Kompakt güç yeniden tanımlandı – F2.8 & F3.8

Gecici

İnce profilli yeni nesil bataryaların kullanıldığı, sıfır emisyonlu tam elektrikli şehiriçi otobüs sistemini de içeren, Cummins’in hızla genişleyen ürün gamındaki farklı enerji çözümlerinin gösterimi Busworld’de yapıldı.

Cummins’in daha akıllı, daha temiz, daha uygun maliyetli güç çözümleriyle şehiriçi ve şehirlerarası otobüs endüstrisi için sunulan motorlar fuar alanında yer aldı.

Sektöründe öncü EURO VI

Sıfıra yakın egzoz emisyonlarına sahip, performansı arttırılmış L9N doğal gaz motoru ile birlikte, endüstri standartlarına yön veren, B4.5 ve B6.7 motorları da dahil olmak üzere Cummins Euro VI motor serisi, emisyonları daha da azaltıp, daha düşük karbon ayak izi elde edebilmek için Dur–Kalk (Stop-Start) ve hibrit sistemlere uyarlanabilme özellikleri ile en yeni Faz-D regülasyon taleplerini karşılıyor. Aşağıda elektrikli motor yer almaktadır;

Kompakt güç yeniden tanımlandı – F2.8 & F3.8

Euro VI minibüs ve midibüsler için F Serisi 2.8 ve 3.8 litrelik motorlar, Cummins’in son tasarım evrimi olarak:

daha yüksek performanslı,
daha düşük yakıt tüketimi ile ve
daha konforlu çalışma sunuyor
Dur–Kalk (Stop-Start) sistemi ve akıllı motor elektronik yönetimi gibi üstün teknolojilerin uygulanabildiği F2.8 & F3.8, daha sağlam, daha basit ve EGR’siz yapısını da koruyor. Üstün ve geliştirilmiş performans sunarak, 129-188 hp güç aralığında kompakt dört silindirli yapısıyla kapasitesini yeniden şekillendirecek şekilde ayarlanmış olan bir ürün.

 

Yeni nesil tam elektrikli sistem

Fuar’da, Cummins’in elektrikli güç aktarma organları için gelecekteki ürün planına bir bakış olanağı verilirken, yeni Nesil Batarya Elektrik Sistemi’nin (BES) sunulduğu 8.9 metrelik demo otobüs gösterimiyle, Cummins’in otobüs piyasası için güç aktarma teknolojisindeki ilerlemeleri sergilendi.

İnce profilli batarya konsepti, 150 mm’nin altındaki yüksekliği ile düşük ağırlık merkezini koruyarak ve boş alan kullanımını en üst düzeye çıkararak, alçak taban otobüs gereksinimlerini karşılıyor. Daha geniş bir modüler platformun parçası olarak sunulacak yeni ince tip batarya, yüksek enerji yoğunluğu ve maksimum uygulama verimliliği sağlamak için en yeni hücre teknolojisini kullanıyor ve sıfır emisyonlu otobüs tasarımı için ileriye doğru atılan önemli bir adımı oluşturuyor.

 

Gecici

Benzer yazılar

Gecici