CES 2020 fuarı’nda Sony elektrikli otomobil konsepti

Yalnızca tanınmış otomobil üreticileri; Mercedes-Benz gibi şirketler yeni konsept araçlarını tanıtmak için CES 2020 fuarında yer aldılar. Ama en ilginci bu konuda Sony şirketi oldu. Sony yeni konsept elektrikli otomobilini tanıtarak, deyim yerindeyse şaşkınlığa sebep oldu diyebiliriz.

Sony elektrikli aracı konsept bir otomobil olarak VISION-S model ismine sahip. Full elektrikli numune otomobil Sony için teknolojisini sergileyebileceği önemli bir ürün oldu. Sony kendi sahip olduğu teknolojileri elektrikli aracına nasıl entegre ettiğini tüm dünya ya göstermiş oldu.

Bilhassa; güvenlik, eğlence ve uyum burada öne çıkan noktalar oldu.  Güvenlik kategorisinde VISION-S konsept otomobil, araç dışını ve içerisini gözetim altında tutabilmek için tam 33 adet sensöre sahip.

Sony; sensör fonksiyonlarınının işlevselliği bu şekilde ispat etmiş oldu. Sensörler arabanın içerisinde yer alıyor ve otomobil endüstrisi için çözümler de bu sayede gösteriliyor. Konu başlıkları içerisinde yer alan eğlence kısmında ise zaten Sony teknolojilerinin araba eğlence sistemi bu araca kurulmuş bulunuyor.

Vizyon S 360 derecelik yani çepeçevre gerçekçi bir Audio ses sistemi sunuyor.  Aracın gösterge panellerinin üstünde ise panoramik bir monitör bulunuyor.  Arka koltuklarda ise iki adet ekran yer alıyor, bunlar ön koltukların arkasına monte edilmiş.

Bireysel  yazılım kullanımı, internet üzerinden güncelleme ile bağlantı noktaları Sony arabasında standart olarak bulunuyor.

Araba her çeker bir araç ve iki adet 200 kW kapasitesinde motorlara sahip. Son hızı saatte 240 kilometre. Sistemin toplam gücü ise 536 beygir olarak belirtiliyor. Araba sıfırdan kalkış ile 100 kilometre hıza tam 4.8 saniyede ulaşıyor. Sony elektrikli araba; Magna, Benteler, Bosch, NVIDIA, Continental, Qualcomm, ZF , Elektrobit, Blackberry, Gentex ve HIER şirketleriyle iş birliği yapıyor.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir