TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi Voith Diwa verimlilik paketi
İSO “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesini açıkladı

İSO “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesini açıkladı

Tarih 29 Mayıs 2019, 13:48

Ege Endüstri, Türkiye’nin en büyük 500 özel sanayi kuruluşu arasında 315’inci sırada

Bayraktar Grubu bünyesinde otomotiv yan sanayi sektörünün öncü ve yenilikçi kuruluşu olarak faaliyet gösteren Ege Endüstri, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin en büyük 500 özel sanayi kuruluşu arasında geçen yıla göre 94 basamak yükselerek 315’inci sırada yer aldı.  

Türk otomotiv yan sanayi sektörünün öncü üreticilerinden Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş., İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu” listesinde 2018 yılını kamu ve özel şirketler toplamında 323’üncü sırada tamamladı. Özel sektör şirketleri arasında ise 315’inci sırada yer aldı.

1974 yılında kurulan ve iki ayrı üretim tesisiyle İzmir’de faaliyet gösteren Ege Endüstri, otomotiv sektörü için dingil ve dingil parçaları, diferansiyel kovanları, komple arka dingiller, ilave dingiller ve treyler dingilleri, kendinden yönlendirilebilir ilave dingil, ön dingiller ve diğer dingil komponentleri geliştirerek üretiyor.

Ar-Ge çalışmaları ile otomotiv sektörüne güç katıyor
Ege Endüstri, başarılı Ar-Ge çalışmaları, teknoloji ve insan kaynağı yatırımları, yüksek üretim kapasite kullanımı ile sektördeki yerini kararlı bir şekilde güçlendiriyor.
Başarılı Ar-Ge projeleri sonucunda elde edilmiş Ege Endüstri’ye ait tesciller sadece Türkiye değil, firmanın iş yaptığı diğer ülkelerde de yürütülüyor.
Gerek yurt içi gerekse yurt dışı müşterilerine hizmet veren Ege Endüstri’nin % 64’ü Bayraktar Grubu’na ait; hisselerinin % 34’ü ise Borsa İstanbul’da BIST 100 firmaları içinde işlem görüyor.

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

OTOKOÇ Otomotiv 90 Yıllık Bir vizyon, azim ve tutku

OTOKOÇ Otomotiv 90 Yıllık Bir vizyon, azim ve tutku Otomotiv sektörü için bir okul olan Otokoç Otomotiv, sektöre ışık tutan 90 yıllık tarihini kaleme aldı. Kitapta gel...

4x4 Dünyası Offroad Fest

4x4 Dünyası Offroad Fest Bolu Mudurnu’da, 14-16 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen “4x4 Dünyası Offroad Fest”, ortak tutkusu arazi aracı,...
Vahit MAHMATLI
Tarım ve tarım araçları...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı