Optimize edilmiş römork Vion’a teslim edildi

Uluslararası gıda üreticisi Vion Food Group, aerodinamik olarak optimize edilmiş çekici  ve treyler kombinasyonuyla yakıt tüketimini yüzde 8,0 oranında azaltmayı bekliyor.

Schmitz Cargobull, Mercedes-Benz Trucks ve aerodesign uzmanı Betterflow’un temsilcilerinin huzurunda, ilk optimize edilmiş araç Mart ayı ortalarında ‘Birlikte daha iyi bir gelecek için’ sloganıyla Vion’a teslim edildi.

Schmitz Cargobull Satış Müdürü Western, “Vion, projenin uygulanması için bilinçli olarak, yüksek verimli bir common rail sürücüye sahip S.CU2 soğutma ünitesini içeren en yeni nesil Schmitz Cargobull S.KO COOL kutu gövdeli yarı römorku tercih etti.Bu treyler konsepti yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını azaltır ve karayolu yük taşımacılığında gelişmiş sürdürülebilirlik için Betterflow sisteminin aerodinamik bileşenleri ile desteklenir” dedi.

Aracı daha da optimize etmek için, Vion’un diğer endüstri ortakları arasında Aachen tabanlı başlangıç ​​Betterflow bulunuyor. Aerodesign uzmanları, havacılık endüstrisinden gelmektedir ve kendilerine mafsallı araçların hava direncini optimize etme hedefini belirlediler. Aachen mühendisleri treylere üç bileşen ekliyor: bir gövde altı membranı (LowFLOW), treylerin bölmesindeki bir spoyler (HighFLOW) ve 60 km / s hızında otomatik olarak açılan bir arka kanat sistemi (RearFLOW). ve geçen yıldan beri AB’de onaylandı.

Komple karayolu trenini olabildiğince verimli hale getirmek için Vion, yakıt tasarruflu bir Mercedes-Benz Actros 1848 LS 4 × 2 çekici kullanıyor.

Vion Lojistik Direktörü Sven Janßen, “Geleceğe yönelik gıda lojistiği için bu pilot test ile, et lojistiğindeki tüm borulu palet nakliye filomuzu kademeli olarak iyileştirmek amacıyla artık deneyim biriktireceğiz” dedi.

Almanya ve Hollanda’da her biri yıllık ortalama 100.000 km kilometreye sahip yaklaşık 300 treyler ile Vion, yarım milyon litreden çok daha az mazot tüketmeli ve böylece CO2 emisyonlarını yaklaşık 1.500 ton azaltmalıdır.

Janßen, “Vion’da bizim gibi – tüm tedarik zincirinde sürdürülebilir değer yaratma sorumluluğunu üstlenmek isteyen herkes, mobilite ve lojistik konularını göz ardı edemez” dedi.

“Et endüstrisinde bir öncü olarak, geleceğe yönelik gıda tedarikinde bir sonraki mantıklı adımı atıyoruz.”

Sven Janßen (Lojistik Direktörü Vion Move GmbH), Dirk Sieprath (Genel Müdür Betterflow GmbH), Thomas Schmitt (Mercedes-Benz Trucks Kilit Müşteri Yöneticisi), Frank Reppenhagen (Batı Avrupa Satış Müdürü Schmitz Cargobull).

Benzer yazılar