TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi

İNCELEME-TEST

MEILLER 44 Light Serisi ile damperde faydalı yük arttı

MEILLER 44 Light Serisi ile damperde faydalı yük arttı

Tarih 29 Haziran 2018, 15:39

Damper üreticisi Meiller ağırlık optimizasyonunu yeniden yaptığı damperlerini piyasaya sundu.

Şimdi Meiller damperlerin boş ağırlığı 4.360 kilogramdan başlıyor. Ağırlığı optimize edilmiş BPW ve SAF akslarla donatılan yeni 44 Light damper serisinde şasi önemli oranda hafiflerken, tüm parçalar ekstra güçlendirilmiş. Güçlendirilmiş yan duvarların ön panelle olan kenar bağlantı yerlerinde yenilikler var. Damperlerin alın olarak tabir edilen ön duvar kenarları güçlendirilirken daha iyi bir stabiliteye sağlanmış. Arka duvar panelinde de yenilikler var. Meiller istenirse damper küvetinin arka kısmını uygun çelik levhalarla güçlendiriyor. Küvet arka kapak kilidi biraz daha öne çekilmiş ve 3 derecelik bir açıda bile damper kapağı açılıyor. Bu özellik, devrilmeye karşı çok daha iyi bir stabilite sağlıyor. Ayrıca damper küvetler optimize edilip biraz daha alçak hale getirilmiş. Damper küveti şimdi tam olarak araç kasasının üstüne yatıyor ve bu sayede araç tam dolu iken stabiliteyi bozan kuvvetlerin etkisine daha dayanıklı hale geliyor. Ayrıca ilk defa hafif alüminyum damper küvetleri ısı yalıtımı ile sunuyor. Yalıtımın hammaddesi bir hidrofoben. Bu maddenin rutubete ve 200 dereceye kadar olan ısılara karşı çok dayanıklı olduğu bildiriliyor.

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Üstyapi

Avrupa’nın En Prestijli Treyler Markası Krone Oldu

Avrupa’nın En Prestijli Treyler Markası Krone Oldu Avrupa Prestijli Treyler Markası ödülü Krone’nin oldu. Ödülü, tüm Krone ailesi adına Krone Grubu Genel Müdürü Berna...

Malatya'nın itfaiye araçları Ford Trucks'tan

Malatya'nın itfaiye araçları Ford Trucks'tan Malatya Büyük Şehir İtfaye Daire Başkanlığı, Çetinkayalar Ford Trucks'ı tercih etti.

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama
Vahit MAHMATLI
Yerli, milli ve ihracatçı!

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı