Daimler ilk komple elektrikli Freightliner eCascadia çekicilerini amerikalı müşterilerine teslim etti

Daimler Trucks orta sınıf ve ağır vasıtalardaki elektrikli kamyon gamında pratik testlerini daha da genişletiyor. ABD müşterileri Penske Truck Leasing ve NFI Industries geçtiğimiz hafta içerisinde ilk ağır vasıtalarını full elektrikli  Freightliner eCascadia kamyon olarak teslim aldılar. Araçların menzili 400 kilometreye kadar (250 Mil).

Daimler übergibt erste elektrische Freightliner eCascadia an die US-amerikanischen Kunden Penske Truck Leasing und NFI Industries.
Daimler delivers its first electric Freightliner eCascadia to US customers Penske Truck Leasing and NFI Industries.

Her iki nakliyeci şirket 2018 yılının sonundan beri orta sınıf full elektrikli Freightliner eM2 kamyonunu kullanıyorlar. Müşteri olan Penske ise Freightliner eCascadia kamyonunu bölgesel olarak güney Kaliforniya da kullanacak.

Diğer müşteri NFI ise ağır vasıta olan Elektrikli kamyonu ise Los Angeles ve Long Beach limanlarında kullanacak. İki adet olan eCascadia kamyonlar Freightliner markasının inovasyon filosunda yer alan ilk elektrikli araçlar ve ait oldukları filoda 30 adet araç bulunuyor. Her iki Freightliner eCascadia ve eM2 modellerin pazara sunulması ise 2021 yılı için planlanmış bulunuyor.

E-Mobilite grubu ile küresel e-Stratejisi

2018 yılından beri E-Mobilite grubu Daimler Trucks içerisinde marka ve bölüm üstü/üzeri bir şekilde kapsamlı olarak elektro bileşenler ve komple elektrikli araçlar için küresel çalışmalar yapılıyor.

Analog olarak da küresel platform stratejisine istinaden, konvansiyonel araçlar, parçaları ve tahrik sistemi bileşenleri üstüne çalışılıyor. Tüm araçları kapsayacak bir elektro mimari geliştiriliyor.

Daimler Trucks’da sinerjilerden maksimum faydalanma merkezi olarak gerçekleştiriliyor. Yatırımların optimum olması için maksimum efor sarfediliyor. Toplam araç sahip olma masrafı, TCO açısından en önemli kriteryum olarak en fazla üzerinde çalışılan en öncelikli konu. E-Mobilite grubu küresel yapılanmış bulunuyor. Çalışanlar ise dünyanın çeşitli farklı yerlerinde bulunuyor. Şirketin dünya çapındaki ağında; diğerlerinin yanı sıra Portland/ABD, Stuttgart/Almanya ve Kawasaki /Japonya bulunuyor.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir