TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi

İNCELEME-TEST

Hardox 500 Tuf

Hardox 500 Tuf

Tarih 26 Eylül 2017, 11:54

Özel çelik üreticisi SSAB, yeni Hardox 500 Tuf ile tek bir aşınma plakasında olağanüstü düzeyde dayanım, sertlik ve tokluk sunuyor.

İsveç menşeli özel çelik üreticisi SSAB, Hardox 450 ve Hardox 500’ün en iyi özelliklerini bir araya getirdi. Sonuç olarak ortaya, rakipsiz Hardox 500 TUF modelini çıkardı. Dünyada aşınma plakası denildiğinde akla ilk gelen üreticilerden biri olan SSAB, Hardox aşınma plakası ile ağır yük damperi gövdelerinde ve kovalarda yapısal malzeme ihtiyacını karşılayabilecek toklukta çelikler üretiyor. Hardox aşınma plakası ile servis ömrü uzatılırken, ağır darbelere dayanıklılık da artıyor. Hardox 500 TUF ürünü ile bu alandaki yeteneğini bir adım daha ileriye götürmeyi hedefleyen SSAB, taş ocakları ve madenlerde ağır ve keskin kayaların yüklenmesinde, hacimli çelik hurdaların elleçlenmesinde, betonarme demiri içeren beton parçalarının taşınmasında kullanılan damperlerde bu yeni Hardox aşınma plakası önemli rol alacaktır.

Türkiye’de damper sektöründe üstyapı malzemesi, iş makinesi kovaları ve maden ekipmanları başta olmak üzere bir çok alanda kullanılan Hardox ürünleri, 0.7 ila 160 mm arasında değişen aşınma plakası kalınlıklarında geniş bir ürün çeşitliliğine sahip. Sadece aşınma plakası alanında değil, beton pompalarında kullanılmak üzere boru ve çok yönlü kullanım alanına sahip yuvarlak çubuk üretimi ile de farklı alanlardaki kullanıcıları için çözümler sunuyor. 

Hardox 500 TUF, piyasaya sürülmeden önce sahada ve gerçek uygulama alanlarında zorlu testlerden geçirildi. Bu testlerin sonucunda:
Servis ömrünü iki katına çıkarmak mümkün
• Hardox 400'e oranla %85-%100 daha uzun tahmini servis ömrü*
• -20°C'de 27 J garantili darbe enerjisi

• 475-505 HBW aralığında Brinell sertlik aralığı
• Keskin ve ağır cisimlerle darbelerde yüksek aşınma ve çökme direnci
*SSAB'nin WearCalc ve TippCalc hesaplamaları granit ile sürtünme aşınmasına dayanmaktadır


Resimlerdeki damper gövdesinin alt levhası Hardox 500 Tuf ile üretildi. 1 yıldan uzun bir süreyle 40.000 metrik ton kırma taşı çok düşük düzeyde aşınma ile taşıdı. 6 mm'lik alt levhanın uç kısmının kalınlık ölçümünde, ortalama aşınmanın sadece %5 düzeyinde olduğu görüldü.


 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Üstyapi

Schmitz Cargobull’dan 100 milyon €’luk yatırım

Schmitz Cargobull’dan 100 milyon €’luk yatırım Schmitz Cargobull yeni kapasite iyileştirme programı kapsamında büyük yatırımlar yapmayı planlıyor.

Iveco Türkiye, üstyapıcılar ile buluştu

Iveco Türkiye, üstyapıcılar ile buluştu Iveco, İstanbul’da iki yılda bir düzenlediği üstyapıcılar toplantısına bir yenisini ekledi.

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama
Vahit MAHMATLI
Yapacak çok iş var!

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı