Temsa İş Makinaları Endüstriyel Ürün ve Hizmetler 2021

Logo Sağ

Temsa İş Makinaları endüstriyel ürünler pazarına sunduğu Crown Depo Çözümleri, Dieci ve Komatsu forklift’in 2020’ye yönelik performansının değerlendirildiği bir basın toplatısı düzenledi. Salgın nedeniyle çevrim içi olarak düzenlenen basın toplantısında Temsa İş Makinaları Endüstriyel Ürünler Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Grup Müdürü Bülent Beleda, Crown Depo Çözümleri, Dieci ve Komatsu forkliftler çalışmaları hakkında bilgi verdi.  Toplantıda Temsa İş Makinaları ekibinden Oben Ahmet Kutay Crown Depo Çözümleri ve Can Gürdal Dieci Teleskopik Yükleyici markalarının ürün ve çalışmalarını detaylandıran sunum yaptılar.  Toplantıda Crown Depo Çözümleri, Dieci ve Komatsu forkliftler hakkında gündem konularını paylaşıldı, 2021 yılında pazara sunacakları yeni ürünlerin bilgisi verildi.

Toplantıya katılan sektörel yayınların temsilcilerinin soruları cevaplandırıldı.  

Temsa İş Makinaları EndüstrielÜrün grubunda açık ve kapalı alanlarda himete uygun Komatsu forkliftler ve yükleyiciler, Yüksek raflı kapalı depo işlemlerinde tercih edilen  Crown akülü forkliftler ve Tarım ve inşaat alanında özellikle bozuk zeminlerde çalışmaya uygun Dieci teleskopik yükleyici ürün markaları bir alt grup oluşturmuş. Grup yöneticisi Beleda, konuşmasında özetle “Temsa İş Makinaları’nın bir satış şirketinden öte bir hizmet şirketi olduğunun da altını çizerek; pandeminin ekonomik etkilerinin hissedildiği bu dönemde iş ortaklarının finansal yükünü azaltmak ve çözüm sunmak için ödeme kolaylığı sunan kampanyalar düzenlediklerini, pandemi süresince kesintisiz hizmet vermek amacıyla dijital iş modellerini geliştirdiklerini ve mobil servis ağını genişlettiklerini belirtti. 2020’de pandemi döneminde tedarik zincirinin, depolamanın ne kadar önemli ve kritik bir süreç olduğunu yaşayarak gördük. Bu süreçte tedarik zincirinin aksamaması için depo yönetiminin ve doğru ekipman kullanımının önemi ortaya çıktı. Biz uzman ekibimizle depoların fiziki ortamını ve uygulama gereksinimlerini yerinde analiz ederek iş ortaklarımıza ücretsiz danışmanlık hizmeti de veriyoruz. Depolardaki uygulama gereksinimlerini ise geniş ürün yelpazemizle rahatlıkla karşılayabiliyoruz. Kampanyalarımız ve finansman desteğimiz ile ödeme kolaylığı sağlıyoruz. Kullanım sırasında eğitim ve bakım desteklerimizle ürünlerimizin uzun süre, yüksek verimlilikle çalışmasını sağlıyoruz. Kısacası her ihtiyaçlarında müşterilerimizin çözüm ortağı oluyoruz.” dedi.

Crown Depo Çözümleri

Amerikan menşeili Crown Depo Çözümleri ile Temsa İş Makinaları iş birliği 2017 yılında başladı. Zengin ürün gamında akülü forklift, dar alan sipariş toplayıcı, istifleyici, transpalet, reach truck gibi depolarda gereksinim duyulabilecek tüm ekipmanlara sahip. Crown Depo Çözümleri; teknolojinin gücünü yenilikçi tasarımlarına uygulayarak depolama çözümlerinde devrim yaratan yenilikler ortaya koymasıyla tanınıyor. Crown Depo Çözümleri’nin ürünleri dayanıklılıklarının yanı sıra, fonksiyonellik ve estetikten taviz vermeyen tasarımları ile öne çıkıyor. 75 yıllık tecrübeye sahip Crown’un 100’den fazla global tasarım ödülü bulunuyor.

“Depolamanın Çözüm Deposu” mottosuyla hizmet veren Crown ürünleri ile verilen bilgiler depo Çözümleri yenilikçi çözümleri arasında operatörün uzaktan kumandalı eldivenle sipariş toplayıcıyı hareket ettirebildiği giyilebilir QuickPick Remote sipariş toplama teknolojisi, operatörün konforunu ve dolayısıyla verimliliği artıran ağırlığa göre ayarlanabilen ve Crown platformlu akülü transpaletlerinde bulunan FlexRide süspansiyon sistemi ya da makinaya rafların kodu verilerek parça numarası girildiğinde dar alan sipariş toplayıcı asansörünün otomatik olarak rafa ulaşmasını sağlayan Auto Positioning System de sayılabilir. Crown Depo Çözümleri sunmuş olduğu InfoLink filo yönetim sistemi ise depoda çalışan makinalara kablosuz olarak bağlanarak kullanıcılara verileri anlık olarak izlemelerine olanak tanıyor. Tüm bu verilere tablet veya bilgisayardan kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde rahatlıkla erişilebiliyor. Bu sayede kullanıcılar depolarını yönetirken bu verilere dayalı aksiyon planlarını hazırlayabiliyor. Crown özellikle batarya teknolojisinde ortaya çıkan gelişmeler  ile birlikte Kurşun asit esaslı akülerin yerini almaya başlayan  lityum iyon bataryalar, nesler arası internet, çalışmaların verilerinin toparlanması, otonom çalışın forkliftler alanında yeniliklerin Türkiye pazarına sunan marka olarak akılda kalıyor.

Dieci Teleskopik Yükleyiciler

Temsa İş Makinaları, İtalyan markası Dieci’nin ise 2010 yılından bu yana Türkiye distribütörlüğünü yürütüyor. 1962 yılında kurulan ve Avrupa’da ilk teleskopik yükleyici üreticileri arasında yer alan Dieci ürün yelpazesiyle hem tarım hem de inşaat grubuna yönelik uygulama gereksinimlerini karşılıyor.

Türkiye’nin en uzun süreli distribütörlüğü rekorunun sahibi Komatsu iş birliğinin bir sonucu olarak sunduğu Komatsu dizel forkliftler ise Türkiye pazarında oldukça bilinen ve performansıyla ağır tonajlı uygulamalar için en çok tercih edilen markalar arasında yer alıyor. Farklı sektörlerde uygulama gereksinimlerine göre farklı ataçmanların rahatlıkla kullanılabilmesi Komatsu forkliftlerin müşteriler tarafından bir diğer tercih edilme nedeni.

2021 Yenilikleri

Temsa İş Makinaları Endüstriyel Ürünler Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Grup Müdürü Bülent Beleda, basın toplantısında Mayıs 2021’de ürün yelpazesine dahil edecekleri yeni Komatsu beko loder modelleri hakkında da bilgi verdi; Türkiye pazarına sunacakları yenilenen beko loder modellerinin teknik özellikleri ve donanımının kullanıcıları memnun edeceğini belirtti.

Beleda, pandemi dönemindeki uygulamalarından da bahsederek şunları söyledi: “Crown Depo Çözümleri, Komatsu Forklift ve Dieci markalarımız genelinde, yüz yüze hizmetin kısıtlandığı, temasın riskli olduğu bu dönemde müşterilerimizin işlerinin aksamaması için satış ve satış sonrası hizmetlerde görüntülü arama desteği verdik. Böylece kullanıcılarımızın pandemi sürecinde ihtiyaç duydukları anda yanlarında olduk ve kesintisiz destek sunduk. Yüz yüze hizmet için ise servislerimizde ve bayilerimizde tüm gerekli hijyen önlemlerini alarak kesintisiz hizmeti sürdürdük. Ayrıca ürünlerimiz kullanıcılara teslim edilmeden önce dezenfekte işlemi gerçekleştiriliyor. Hem saha hem de ofis için ekibimiz uygun önlemleri alarak çalışmalarına devam ediyorlar.”

Temsa İş Makinaları Endüstriyel Ürünler ve Satış Sonrası Hizmetleri mobil servis ağını genişleterek farklı lokasyonlarda bulunan tüm müşterilerine kesintisiz hizmet sunmaya devam ediyor. Müşterilerin sunulan mobil servisten oldukça memnun olduklarını belirten Bülent Beleda “Amacımız müşterilerimizin taleplerini hızlı ve kesintisiz bir şekilde karşılamak. Mobil Servis ağımızla özellikle uzak lokasyonda bulunan müşterilerimize hızlı bir şekilde ulaşabiliyoruz. Müşterilerimizin faaliyetlerinin sağlıklı bir şekilde devam etmesi ve onların en iyi çözüm ortağı olabilmek bizim önceliğimiz.”

Toplantı sırasında sorulara verilen cevaplarda lityum iyon pillerin giderek müşteri için daha avantajlı hale geldiği, ürünlerin satın alınması veya kiralanması konularında ise müşterilerin kendi iş modellerine göre tercih yapabilecekleri, vurgulandı.

Benzer yazılar