Gümrüklü Antrepo işletmecileri derneği kuruldu

Slider-Altı

Taşımacılık ve lojistik sektörünün içinde yer alan kurum ve girişimciler Gümrüklü Antrepo İşletmeciler Derneği GAİD adı altında yeni bir dernek kurdu. Yeni dernek gümrüklü antrepo işletmecilerini bir araya getiriyor. İstanbul merkezli olan derneğin Başkalığını Ekol Lojistik Filo Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Değirmenci üstlendi. GAİD üyeleri Ticaret Bakanlığına üyeleri ile birlikte bir ziyaret gerçekleştirdiler. Konu ile ilgili yayınlanan basın bülteninde aşağıdaki bilgiler yer aldı.


 

Gümrüklü antrepo işletmecilerini tek çatı altında bir araya getirecek Gümrüklü Antrepo İşletmeciler Derneği (GAİD) iki ay süren verimli çalıştayların ardından 27 Temmuz 2020’de faaliyetlerine başladı. Çözüm odaklı yaklaşımı ile tüm paydaşlara destek olarak dış ticarete katma değer sağlamak amacı ile yola çıkan GAİD’in Kurucu Başkanlığına lojistik sektörünün deneyimli isimlerinden Ekol Lojistik Filo Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Değirmenci getirildi.

 

Değirmenci’nin başkanlığında GAİD; kamunun yaptığı sektörel faaliyetlerde kurumlarla birlikte hareket ederek şeffaf, güvenilir ve sürdürülebilir çalışmalar yapmayı, kamu- özel sektör iş birliğinde öncü sektör örgütü olmayı hedefliyor. GAİD, lojistiğin bir parçası olan gümrükleme ve depolama işlemlerinin gerçekleştirildiği gümrüklü antrepo sektörünün sesini daha yüksek duyurabilmesi ve alınan kararlarda söz sahibi olunabilmesi için çalışmalar yürütecek.

GAİD, ANKARA’YA RESMİ ZİYARETTE BULUNDU

GAİD’in ilk resmi ziyareti de 17 Ağustos Pazartesi günü Ankara’ya oldu. Ziyarette T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Sayın Rıza Tuna Turagay, Gümrükler Genel Müdürü Sayın Mustafa Gümüş, Teftiş Kurulu Başkanı Sayın Cumali Semeğir, Gümrükler Genel Müdür Yardımcıları Sayın Jale Arslan ve Sayın Halit Hanoğlu, Antrepo Daire Başkanı Sayın Nevzat Bozkurt, Muafiyetler Daire Başkanı Sayın Erdal Karahisar, İhracatın Kolaylaştırılması Daire Başkanı Sayın Kerem Erol ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Kamu-Özel İşbirliği Daire Başkanı Sayın Ali Kamil Özmen ve Bakan Yardımcısı Danışmanı Ali Sait Dolu ile bir araya gelindi. Toplantılarda GAİD’in kuruluşu, faaliyetleri ve sektörel sıkıntılar ele alındı.

GAİD iletişim bilgileri: [email protected]  Küçükbakkalköy Mah. Dereboyu Cad. No:3/A Brandium AVM R5 Blok Kat:4 D:25 Ataşehir/İSTANBUL

 

 

 

 

GAİD YÖNETİM KURULU

İsim-Soyisim Unvan
Cavit DEĞİRMENCİYönetim Kurulu Başkanı
Ahmet DİLİKYönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Osman Gökhan İSKENDERYönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Hürüyet Gürkan CEHRELİYönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
İsmail YAŞARGenel Sekreter
Hasan Kaan Gökhan ERGÜNERSayman/ Mali İşler
Burak ŞANLIYönetim Kurulu Asil Üye
Nurcan Özyazıcı SUNAYYönetim Kurulu Asil Üye
Kemal BİNERBAYYönetim Kurulu Asil Üye
Murat DOĞANYönetim Kurulu Asil Üye
Selçuk YILMAZYönetim Kurulu Asil Üye
Emre ANDİÇYönetim Kurulu Asil Üye
Fırat GÜRYönetim Kurulu Asil Üye
Erdal YILMAZDisiplin Kurulu Başkanı
Erkan BAŞBOĞADisiplin Kurulu Başkan Yardımcısı
İbrahim Halil ÜNLÜDisiplin Kurulu Üyesi
Marek PUSİÇDisiplin Kurulu Üyesi Yedek
Murat Serhat ÖZBAŞDisiplin Kurulu Üyesi Yedek
Güven ÖKTENDisiplin Kurulu Üyesi Yedek
Halil GÜNALDenetleme Kurulu Başkanı
Hasan Özgür YARMALIDenetleme Kurulu Asıl Üye
Murat BABAOĞLUDenetleme Kurulu Asıl Üye
Hakan ÇİLDİRDenetleme Kurulu Asıl Üye
Hakan LOBUTDenetleme Kurulu Asıl Yedek

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir