FANUC’tan tüm sektörlere destek

Yeni nesil 3D otomasyon simülasyonları ile üretim hızınızı arttırın

Dünya çapındaki endüstriyel şirketlerin üretim kapasitelerini ve performanslarını oldukça etkileyen koronavirüs sürecinde normalleşme adımları atılmaya başlandı. FANUC, üretimdeki etkinliğin, esnekliğin ve çalışan uzmanlığının şirketlerin hayatta kalması için belirleyici rol oynadığı bu dönemde de tüm sektörlere destek oluyor. Robot ve makinelerin simüle edilebildiği 3D otomasyon programları ROBOGUIDE ve CNC GUIDE’ın deneme sürümlerini eylül ayına kadar ücretsiz olarak sunan FANUC, müşterileri için yeni bir öğrenme deneyimi yaratıyor.

Covid-19 pandemisi başladığından bu yana Avrupa’daki 1600’den fazla çalışanı için online eğitim ve webinar sayısını sürekli arttıran Japon menşeili CNC, robot ve makine üreticisi FANUC, müşterileri ya da potansiyel müşterileri için de sayısız öğrenme fırsatı yaratıyor. Büyük beğeni toplayan ROBOGUIDE ve CNC GUIDE yazılım programlarının deneme sürümlerini ücretsiz olarak sektöre sunan FANUC, bu sayede şirketlerin pandemi sonrası sürece adaptasyonunu hızlandırıyor.

ROBOGUIDE ile yüksek verimliliğe doğru

Hem FANUC robotlarının hareketinin hem de genel üretim sürecinin simüle edilebildiği bir program olan ROBOGUIDE, yalnızca çevrimdışı programlama değil aynı zamanda kullanıcıların uygulamalarını verimli bir şekilde tasarlamasına ve optimize etmesine yardımcı olan 3D bir simülasyon ortamı yaratıyor. ROBOGUIDE ile yapılan uygulamalar üretimi durdurmadan tasarlanıp güncellenebiliyorken, simülasyon, ethernet bağlantısı yoluyla üretimdeki robot kontrollerine aktarılabiliyor. Bu sayede makine arıza süreleri en aza indiriliyor ve arızalar önleniyor. ROBOGUIDE’ın entegre CAD veritabanı, kullanıcıların tüm FANUC robotları ile makinelerine ve basit araçlarına erişebilmelerini sağlıyor; bu nitelik çoklu robotlara sahip karmaşık uygulamaların bile simüle edilebilmesini mümkün kılıyor. Hem sistem entegratörleri hem de üretici firmalar gibi son kullanıcılar için muazzam bir verimlilik avantajı olan ROBOGUIDE ücretsiz deneme sürümü için FANUC Türkiye web sitesi https://special-offer.fanuc.eu/tr/ üzerinden kolayca kayıt yapılabiliyor.

Simülasyon, test ve çözüm önerileri CNC GUIDE ile mümkün

Takım tezgahı üreticileri için de son derece uygun olan, kullanıcıların parça programlarını bilgisayarlarına yazmalarını, simüle ve test etmelerini sağlayan CNC GUIDE, buna ek olarak üreticilerin müşterilerini uzaktan desteklemelerine de yardımcı oluyor. CNC GUIDE, simülasyon ve test avantajının yanı sıra programlama hataları olması durumunda çözüm önerisi sunuyor. CNC GUIDE’ın ek fonksiyonları arasında parça programının ilgili çevrim süresini yüksek doğrulukla hesaplayan “Çevrim Süresi Tahmini Fonksiyonu” bulunuyor. CNC GUIDE gerçek FANUC CNC klavyesini gösterdiğinden, FANUC denetleyicilerinin eğitimi, gerçek bir takım tezgahına ihtiyaç duymadan bir PC veya dizüstü bilgisayardan uzaktan eğitim şeklinde de gerçekleştirilebiliyor. FANUC CNC için yeni, yüksek kalitede grafik kullanıcı arayüzü iHMI da test edilebiliyor ve parça programları standart ISO kodu ile işleme döngüsünü içererek 3D grafikte simüle edilebiliyor. CNC GUIDE’ın ücretsiz deneme sürümünü kullanmak için de https://special-offer.fanuc.eu/tr/ üzerinden kayıt yapılabiliyor.

Yanı sıra FANUC, 30 Haziran’a kadar deneme sürümlerine kayıt yaptıran kullanıcılara standart lisans alımlarında yüzde 25 indirim hakkı sağlıyor.

FANUC Hakkında:

FANUC, CNC kontrol sistemleri, robotlar, Robodrill(İşleme Merkezi), Robocut(Tel Erozyon), Roboshot(Plastik Enjeksiyon) ve Robonano (Hassas Torna) gibi üretim makineleri için fabrika otomasyonunda dünya lideridir. 1956’dan beri Yamanaka Gölü yakınındaki Fuji Dağı eteğinde 1,7 milyon metrekarelik bir alanı kapsayan fabrikasında FANUC, otomasyon endüstrisinde CNC kontrolör, robot ve makinelerin geliştirilmesine öncülük etmiştir. Dünya çapındaki 264 FANUC iştiraki ve 7.000’den fazla çalışanı ile FANUC, müşterilerine satış, servis, teknik destek sağlamaktadır.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir