DEKRA – Euro NCAP ile birlikte Kamyon güvenliği testlerine başladı

Dekra kaza araştırmaları uzmanları ve Dekra Teknoloji Merkezi, verilen bilgilere göre Euro NCAP ile birlikte kaza bilgileri, test sonuçları ve araştırmaları ile ilgili olarak Euro NCAP kurumuna destek verecek. Dekra Automobil GmbH işletme yöneticisi Jann Fehlauer ; Dekra kurumunun 90 yıldan daha uzun bir süre önce kurulmasından beri ticari araçların güvenliği üzerine çalışıyor. 1925 yılından beri ise işlerinin temelini ulaşım güvenliğini daha iyi bir hale getirmek oluşturuyor.

Yönetici Jann Fehlauer, Euro NCAP kamyon ve çekici güvenliği konusunda destek aradığında, bu konuda ortak hedefleri için çalışmanın kendileri için en tabi davranış olduğunu düşündüklerini ifade ediyor.

Euro NCAP kurumunda da bu yeni kazanılan destek üzerine memnuniyet ifade ediliyor. En son gelişmelerin ışığında, araç güvenliği kapsamında ve aktif güvenlik sistemlerinde bilhassa kaza engelleme desteğinde pasif güvenlik sistemleri de önemli bir yer tutuyor. Bu sayede kazaların sonuçlarının daha az can yakıcı olması da sağlanabiliyor.

Euro NCAP genel sekreteri olan Michel von Ratingen bu konudaki görüşlerini; ‘’ Tüm bu sistemler ticari araçlar için de kullanılabiliyor. Ama yine de bir çok hafif ticari araç ve kamyonlar ile çekiciler, Euro NCAP otomobil güvenlik kriterlerinin arkasında olan bir güvenliğe sahip. Dekra ticari araç güvenliği konusunda çok önemli deneyimlere sahip ve birinci sınıf teknik destek sunuyor. Bu sayede ticari  araçlar için Dekra Test ve değerlendirme metodları geliştirmede çok önemli destek ve katkıda bulunacak’’ diyerek belirtiyor.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir