Çetin Nuhoğlu kapıkule-Kapitan Andreevo geçişlerini yerinde inceledi

Gecici

UND Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ve UND üyeleri Kapıkule ve Kapitan Andreevo geçişlerinde yaşanan yoğunluğu yerinde inceledi.

Gerçekleştirilen ziyarette Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Sayın Nihat Kınık makamında ziyaret edildi. Ziyarete UND Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, UND Yönetim Kurulu Üyeleri Fatih Şener, Vedat Tutu, Ziya Güner, Doğan Bayındır, Oğuz Kurt, Derneğimiz Üyeleri Tayfun Gülcüler, Mustafa Kayıkçıoğlu, Yılmaz Doğan, UND İcra Kurulu Başkanı Alper Özel, UND İcra Kurulu Üyesi Kadir Çirkin, UND Kapıkule Bölge Temsilcisi Deniz Çınar katılım gösterdi.

Sayın Kınık UND heyetine geçişlerin hızlandırılmasına yönelik çalışmaları ve bu konu hakkındaki Bulgaristan makamları ile gerçekleştirilen işbirliği hakkında bilgi vermiştir. Sayın Kınık ayrıca, sınır geçişlerini asgari olarak saatte 60 araç olacak şekilde hedeflediklerini ve bu hedef doğrultusunda saatlik olarak geçişleri takip ettiklerini belirtmiştir.

Ziyaretin devamında Sayın Kınık ile beraber UND heyeti Kapitan Andreevo çıkışında yer alan tampon bölgedeki Kapitan Andreevo giriş sahasını ziyaret etmiştir.

Bu kısımda ülkemizin 5 peronu karşısında Bulgaristan’ın 2 peron olarak geçişlere imkan vermesi nedeniyle oluşan yoğunluk yerinde incelenmiş ve Bulgar yetkililer ile süreçlerin hızlandırılması konusunda görüşmeler gerçekleştirmiştir.

Kaynak: www.und.org

Gecici

Benzer yazılar

Gecici