TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
Yeniden Haydar Yenigün

Yeniden Haydar Yenigün

Tarih 13 Mart 2019, 17:20

OSD’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yeniden Haydar Yenigün seçildi!

Türkiye otomotiv sektörünün çatı kuruluşu olan ve bu sene kuruluşunun 45’inci yılını kutlayan Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), 45’inci kez olağan genel kurulu’nu gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl göreve başlayan Haydar Yenigün, düzenlenen 2019 olağan genel kurul toplantısında Otomotiv sanayii derneği’nin yönetim kurulu Başkanlığı’na yeniden seçildi. 
 


Türkiye otomotiv sanayiine yön veren 14 büyük üyesiyle sektörün çatı kuruluşu olan Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), 45’inci Olağan Genel Kurulu’nu Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımlarıyla İstanbul’da gerçekleştirdi. Otomotiv sanayiinde değişen küresel rekabet ortamı ve otomotiv teknolojileriyle ilgili önemli mesajların verildiği genel kurulda, Otomotiv Sanayii Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yeniden Haydar Yenigün seçildi. OSD’nin yeni yönetim kurulu üyeleri ise, başkan vekili Süer Sülün, başkan yardımcıları Cengiz Eroldu, Münür Yavuz ve Tunç Başeğmez, muhasip üye Hasan Yıldırım, üyeler Habip Aşı, İsmail Sümer, İzzet Kalaycı, Aykut Özüner, Necdet Şentürk, Okan Baş, Serdar Görgüç ve Tuğrul Arıkan şeklinde belirlendi.

Düzenlenen genel kurulda,bu sene OSD’nin kuruluşunun 45’inci yılı olduğunu vurgulayan
OSD Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yenigün, “Sektörünçatıkuruluşu konumunda olan derneğimiz, 45 yıldır otomotiv sanayiinin gelişimiiçinçalışmalarınıtüm hızıyla sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl, sektörümüzün diğer değerli STK’larıyla ortak hareket ederek hurda teşviki, vergi indirimleri ve ticari araçların kiralanması gibi konularda, devletimizin de ciddi yardımlarıyla önemli sonuçlar aldık. Bu vesileyle, sektörümüze destek veren başta Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank olmak üzere, sayın bakanlarımıza ve hükümetimizin değerli üyelerine tekrar teşekkür ediyorum. 2019 yılında ise otomotiv sanayiini daha zorlu bir süreç bekliyor. Otomotiv Sanayii Derneği olarak yeni dönemde aynı bilinçle ve diğer STK’larla ortak hareket ederek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Özellikle iç pazarı daha da canlandırabilmek adına önemli adımlar atmak istiyoruz. Beni yeniden bu önemli göreve seçen OSD üyelerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İhracat, Teknoloji ve Tedarik Sanayii Başarı Ödülleri sahiplerini buldu!

2018 yılında ihracat yapan OSD üyelerine İhracat Başarı Ödülleri verildi. Verilen İhracat Başarı Ödülleri Platin Plaket, Altın Plaket, Altın Madalya ve Gümüş Madalya şeklinde 4 ana kategoride sınıflandırıldı. 1 milyar doların üzerinde ihracat yapan firmalar Platin Plaket, 100 ila 500 milyon dolar arasında ihracat yapan firmalar  ise Altın Madalya ile ödüllendirildi. Ayrıca, kalite ve teslimat güvenilirliği, teknoloji geliştirmedeki işbirliği ve rekabetçilik gibi kriterler esas alınarak OSD  üyeleri tarafından yapılan değerlendirme ile Tedarik Sanayi Başarı Ödülleri de sahiplerine teslim edildi.Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Teknoloji Başarı Ödülleri kapsamında ise Türk Patent Enstitüsü verilerine göre 2018 yılında patent tescilleri bulunan OSD üyesi firmalar ödül almaya hak kazandı.

İhracat Başarı Ödülü almaya hak kazanan firmalar;

Platin Paket

1.      Ford Otomotiv Sanayii A.Ş.
2.      Toyota Otomotiv San. Türkiye A.Ş.
3.      Oyak Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş.
4.      Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.
5.      Hyundai Assan Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
6.      Mercedes Benz Türk A.Ş.

Altın Madalya

1.      MAN Türkiye A.Ş.
2.      Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş.
3.      Honda Türkiye A.Ş.
4.      Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş.
5.      Karsan Otomotiv San. Ve Tic. A.Ş.
6.      Temsa Ulaşım Araçları San. ve Tic. A.Ş.
7.      Anadolu Isuzu Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.

Tedarik Sanayii Başarı Ödülü almaya hak kazanan firmalar;

1.      Murat Ticaret Kablo San. A.Ş.
2.      FarplasOtomotiv A.Ş.
3.      Sege Taşıt Koltukları Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
4.      Sazcılar Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.

Teknoloji Başarı Ödülü almaya hak kazanan firmalar;

1.      Ford Otomotiv San. A.Ş. (66 patent tescili)
2.      Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. (28 patent tescili)
3.      Anadolu Isuzu Otomotiv San. ve Tic. A.Ş. (25 patent tescili)
4.      Karsan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. (13 patent tescili)
5.      Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş. (12 patent tescili)
         Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş. (12 patent tescili)
6.      MAN Türkiye A.Ş. (11 patent tescili)
7.      Mercedes Benz Türk A.Ş. (9 patent tescili)
8.      Hattat Traktör San. ve Tic. A.Ş. (5 patent tescili)
9.      Temsa Ulaşım Araçları San. ve Tic. A.Ş. (1 patent tescili)
 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yönetici Haberleri

BP Türkiye’nin yeni Ülke Başkanı Joe Murphy oldu

BP Türkiye’nin yeni Ülke Başkanı Joe Murphy oldu Petrol ve gaz endüstrisinde 25 yıllık deneyime sahip olan Joe Murphy, Mayıs 2019 itibariyle BP Türkiye Ülke Başkanı...

Pirelli otomobil de yeni yönetim kurulu başkanı

Pirelli otomobil de yeni yönetim kurulu başkanı İş dünyasının önemli isimlerinden Lale Cander, 11 Nisan tarihi itibarıyla Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş. Yönetim ...
Vahit MAHMATLI
Tarım ve tarım araçları...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı