TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi

İNCELEME-TEST

Iveco Türkiye, üstyapıcılar ile buluştu

Iveco Türkiye, üstyapıcılar ile buluştu

Tarih 15 Kasım 2018, 12:10

Iveco, İstanbul’da iki yılda bir düzenlediği üstyapıcılar toplantısına bir yenisini ekledi.


Iveco Türkiye, ürün gamı ile ilgili en son yenilikleri tanıtmak için üst yapı üreticileriyle her iki yılda bir buluşuyor ve bu gelenek bu yıl da bozulmadı. 6 Kasım tarihinde İstanbul’da yapılan toplantı, Türkiye’nin her yerinden 98 üst yapıcıyı bir araya getirdi. Katılımcıların yüzde altmışı hafif ve orta segmentlerde uzmanlaşmış üst yapıcılardan, diğer üst yapı üreticileri ise mikser, damper ve römork gibi uygulamalarla ağır segmentte uzmanlaşmış üst yapıcılardan oluşuyordu.

Iveco yetkilileri iş ortakları ile iki yılda bir yapılan bu buluşmanın bir gelenek haline geldiğinive her yıl görülen yüksek katılımın, bu buluşmaların üst yapı üreticileri için ne kadar değerli ve verimli olduğunun kanıtı olduğunu belirttiler.Sabah yapılan açılış oturumunda, Iveco, yeni üst yapı portalını,  ürün gamındaki en son yenilikleri tanıttı. Sunumlara, Türk ve Avrupa pazarlarında aynı anda satışa sunulan yeni araç tanıtımları eklendi. Oturum, açık alanda gösterilen ürün gamının incelenmesi ile sona erdi.
Iveco, öğleden sonra Daily’e ayrılmış etkileşimli bir çalıştay düzenledi. Burada üst yapı üreticileri, Daily ile ilgili yenilikler hakkında bilgi aldılar.

Daily Hi-Matic, üst yapı üreticilerinden olumlu yorumlar aldı. Üst yapıcılar Daily Hi-Matic’in sorunsuz sürüş deneyiminden memnun kaldıklarını ve bu aracı müşterilerine önerdiklerini belirttiler.
Tüm Iveco ürün gamı, kongre alanında sergilendi. Daily, Eurocargo, LNG modelinde Stralis NP460, Stralis X-Way, Astra HD9 ve Trakker modelleri dahil olmak üzere 13 araç vardı.Daily: Yakıt ekonomisi, sürüş konforu ve sağlam şasi ile ön plana çıkıyor
Iveco, farklı dingil mesafesi ve yük kapasitesi seçeneklerine sahip Daily modellerini sergiledi. Ayrıca, Iveco’nun sınıfına özel 8 vitesli otomatik şanzımana sahip Daily Hi-Matic modeli de sergilendi. Bu model sağlam şasi yapısı (kamyon tipli C şasiye sahip ilk hafif ticari araçtır), üstün yakıt ekonomisi ve mutlak sürüş keyfiyle öne çıkıyor.

Teşhirde, piyasadaki en gelişmiş dizel teknolojisine sahip Daily Blue Power, Euro 6 RDE Ready de yer alıyordu. Bu araç, 2020 Gerçek Sürüş Emisyonları yönetmeliklerine hazır olan ilk hafif ticari araç. Bu model, van kategorisinde “Yılın Uluslararası Vanı 2018” ve “2018 Yılının Sürdürülebilir Kamyonu”  ödüllerini alan Daily Blue Power ailesinin bir parçasıdır.

Sadece SCR emisyon sistemine sahip tek euro 6 araç olan eurocargo
Farklı azami yüklü araç ağırlıklarına ve şasi uzunluklarına sahip olan Eurocargo modelleri etkinlik boyunca sergilendi. 3 dingilli ve dümenlenebilir 3. dingil tekerlekli 22 tonluk model de sergideydi.
“Şehrin sevdiği kamyon” olan Eurocargo SCR sistemiyle emisyon standartlarını karşılayan tek Euro VI orta ölçekli araçtır: pasif Dizel Partikül Filtre bulunan HI-SCR sistemine sahiptir.

Stralis: TCO2 şampiyonu
Geçen yıl tamamen yeni aktarma organlarıyla satışa sunulan Stralis en yüksek güvenilirlik ve verimliliği sahip; ayrıca önemli miktarda TCO ve CO2 düşüşü sağlıyor. Yeni Stralis, tehlikeli maddelerin taşınması da dahil olmak üzere yerel ve kısa mesafeli görevler için en iyi çözümleri sunmak üzere tasarlanmış olup özgün HI-SCR  emisyon sisteminin sunduğu eşsiz avantaja sahiptir.
 
Stralis NP 460: Doğal gazla çalışan ilk gerçek uzun mesafe ağır kamyon
“2019 Yılının Sürdürülebilir Kamyonu” ödülünü alan yeni Stralis NP 460, Iveco'nun en gelişmiş yakıt verimliliği teknolojilerine ve uzun mesafe görevleri için tasarlanmış olan Hi-Way kabinlerin üstün konforuna sahiptir

Iveco, Türkiye’ye şimdiye kadar iki adet yeni Stralis NP 460 sundu. Teşhirde olan model, en zorlu görevler için gerekli gücü üretecek şekilde geliştirilmiş olan yeni Iveco Cursor 13 NP tek yakıtlı motoru sunuyor. Çift LNG deposu, 1600 km’ye kadar rekor bir menzil  sağlıyor.

Yeni Stralis X-WAY: Olağanüstü TCO ile birlikte sektördeki  en iyi taşıma kapasitesi
5 ay önce Türkiye’de satışa sunulan yeni inşaat kamyonu Stralis X-WAY, Trakker’in efsanevi arazi şasisiyle Stralis’in en iyi yakıt verimliliği özelliklerini bir araya getiriyor. Beton mikserinden uzun mesafeye kadar en hafif boş ağırlığa duyarlı olan görevler için tasarlandı. Segmentindeki en büyük taşıma kapasitesini sunmak için sektördeki en düşük boş ağırlığa sahiptir. 8X4 rijit ve 4x2 çekici modelleri de etkinlikte sergilendi.

Trakker: Arazi için ideal
Iveco’nun taş ocağı ve inşaat sahası aracı olan Trakker’ın 410 hp 8x4 modeli sergilendi. Trakker kamyonlar, Türkiye’de özellikle beton mikseri, beton pompası ve maden damperli gövdelerde yaygın şekilde kullanılıyor; ayrıca, arazi kamyonları, vinç ve sondaj kamyonları olarak da hizmet veriyor. Tüm Trakker’larda yalnızca SCR sistemine sahip Euro 6 motor, Genişleme Modülü, Hız Sabitleyici ve PTO (göreve bağlı olarak) standart ekipman olarak bulunmaktadır.

Astra HD9: Uç noktadaki işler için üstün konfor
Iveco arazi ürün gamında, özellikle maden sahaları için uygun olan yeni nesil 8x4 Astra HD9, “Uç noktadaki işler için üstün konfor” etiketiyle çıkışını yaptı. Astra, ağır araç segmentinde modernliğin ve 50 yıllık deneyimin başarılı bir kombinasyonudur. Yeni kabini, sürücüler için benzersiz bir konfor sunan olağanüstü tasarıma sahiptir. Astra HD9, aynı yüksek verimlilikli Euro 6 gibi, Eurocargo ve Stralis’teki yalnızca SCR sistemine sahip. 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Üstyapi

Krone, Logitrans Fuarında da Türk nakliyecisinin yanında yer aldı

Krone, Logitrans Fuarında da Türk nakliyecisinin yanında yer aldı 12.si düzenlenen Uluslararası Logitrans Transport Lojistik Fuarı’nda, 2 adet ürünü ile yer aldı.

Schmitz Cargobull’dan Almanya'da 100 milyon €’luk yatırım

Schmitz Cargobull’dan Almanya'da 100 milyon €’luk yatırım Schmitz Cargobull yeni kapasite iyileştirme programı kapsamında büyük yatırımlar yapmayı planlıyor.

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama
Vahit MAHMATLI
Yapacak çok iş var!

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı