TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi Voith Diwa verimlilik paketi
CDMVision, Hannover Messe’de hayranlık uyandırdı

CDMVision, Hannover Messe’de hayranlık uyandırdı

Tarih 02 Nisan 2019, 12:04

CDMVision’ın Artırılmış Gerçeklik ürün ve çözümleri Hannover Messe’de endüstriye damga vurdu.

Şirketlerin dijital dönüşümlerine destek sağlayarak iş süreçlerindeki verimlilik ve doğruluğu arttıracak yazılım ve teknolojiler geliştiren CDMVision,Arttırılmış ve Sanal Gerçeklik konularında sunduğu çözümler ile kurumların iş yapış şekillerine fayda sağlıyor. CDMVision’un üretim sanayindeki birçok sektörde,ekipler arasındaki işbirliği ve ekip yetkinliklerini zenginleştirmede önemli rol oynayan ürünleri sadece Türkiye’de değil, dünya genelinde söz sahibi olmaya devam ediyor. Arttırılmış ve Sanal Gerçeklik uygulama ve çözümlerinde farklı endüstrilerdeki 20 yılı aşkın tecrübeye sahip yerli şirket, müşterilerine ve onların iş alanlarına özel Arttırılmış ve Sanal Gerçeklik yol haritaları ve proof-of-concept çalışmalarının yanı sıra ürün ve çözüm geliştirme konularında da danışmanlık hizmetleri sunuyor.

Avrupa’nın en önemli endüstriyel teknoloji fuarı olan Hannover Messe’de sanal ürün geliştirmeden ürün hazırlama ve yönetme yazılımlarına kadar pek çok yenilikçi teknoloji sergileniyor. Fuarın Dijital Fabrikalar alanında ülkemizi temsil eden CDMVision, artırılmış gerçeklik motoru üzerine inşa edilen ve haberleşmeyi 3 boyutlu zenginleştiren ADS’in yanı sıra tarama verisinin kontrolünü sağlayan tamamen yeni Surface Projector ürününü de sergiledi.

“Yeni teknolojimiz haberleşmeyi 3 boyutlu hale getiriyor”

Augmented Distant Services ile haberleşmeyi 3 boyutlu zenginleştirdiklerini ifade eden CDMVision Kurucu Ortağı Ali Serdar Emre, “ADS;endüstride, bakım, servis ve eğitimgibi hizmetlerin uzaktan yapılabilmesini sağlayan bir ürünümüz. Bu teknolojimiz sayesinde ekranı olan herhangi bir cihazdan, farklı bir konumdaki bir artırılmış gerçeklik gözlüğüne, tablete veya telefona bağlanılabiliyor. Böylece kurulan ses ve görüntülü iletişimin yanı sıra sahadaki kişiye ne yapması gerektiği de 3 boyutlu öğeler vasıtasıyla anlatılabiliyor. Sonuç olarak da ilgili kişinin hem anlaması kolaylaşıyor hem de o kişinin yanına gidilmeyerek zaman ve maliyet tasarrufu sağlanıyor. CDMVision olarak geliştirdiğimiz bu teknolojinin şu anda Almanya’nın önde gelen araştırma kurumlarından biri olan Frauenhofer Enstitüsü’nde geleceğin fabrikalarının simüle edildiği Future WorkLab’de de kullanılmasından gurur duyuyoruz.Bu teknolojimiz aynı zamanda,KOBİ'lerde verimliliği artırmak ve dijital dönüşümü hızlandırmak amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile BTSO işbirliğinde hayata geçirilen Bursa Model Fabrika’da da kullanılıyor” dedi.

“Ürün kalite kontrolünde yeni bir çağ başlattık”

CDMVision’ın en yeni uygulaması Surface Projector(CDM Yüzey Yansıtıcı) ile ürün kalite kontrol ve üretim süreçlerinde yeni bir çağ başlattıklarını belirten Emre, “Surface Projector teknolojimiz, taranan nesneden gelen ölçümleme ve kalite kontrol verilerini görünür hale getiriyor. Böylece herhangi bir nesnenin dijital ikizini oluşturmak veya üretilmiş ürünün hedeflenen kalitede olup olmadığını anlamak için oluşturulan tarama verisinindoğruluğu çok hızlı ve kolayca sınanabiliyor. Taranan nesne, en güncel artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanılarak, herhangi bir mobil cihazın kamera görüntüsünde beliriyor. Taranan verinin kameranın görüntüsüne yansıtılmasıyla da bu veriningerçekte var olan nesnenin yüzeyinde kontrol ediliyor” dedi.

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Teknoloji

Mercedes-Benz Türk, öncülük etmeye devam ediyor

Mercedes-Benz Türk, öncülük etmeye devam ediyor Mercedes-Benz Türk, “Sıfır Atık Su” projesi ile suda, “Hava Kirliliği Kontrolü” ile havada ve “Atık Yönetimi” ile d...

ZF, dünyanın ilk harici yan hava yastığı sistemini sunuyor

ZF, dünyanın ilk harici yan hava yastığı sistemini sunuyor ZF’nin çarpışma öncesi güvenlik sistemleri, emniyet kemerleri gibi güvenlik sistemleri de dahil olmak üzere git gid...
Vahit MAHMATLI
Tarım ve tarım araçları...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı