TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi Voith Diwa verimlilik paketi
Yeni Crafter’ın Okul ve Servis seçeneği

Yeni Crafter’ın Okul ve Servis seçeneği

Tarih 29 Nisan 2019, 09:36

Türkiye’de Yeni Crafter ürün ailesi Okul ve Servis versiyonu ile genişledi. Doğuş Otomotiv, Yeni Crafter’n Okul ve Servis versiyonunu İzmir’de kamuoyuna tanıttı.

Tanıtımda Yeni Crafter’ın turist transferlerinde kullanılan versiyonları ile şasi kamyonet modelleri de ürün ailesi içinde yerini aldı.

Yeni Crafter, Volkswagen’in Polonya’da bulunan yıllık 100 bin araç kapasiteli Poznan Fabrikasında üretiliyor.
1975 yılında önden motorlu, arkadan itişli hafif ticari serisi LT 1 ile başlayan ve geçen yıl Yeni Crafter ile 6. nesle ulaşan Volkswagen’in hafif ticarideki yolculuğu, başarılı bir biçimde sürerken, Yeni Crafter ile birlikte Volkswagen markalı hafif ticarilerin Mercedes Sprinter Serisi ile aynı üretim bantlarından farklı motorlarla çıktığı dönem de kapanmış bulunuyor.Yeni Crafter Okul ve Servis
Yeni Crafter Okul ve Servis, mayıs ayında Türkiye yollarıyla buluşacak. Yeni Crafter Okul ve Servis versiyonları; ekstra uzun şasi ve yüksek tavanlı olarak, 16+1 ve 19+1 koltuk konfigürasyonlarıyla satın alınabilecek.
177 Bg güç, 410 Nm tork sağlayan yeni motora, 8 vitesli otomatik veya 6 vitesli düz şanzımana sahip olabilen Yeni Crafter, okul servisleri mevzuatında yapılan yeni düzenlemelerle belirtilen tüm güvenlik özelliklerine sahip; yolcu koltuklarına entegre sensörler, araç dışındaki kör noktaları gösteren üç kamera, otomatik yükseklik ayarlı, üç noktadan gergili emniyet kemeri bunların arasında öne çıkan özellikler.


Tamamen yeni tamaman Volkswagen
Doğuş Otomotiv tarafından Çeşme’de gerçekleştirilen tanıtım ve test sürüşü organizasyonunda Volkswagen Ticari Araçlar Genel Müdürü Tolga Senyücel, “Bugün burada çok önem arz eden bir araç için biraraya gelmiş bulunmaktayız. Crafter, Türkiye’nin ticari araç sektörünün en önemli segmentindeki bir ürün. Taşımacılığın zor günlerden geçtiği bir dönemde her şeye rağmen Crafter’in olduğu C ve B segmentinde bir büyüme görüyoruz. Mayıs ayı başı itibarıyla piyasaya sunacağımız Yeni Crafter, tamamen yeni tamamen Volkswagen...” dedi.

Donanım seçenekleri
Yeni Crafter Okul ve Servis, Comfortline ve Highline donanım seviyelerinde satın alınabilecek. Comfortline birçok güvenlik ve konfor özelliğinin standart olarak sunulduğu donanım seviyesi. Müşteri istek ve beklentileri doğrultusunda oluşturulmuş Highline donanım seviyesinde ise Composition Media radyo, LED farlar ve LED gündüz sürüş farları ile ErgoComfort körüklü sürücü koltuğu standart olarak sunuluyor.


Toplantıda  Volkswagen Ticari Araç Pazarlama Müdürü Taner Kozlan da Yeni Crafter’in ürün özelliklerini anlattı ve pazara ilişkin bilgiler verdi.
 
Konforlu sürücü koltuğu
Yeni Crafter’ın öne çıkan konfor öğelerinin başında sürücü koltuğu geliyor. Crafter’ın sürücü koltukları müşteri istek ve beklentileri doğrultusunda iki farklı model olarak sunuluyor.
Yeni Crafter’ın Highline modelinde kendi segmentinde ilk kez sunulan AGR sertifikalı, 14 farklı yöne ayarlanabilen, sırt, bel, baldır desteği gibi birçok konforlu kullanım özelliği sunan, sürücü ağırlığına göre ayarlanabilir süspansiyonlu “Ergo Comfort” adında sürücü koltuğu bulunuyor.

Güçlü motor
Yeni Crafter, 2.0 litre hacimli turbo dizel motorla satışa sunuluyor. 2.0 litre hacimli turbo dizel motor 177 Bg güç üretirken 410 Nm tork sağlıyor.
Volkswagen Ticari Araç tarafından Yeni Crafter için ticari hayatın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak özel olarak tasarlanmış, dayanıklı ve uzun ömürlü motor, yüksek performansı, düşük yakıt tüketimi ve yüksek çekiş gücü ile öne çıkıyor.

Servotronik direksiyon
Yeni Crafter’da standart olarak sunulan servotronik direksiyon, şehir içinde kolay manevra yaparak rahat kullanım ve park etmede kolaylık sağlıyor. Direksiyon düşük hızlarda yumuşayarak kolay bir sürüş sağlarken, yüksek hızlarda da sertleşerek kullanıcının ani hareket yapmasını engelleyip sürüş güvenliğini arttırıyor.

 

Volkswagen onaylı üstyapı
Yeni Crafter’ın en önemli özelliklerinden biri üstyapı çalışmalarının bizzat Türkiye’de geliştirilmiş olması. Doğuş Otomotiv garantisi altında, Türkiye’de konularında uzman ve deneyimli birçok yerli yan sanayi ile Volkswagen kalitesinde ürünler geliştirilirken, aynı zamanda ülke ekonomisine de katkıda bulunuluyor. Sektör ihtiyaçları ve müşteri beklentileri göz önüne alınarak yapılan ürün geliştirmeleri neticesinde, sürücü ve yolcuların konforlu seyahat etmesini sağlayan birçok yeniliğe imza atılıyor.

Otomatik vites konforu
Yeni Crafter’ın 8 ileri otomatik vites seçeneği, yakıt tüketimini azaltan, hızlı ivmelenme sağlayan, yumuşak ve sarsıntısız vites geçişi sunuyor. Kullanım kolaylığı ve sağlamlığı ile öne çıkan bu şanzıman Yeni Crafter modellerini şehir içi yolculuklar için çok uygun bir araç haline dönüştürüyor. ZF tarafından üretilen şanzıman Volkswagen’in ve Volkswagen gurubu lüks seğmentler de kullanılan tam otomatik şanzımanların ticari kullanıma adapte edilmiş türevi.

Gelişmiş sürücü destek sistemleri
Yeni Crafter, segmentinin üstünde ileri teknoloji ve güvenlik donanımları sunuyor. En son teknolojiye sahip aktif ve pasif güvenlik sistemleri kaza riskinin azaltılmasına yardımcı oluyor. Standart olarak sunulan İkincil Çarpışma Önleme Asistanı, kazadan hemen sonra bilinç dışı yapılabilecek hareketlerin önüne geçerek, aracı durduruyor ve ikinci çarpışmanın olma ihtimalini ortadan kaldırıyor.


Rüzgar Savrulma Asistanı, özellikle viyadüklerde, fırtınalı havalarda ve yüksek süratlerde, Yeni Crafter’ın yola daha sıkı tutunmasını sağlıyor. Yorgunluk Tespit Sistemi ise sürücünün aracı kullanımıyla ilgili parametrelerine bakarak yorgunluk durumunu tespit ediyor ve sürücüyü ikaz ediyor. Şerit Takip Asistanı, sürücünün bulunduğu şeritten farkında olmadan ayrıldığını tespit ettiğinde direksiyona müdahale ederek sürücüyü uyarıyor, olası kazaları engellemeye yardımcı oluyor. Uzun far asistanı, gece sürüşü sırasında karşıdan bir araç gelmesi durumunda uzun farları otomatik olarak kapatıp gerektiğinde tekrar devreye alarak kullanıcılara konforlu ve güvenli bir sürüş imkanı sunuyor. Hız sabitleyici de uzun yolda sürücünün konforunu artırmanın yanı sıra uygun hız aralığında ekonomik bir sürüş imkânı sağlıyor.

Aerodinamik ve ekonomik
Dış tasarımıyla da dikkat çeken Yeni Crafter’ın bir önceki nesline göre yüzde 10 daha düşük olan hava sürtünme katsayısı, yakıt tüketiminin düşürülmesine katkı sağlıyor.
Highline donanımında standart olarak sunulan LED farlar, yoğun ışıklı ortamlarda dahi aracın çok rahat fark edilmesini sağlayarak, yol güvenliğini arttırıyor.  
Yeni Crafter’ın diğer artıları ise yüksek 2.el değeri, düşük yakıt tüketimi ve düşük bakım maliyetleri..  Volkswagen yetkilileri Yeni Crafter’ın bu özellikleri ile  kullanıcıları için ekonomik bir ticari araç olma özelliği kazandığını vurguluyorlar. 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Hafif Ticari

Yenilenen Fiat Ducato, 9 ileri otomatik şanzımanla geliyor!

Yenilenen Fiat Ducato, 9 ileri otomatik şanzımanla geliyor! Fiat Ducato, ticari araç kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak güçlü donanım ve teknolojik özelliklerle y...

Toyota Professional ve Proace City geliyor

Toyota Professional ve Proace City geliyor Toyota, Avrupa’da hafif ticari ürün ailesini Proace City adını verdiği minivanı ile genişletmeye hazırlanırken, bu ...
Vahit MAHMATLI
Tarım ve tarım araçları...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı