Case IH pazar payını artırıyor

Logo Sağ

Case IH son iki yılda pazarda 2 basamak yükselerek 5. sıraya yerleşti, önümüzdeki dönemde ise pazarın en çok tercih edilen 3. markası olmayı hedefliyor. Bu kapsamda özel donanımlara ve yüksek beygir gücüne sahip yeni modellerini piyasaya sunmaya devam ediyor. Aynı zamanda, Case IH marka kendi yürür ilaçlama makineleri, pamuk toplama makineleri, büyük kare ve yuvarlak balya makineleri ve toprak işleme ekipmanları da çiftçilerin tercihi oluyor.

Case IH marka traktörler; güçlü motor performansları ve yüksek teknolojileri ile her geçen yıl daha fazla çiftçi tarafından tercih ediliyor. TürkTraktör’ün ‘premium’ traktör markası Case IH,2020 yılının ilk 9 ayında 2 bin 033 adet traktör satışı gerçekleştirdi vepazar payını yüzde 6,6’ya taşıdı.

TürkTraktör Pazarlama Direktörü Jiri Velharticky, Case IH markasının pazardaki bu büyümesini şöyle yorumladı: “Müşteri odaklı yaklaşımımız kapsamında bayilerimizle düzenli olarak bir araya gelerek bilgi alışverişi ve genel değerlendirme yapıyor bayilerimizin hizmet kalitesini sürekli iyileştiriyoruz. Ayrıca TürkTraktör Finans programımız üzerinden sunduğumuz yüzde 0 faize varan kampanyalarımızla çiftçilerimiz Case IH traktörlerimizeçok daha kolay sahip oluyor. Sunduğumuz geniş ürün gamı ile çiftçilerin en çok tercih ettiği markalardan biri olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Case IH’ten 5 yılda 7 yeni seri
Çiftçilerin beklentilerini dikkate alarak Case IH’in son 5 yılda pazara farklı segmentlerde 7 yeni traktör serisi sunduğunu ifade eden Velharticky, “Case IH markamızla çiftçilerimize en modern traktörleri sunmak adınaürün geliştirme çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Yenilikçi ve müşteri odaklı ürünlerimizle çiftçilerimizin beğenisini kazandık. Özellikle yeni kompakt dizaynıyla Maxxum, Farmall C, Puma ve Optum CVX serilerimize ilgi oldukça büyük.”diye açıkladı.

Jiri Velharticky, lansmanı 2020’nin Şubat ayında yapılan Case IH’in en yeni serisi JXE’nin, yılın ilk 9 ayında toplam Case IH satışları içinde elde ettiği %16’lik pay ile kendini kanıtladığına dikkat çekti. Case IH’in ilk 9 aylık dönemde en fazla Adana, Kayseri ve Denizli bölgelerindeki çiftçilere ulaştığını belirten Velharticky, aynı dönemde en çok tercih edilen modellerin ise çiftçilerimizin ihtiyaçlarına cevap veren birçok özellikleri ile JX75C, JX100 ve JX110 olduğunu söyledi.

Benzer yazılar