TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi Voith Diwa verimlilik paketi
REAX Transport’un yeni araçları LNG’li

REAX Transport’un yeni araçları LNG’li

Tarih 18 Mart 2019, 14:49

Kuzeydoğu Almanya'daki en başarılı nakliye şirketlerinden biri olan REAX Transport GmbH, yeni ve çevre dostu LNG tahrik teknolojisine sahip 20 Volvo Kamyon aldı. 

Volvo Kamyon Kuzey Bölge Müdürü Jens Bode ve Rostock'daki Volvo Kamyon Satış Danışmanı Marko Studier, ilk yedi Volvo FH LNG kamyonunu REAX Transport GmbH Genel Müdürü René ve Alexander Bielesch'e törenle teslim ettiler.

Volvo Trucks araçları teslim ettiği gün bir de eğitim çalışması gerçekleştirdi. Sürücülere yakıt ikmali yapılırken dikkat etmeleri gereken konular ve koruyucu ekipmanları nasıl kullanacakları gösterildi.


Kuruluşundan bu yana REAX Transport Volvo Kamyon müşterisi ve her üç yılda bir filosunu yeniliyor.  Bu kez LNG’li kamyon almaya karar veren şirketin genel müdürü René Bielesch, "Bizim için hem ekonomik hem de çevresel faktörler yeni araç yatırımımızda rol oynadı. Kamyonların yalnızca CO 2 salınımı değil aynı zamanda 100 kilometrede tükettiği yakıt miktarı da daha düşük. Ayrıca yeni kamyonlarımız 2020'nin sonuna kadar kamyon geçiş ücretinden muaf tutulacaklar” dedi.
Almanya'da şu anda Berlin, Hamburg ve Ulm’de LNG ikmal istasyonu bulunuyor. Bunlara yakın gelecekte Rostock, Bremen ve Osnabrück de dahil olmak üzere hem Kuzey Almanya hem de Almanya genelinde yeni LNG istasyonları eklenecek.
Volvo’nın LNG’li kamyonlarının güç kaynağı kanıtlanmış dizel motor teknolojisine dayanıyor ve aynı performansı sunuyor, ancak CO₂ emisyonu yüzde 20 daha az. Bio-LNG ile ise yüzde yüz emisyonsuz bir sürüş elde ediliyor.

Volvo LNG motoru, tahrik için yüzde 90 ila 95 LNG ile yüzde 5 ila 10 dizel kullanıyor. Eksi 140 derece santigrat dereceye kadar soğutulmuş doğal gaz ile tankın büyüklüğüne bağlı olarak 1000 kilometreye kadar bir menzile ulaşılıyor.


 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Dünya

UPS, Matter hastanelerde tıbbi numunelerin drone’la taşınması için net ile iş birliği yaptı

UPS, Matter hastanelerde tıbbi numunelerin drone’la taşınması için net ile iş birliği yaptı Bu anlaşma, bir teslimat sözleşmesi kapsamında ürün taşımacılığı yapılan düzenli seferlerde drone kullanımı için AB...

Transport Logistic Munich’te Türkiye özel bölümde

Transport Logistic Munich’te Türkiye özel bölümde Türkiye Pavilyonu’nda yer alacak ilk 10 firma belli oldu
Vahit MAHMATLI
Tarım ve tarım araçları...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı