Volvo Trucks ağır vasıta serisini yeniledi

Volvo Trucks, odağında sürücünün olduğu yeni bir ağır hizmet serisini piyasaya çıkardı.  Araçlarda odak noktası olarak sürücü ve onun kabin içerisindeki çalışma alanı yer alıyor. Güvenlik, verimlilik ve produktivite ön planda bulunuyor.

Volvo Trucks Başkanı Roger Alm; Müşterilerinin en iyi iş ortağı olarak onları geleceğe yönelik yatırımlarında bu ürünleriyle desteklemekten gurur duyduklarını ifade ediyor. Hedeflerinin ise müşterilerinin en iyi iş ortağı olmaya devam etmek ve bu bağlamda da onları daha fazla rekabetçi yapmak,  onlar için gittikçe zorlaşan sürücü bulma pazarında bu ürünleriyle destek olmak istediklerini ifade ediyor. Bu dört ağır vasıta; Volvo FH, FH16, FM ve FMX tüm Volvo sevkiyatlarının zaten üçte ikisini oluşturuyorlar.

Gittikçe artan nakliye aracı talebinde, dünya çapında kalifiye sürücü bulunabilirliği önemli bir sıkıntı olmaya devam ediyor. Tahminlere göre Avrupa da sürücü arayan ilanların %20’si aradığı sürücüleri bulamıyor.

Müşterilerinin en iyi sürücüleri bulabilmesi ve onları kendi şirketlerine bağlıyabilmesi için Volvo Trucks yeni ağır vasıtalarının geliştirilmesinde araçlarının sürücüleri de etkileyip çalışma kararlarında destek olmaya çalışmış bulunuyorlar. Bu yeni çıkan ağır vasıta model serisi sürücüler için daha güvenli, daha verimli ve daha çekici birçok özelliğe sahip. Volvo Trucks Başkanı Roger Alm, sürücüler için araçlarının daha güvenli ve verimli olmasının her nakliye şirketi için paha biçilemez değerde olduğunu belirtiyor. Sürüş davranışları, motorların karbondioksit emisyonu ve yakıt masraflarını azaltmak ve kaza, yaralanma riski ile planlanmamış atıl kalmaları en aza indirgemek çok önemli. Yeni araçlar, sürücülerin daha güvenli ve verimli çalışabilmesine çok büyük katkıda bulunuyor. Müşteriler bu sayede aradıkları sürücüler için de güçlü argümanlara sahip oluyorlar.

Volvo Trucks model serisinin çekicileri birçok farklı kabin modelleri ile sunuluyor. Araçlar kullanım için özel olarak optimize de edilebiliyorlar. Uzun yol çekicilerinde sürücü kabini genellikle sürücünün ikinci vatanı oluyor. Bölgesel nakliye araçlarında ise bu araçlar sürücüler için mobil büro oluyor. Yeni model serisindeki araçlar; sağlamlık, dayanıklılık ve çok pratik iş ortakları olma özellikleri ile ön plana çıkıyorlar.

Yeni ağır vasıta araçlarının geliştirilmesinde; güvenlik, konfor, ergonomi, gürültü düzeyi, manevra kabiliyeti gibi özellikler en önemli ağırlık noktası olarak kabul edilmiş. Yeni araçların dış dizaynı da iyileştirildi ve görünümleri daha dikkat çekici bir hale getirildi.

Volvo FM ve Volvo FMX araçlarının yeni kabinlerinde daha fazla yer ve daha iyi bir görüş sunuluyor

Yeni Volvo FM ve yeni Volvo FMX araçları tamamen yenilenmiş kabinlere sahipler. Bu modellerdeki kokpit’ler de daha büyük olan modellerinkiler gibi. Kabin içi ise tam olarak bir metreküp daha fazla bir iç hacime sahip. Bu sayede sürücü için daha fazla konfor ve daha fazla çalışma alanı kazanılmış. Sürücünün görüşü, şimdi daha büyük camlar, aşağıya çekilmiş kapılar ve yeni aynalar ile daha iyi bir hale getirilmiş bulunuyor.

Verimli motorlar ve alternatif yakıt kullanımı

Nakliye şirketleri için çevre ve ekonomiklik en önemli faktörlerden. Tek bir enerji kaynağı olmayacağı ve iklim değişikliğinin sorunlarına istinaden farklı ulaşım segmentlerinde bundan sonrada birçok çözüm gerektiği için, farklı güç aktarım hatları bir anlamda yan yana çalışmaya devam edecekler. Dünyanın bir çok pazarında Volvo FH ve Volvo FM gazlı olarak yani LNG motorları ile çalışıyor.

Tabiki bunlar tamamen Euro-6 ayarındalar ve aynı dizel eşleri gibi özelliklere sahipler. Tek farkları iklim değişikliğine çok daha az zararlı etkilerinin olması. Gaz motoru, Biogaz ile çalışabiliyor ve bu sayede karbondioksit atımı ise neredeyse %100 azalmış durumda. Doğal gaz ile çalıştıkları zaman ise bu araçların karbondioksit atımı, dizel araçlara göre %20 daha az oluyor.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir