GP Elite yarış arabaları için Twindeck treyleri teslim aldı

Gecici

Hollanda merkezli treyler üreticisi Van Eck, GP Elite’e iki adet Eckstreme serisi Twindeck treyler teslim etti.

GP Elite Van Eck twindeck treylerler, GP Elite için özel olarak tasarlanmış çift katlı yüksekliğe sahip olup, GP Elite’in yarış arabası taşıma ihtiyaçlarının yanı sıra bir ofis ihtiyacını da karşılamaktadır.

GP Elite, motor sporlarında toplam tedarikçi olarak hareket eden ve müşterilerinin motor sporları yarışmalarına katılmalarına izin veren ve bazen de bizzat yer alan uzmanlaşmış bir şirkettir. Van Eck’ten iki çift katlı treyler, şirketin Avrupa çapında faaliyet gösteren kapsamlı, ince taneli lojistiği için yakın zamanda satın alındı.

GP Elite, yıl boyunca GP Elite’in treylerlerinin kullanılmasıyla sonuçlanan en az beş Porsche touring otomobil yarışmasını destekler. GP Elite, yarışmalara ek olarak, teşvikleri ve ilgili motor sporları etkinliklerini de destekliyor ve kendi yarış arabalarını hazırlama ve bunu GP Elite’in ortaya çıkması gereken pistlerde de yapma konusunda geniş fırsatlara sahip.

GP Elite, Van Eck ile temasa geçti çünkü şirket, şimdiye kadar birlikte çalıştığı ekipmandan daha çok yönlü bir yarış treyleri arıyordu.

“Çift katlı konseptin bizim için bir şey olabileceğini anladık. GP Elite’den Robert van Teijlingen, “Ama sonra biraz değiştirilmesi gerekiyordu” dedi.

GP Elite’den Torsten van Haasteren, “İkinci yükleme katının biraz daha yükseğe inşa edilmesini tercih ederiz” dedi.

“Bu, bir ofisin parçası olan yeterli aydınlatma, klima ve güç noktaları ile doğal olarak donatılmış birinci katı bir ofis olarak kullanmamıza izin verecek. En üst kat, 1,5 m’nin üzerinde çok daha düşük olacaktır. Bu bir sorun değil çünkü oraya her zaman üç yarış arabası koyabiliriz.”

2003 yılından bu yana Twindeck treylerlerdeki geniş deneyimi ve benzersiz uzmanlığının bir sonucu olarak, Van Eck buna zahmetsizce cevap verebildi, ancak bu treyleri bitirmedi.

GP Elite, ofise girişin kolay olması için yan tarafta bir erişim kapısı istedi. Ayrıca, mafsalın üzerinde, dışarıdan kolayca erişilebilen depolama alanları oluşturulmuştur. Bunlar, bu özel yapım römorkları karakterize eden birçok ayrıntıdan bazıları. Tekerlekler sağlam bir şekilde asılır ve koruyucu bir plaka ile kaplanır. Ancak bu, alt takımın asla çok ısınmaması için havalandırılır. Römork, Porsche’lerin üst güverteden güvenli bir şekilde indirilebileceği sağlam bir bagaj kapağını kaplayan yüksek bir bagaj kapağı ile donatılmıştır. Bu üst güverte arka arkaya üç yarış arabasını alacak şekilde tasarlandı. Van Eck tarafından geliştirilen ve yarış arabalarını güvenli ve sorumlu bir şekilde sabitlemek için bağlama halkalarının ideal yere sabitlendiği özel bir ray ile sabitlenirler.

Römorklar onlardan çok fazla kilometre alacak. GP Elite beş yarışmada aktif olduğundan, treylerler önümüzdeki yaz boyunca her hafta sonu Avrupa’nın bir yerinde farklı bir pistte olacak.

Gecici

Benzer yazılar

Gecici