Toyota ve Hino Fuel Cell Kamyon için güç birliği

Slider-Altı

Toyota ve Hino’nun  Kuzey Amerika pazarı için ortaklaşa  elektrikli bir sınıf 8 olarak tanımlanan ağır hizmet kamyonu  geliştireceğini açıklandı. Proje kapsamında Toyota ve aynı grup içinde yeralan Hino XL sersi şasi Toyota’nın yakıt hücresi teknolojisi ile buluşturulacak. Bu iş birliği iki firmanın Japon pazarı için geliştirmeyi duyurdukları 25 tonluk FCET ( Fuel Cell Elektrikli Trucks) için başlattıkları işbirliğinin yeni bir adımını oluşturuyor. Yeni kamyonun ilk prototipinin 2021 yılının ilk yarısında ortaya çıkması planlanıyor.

Toyota ve Hino bu yılın mart ayı başında orta sınıfta, 600 km menzili hedefleyen 12 m lik, 25 ton yüklü ağırlığı sahip bir kamyon geliştirip  Japonyada özellikli gıda ve içecek dağıtımında denemeyi amaçladıklarını duyurmuştu.

 

Şirket Yöneticileri Kuzey Amerika  projesi ile ilgili olarak açıklamalar yaptılar.

Toyota Araştırma ve Geliştirme Kıdemli İcra Mühendisi Tak Yokoo, ” Toyota’nın yirmi yılı aşkın yakıt hücresi teknolojisi, Hino’nun ağır hizmet kamyon deneyimiyle birleştiğinde yenilikçi ve yetenekli bir ürün yaratacak. Hino XL Serisinin yakıt hücresiyle çalışan bir versiyonu hem müşteriler hem de toplum için bir kazan-kazan projesi olduğunu, sessiz, pürüzsüz ve güçlü olacağını ve atık olarak su buharından başka bir şey yaymayacak” diyor.

Hino’nun Müşteri Deneyimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Glenn Ellis, “Hino güç aktarım mekanizmalarının gurur verici mirasını genişleten Toyota Yakıt Hücresi Teknolojisi, müşterilerimize kısa vadede ticari olarak uygun, geniş menzilli, sıfır emisyonlu bir araç sunuyor,” dedi. “Hino, tasarımın merkezindeki müşteriyle dayanıklılık, güvenilirlik ve yenilik söz konusu olduğunda Toyota ile ortak bir değeri paylaşıyor ve bu da bu iş birliğini oyunun kurallarını değiştiren bir hale getiriyor.” Diyor

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir