Renault Trucks’ın 125. yıl özel edisyonu

125. yıldönümüne uygun olarak Renault Trucks bir fransız ticari araç üreticisi olarak yeni limitli özel modeli yani özel edisyonu T High 1894 çekicisini avrupa da satışa sundu. Bu araç Berliet Logo renklerine sahip ve markanın başarılı uzun geçmişini onur ile sembolize ediyor. 

Çekicinin karoserisi özel bir boyaya sahip ve gece mavisi olarak kullanılmış. Çekicinin özel bazı parçaları; radyatör ızgarası, altın sarısı renginde veya tekerlek poryaları gibi kırmızı renkte boyanmış olarak sunuluyor. T High 1894 model çekici altın sarısı basınçlı havalı kornaya ve kabin tavanında bir ekstra far ataşmanı düzeneğine sahip. 

Çekici karoseri formu ise farklı grafik detaylara sahip. Bunlardan bir tanesi ise “Edition 1894” yazısı. Aracın her iki yanında bu yazı yer alıyor ayrıca bir de kabin arkasında yine aynı yazı yer alıyor. Bu tasarım çekiciye daha fazla bir dinamik sağlamış durumda. Çekicinin yan kaplamalarında bir logo yer alıyor. 

Bu özel jübile modeli çekici için özel olarak geliştirilmiş bu loga. Bu logo Renault Trucks marka şeklinin yanında bir kombinasyon olarak kullanılıyor. Çekici de tarihi Berliet logosu da güzel bir şekilde konumlandırılmış. 

 Sürücü kabini tüm bunlara uygun olarak tasarlanmış. Gösterge paneli ve direksiyon gece mavisi renginde ve kabin iç kaplaması ise kapılarda kırmızı ve mavi renklerde güzel geçişli dekoratif şekilde tasarlanmış. Koltuk kafalıkları ise “Edition 1894” logosuna sahip ve altın sarısı renkte. T High 1894 modeli kırmızı paspaslara sahip. Kabin içerisindeki perdeler ise altın sarısı renge sahip. 

Özel edisyon çekici yüksek teknoloji ile donatılmış ve sürücü konforu özel olarak gözetilmiş bulunuyor. Örneğin panoramik gösterge tablosu Edisyon 1894 olarak bir LCD monitöre sahip. İkinci bir ekranda ise ROADPAD sistemi fonksiyonları ve ayrıca geri manevra kamerasının görüntüsü yer alıyor. T High 1894 model ödel edisyon çekici 13. litrelik ve 520 beygir gücünde bir motor ile donatılmış.  

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir