ve treyler kiralama konusuile ilgilibir ön çalışmamız var.

Özellikle çekici ve treyler kiralama sektöründe bir ihtiyaç olduğunu hissettiğimiz için bu alanda yeni yatırım planlıyoruz. Yılın ikinci yarısında bu konuda önemli bir adım atacağız.” Bartık ayrıca,  Lojistikte işletmecilik  ve  depolama  alanlarında da  yatırım  planları  olduğunu   belirterek, “Gaziantep’te  100  bin  m2,  İstanbul’da  ise  70  bin  m2depolama  alanımız  var.  Çatalca’daki arazimizde de yatırım planlıyoruz. Amacımız lojistik sektörünü daha da güçlendirmek” dedi.

“Tırsan Olarak Bir İlki Daha Gerçekleştiriyoruz”

Toplantıda, Tırsan Adapazarı fabrikasında Eyüp Lojistik’e gerçekleştirilen araç teslimatı ile ilgili hazırlanan videoyu katılımcılarla paylaşan Tırsan Treyler Satış Koordinatörü Ertuğrul Erkoç,  “Tırsan’ın sektörde bir ilki daha gerçekleştirdiğini vurguladı. Erkoç, “Treyler sektörünün canlı video konferans üzerinden gerçekleştirdiği  ilk  teslimat  törenini  Eyüp  Lojistik  ile yapmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyoruz” dedi.

Tırsan Tenteli Perdeli Maxima Plus T.SCS X+ Özellikleri

Tırsan Tenteli Perdeli Maxima  Plus, patentli K-Fix sistemi sayesinde, yüklerin en güvenli şekilde taşınmasını sağlıyor. Televre üzerindeki her biri 2,5 ton kapasiteli toplam 236 adet yük bağlama noktası sayesinde, 500’den fazla yükleme kombinasyonu sunan Tırsan Tenteli Perdeli Maxima Plus’ın üst yapısı ve perdeleri Code XL standartlarına %100 uyum sağlıyor.

Tenteli Perdeli Maxima  Plus, sahip olduğu seviyeli çatı kaldırma sistemi sayesinde; 2.800, 2.850, 2.900, 2.950 ve 3.000 mm iç net opsiyonları ile maksimum yükleme imkânı sunuyor ve yükleme esnasında 500 mm ekstra çatı kaldırma özelliği ile operasyonel hız ve verimlilik avantajı sağlıyor. Ayrıca, 7,200 kg forklift aks yüküne dayanımlı taban özelliği ile Tenteli Perdeli Maxima Plus, şasi ve çelik aksamlarının çinko tri-elektron metoduna göre kataforez (KTL) kaplamalı oluşu sayesinde ürünleri 10 yıl pas yürümezlik garantisi altına alıyor.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir