TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi Voith Diwa verimlilik paketi
GAZ, GAZelle Next hafif ticarileri ile iddialı

GAZ, GAZelle Next hafif ticarileri ile iddialı

Tarih 13 Mayıs 2019, 18:32

Hafif ticari araç alanında Türkiye pazarında mülkiyeti %100 kendine ait şirketi ile faaliyet gösteren GAZ Türkiye, bayi ve servis ağını genişleşmek, Türkiye üzerinden özellikle üstyapılı araçlarla Ortadoğu pazarlarına ulaşmak ve Türkiye’den yaptığı tedariği arttırmak istiyor.


GAZ markalı hafif ticariler Türkiye pazarında çok uzun bir geçmişe sahip. Bu marka Türkiye pazarında uzun yıllardır farklı distribütörler tarafından temsil edildi. 2000’li yıllarla birlikte Türkiye pazarında doğrudan yer almaya karar veren GAZ Group, GAZ Otomotiv San. ve Tic. AŞ ile faaliyetlerini sürdürmeye başladı, 2012 yılında da Sakarya’da bir montaj tesisi kurdu. 
GAZ Otomotiv’in Genel Müdürlüğünü Cengiz Yüksel, Bayi ve Satış Yönetimini ise Eray Gazioğlu yapıyor.GAZ Group neler yapıyor?

Türkiye pazarında daha etkin olmak üzere çalışmalarını aralıksız sürdüren GAZ, pazarda hafif ticari araçları ile tanınıyor olsa da GAZ Group ürünleri arasında ağır kamyon, çekici ve otobüsler de yer alıyor. Şirketin ürün portföyünde hafif ve orta ağırlıktaki ticari araçlar, ağır hizmet tipi kamyonlar, otobüsler, motorlar ve 500’den fazla özel tip araç bulunuyor.

GAZ,% 100 elektrikli ve kendinden sürüşlü araçlar gibi son teknolojilerin yanı sıra telematik ve gelişmiş sürücü destek sistemleri (ADAS) bulunan otomobillerin geliştirilmesiyle de ilgileniyor.

GAZ, “Gorkovsky Avtomobilny Zavod” isminin baş harflerinde oluşuyor. Kuruluşu 1929’lu yıllara uzanan markanın ilk adı “Nizhegorodsky Avtomobilny Zavod” veya NAZ. Doğu Avrupa ve Rusya otomotiv sektörünün en etkin kurumları arasında yer alan marka günümüzde “Gorki Atomotiv Plant” olarak uluslararası işbirlikleri, yıllık üretim adedinin yüksekliği ile dikkat çekiyor. GAZ’ın kendi bünyesinde bir mühendislik merkezi, Rusya’da 13 tam entegre üretim tesisi ve Türkiye ile Kazakistan’da montaj tesisleri bulunuyor. GAZ, Volkswagen ve Daimler için kendi tesislerinde fason üretim de yapıyor.

 

Türkiye organizasyonu güçlendiriliyor

GAZ’ın Türkiye organizasyonu, mevcut bayi ve satış sonrası hizmetlerini güçlendirmeye ve GAZelle Next Serisi kamyonet şasi, van ve minibüs tipleri ile pazarda etkinliğini arttırmaya odaklanmış durumda. Bu süreçte Sakarya - Karasu’daki montaj tesisinde Türkiye pazarına yönelik ürünlerin montajı yapılmaya devam ediliyor.

GAZ  Otomotiv Genel Müdürü Cengiz Yüksel ve Bayi Ağı ve Satış Direktörü Eray Gazioğlu’dan, markanın İstanbul bayilerinden Çizgi Otomotiv’de GAZelle Next kamyonet ve vanlar ile firmanın çalışmaları hakkında bilgi aldık. GAZelle Van ile de E5 ve çevresindeki yan yolları kapsayan kısa bir izlenim sürüşü gerçekleştirdik.

 
GAZ’ın hafif ticarileri

GAZelleNext Serisi  hafif ticariler Türkiye’de 3,5 tonluk kamyonet ve panelvan olarak Cummins’in 2.8 litrelik 150 bg’lik motoru ve 5 vitesli şanzımanlar ile sunuluyor. Ürünlere 3 üç yıl ve 150 bin km garanti veriliyor.

GAZelle Next araçlar şıklığı ve işlevsellikleri ile dikkat çekiyor. Doğu Avrupa’nın ve GAZ markasının etkili olduğu ülkelerin yol ve yükleme koşullarına göre geliştirilmiş bu araçlar, hafif ticari araç sahiplerinin araçlarından beklediği şık görünüm, konfor ve sürüş güvenliği donanımlarına azami ölçüde cevap veriyorlar.Fiyatlar ve maliyetler cazip

GAZelle fiyat listesi de rakiplere karşılaştırıldığında cazip. Firma yetkilileri, bu fiyat cazibesinin yakıt, yedek parça ve bakım maliyetlerinde yaklaşık %25 oranında ekonomiklik ile birleştiğini vurguluyorlar.

Cummins motorları araca performans sağlarken, mekanik sistemde Rusların sade çözümleri bakım aralıklarını uygun, bakımları da kolay ve hızlı hale getirmiş. 

Bunların yanında GAZ Group ile Daimler arasında yapılan anlaşma da GAZelle Next kamyonet ve vanların, Mercedes Sprinter gövdeleri için geliştirilen çözümlere sahip olmasını sağlıyor. Bu sayede hem kendi işini yapanlar için, hem de başta gıda üretim ve dağıtımı olmak üzere  araç filosu olan işletmeler için hem tedarik süreçlerinde hem ürünlerin satış noktalarına dağıtımında kullanacakları bir araç ortaya çıkarıyor.

GAZelle Next araçlarda; sürücüsüne göre ayarlanabilir direksiyon, joystick vites, çeşitli saklama gözleri, yol bilgisayarı, direksiyonda kumandalı ses sistemi gibi standart donanımlar ve klima opsiyonu sunuluyor. 

Rus ve Alman teknolojisinin Cummins motor ile birleştiği bu araçlar, işlevsel ve ekonomik bir ticari olarak dikkatli yatırımcıların tercih edeceği ve önemli pazar paylarına ulaşabilecek özelliklere sahip. 
GAZ Group Rusya, Orta Aysa ve Doğru Avrupa ülkelerinde kullanılan geniş bir ürün yelpazesine sahip. Bu ürünlerden sadece GAZelle şasi kamyonet ve van'lar Türkiye pazarına sunuluyor.
GAZelle van ve kamyonetleri GAZON Next serisi hizmet ve dağıtım araçları ile tamamlıyor.
 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Hafif Ticari

Yenilenen Fiat Ducato, 9 ileri otomatik şanzımanla geliyor!

Yenilenen Fiat Ducato, 9 ileri otomatik şanzımanla geliyor! Fiat Ducato, ticari araç kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak güçlü donanım ve teknolojik özelliklerle y...

Toyota Professional ve Proace City geliyor

Toyota Professional ve Proace City geliyor Toyota, Avrupa’da hafif ticari ürün ailesini Proace City adını verdiği minivanı ile genişletmeye hazırlanırken, bu ...
Vahit MAHMATLI
Tarım ve tarım araçları...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı