TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
Akset
IAA 2018 HANNOVER
Brüksel’in yeni hibrit otobüsleri körüklü

Brüksel’in yeni hibrit otobüsleri körüklü

Tarih 18 Ocak 2019, 17:49

STIB-MIVB; Brüksel Belediyesi Toplu Taşıma şirketi, Iveco Bus'tan satın alacağı 141 adet 18 metrelik körüklü hibrit Urbanway otobüsle filosunu güçlendirirken, yakıt tüketimini ve karbondioksit salınımını azaltacak.

103 yolcu kapasiteli, alçak tabanlı hibrit Urbanway'da elektrikli çekiş sistemi Euro 6 dizel motorla kombine ediyor. Aktarım organları yönetim sistemi, yakıt tüketimini ve salınımları optimize ederken, fren sırasında ortaya çıkan kinetik enerjiyi saklıyor. “Arrive & Go” özelliği durağa yaklaşırken, duraktan kalkarken, dur işaretleri ve trafik ışıklarından sonra %100 elektrik kullanarak aracın emisyonsuz çalışmasını sağlıyor. Bu kombinasyonla Urbanway hibrit otobüsler %30 daha az yakıt harcıyor, CO2 salınımı da dizel eşdeğerlerine göre %30 daha az.

Otobüsler, Brüksel’in ulaşım şirketine planlama, satış sonrası hizmetler, yedek parça ve piller ile çekiş sistemi parça bakımı ve tedariği de dahil olan 5 yıllık bir paketle sunuluyor.

May›s 2019’da teslimatlar› bağlayacak yeni araçların filoya katılması ile Brüksel Belediye otobüsü filosu 2019’un sonuna kadar üçte bir oranında genişleyecek.

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Otobüs

Yeni Tourismo’ya ACE of M.I.C.E.’dan “En İyi Lansman Ödülü”

Yeni Tourismo’ya ACE of M.I.C.E.’dan “En İyi Lansman Ödülü” 2012 yılından beri başarılı kongre, toplantı ve etkinlikleri ödüllendirerek sektörün gelişimine katkıda bulunmak am...

MAN Lion’s City “Red Dot” Tasarım Ödülü’nü aldı

MAN Lion’s City “Red Dot” Tasarım Ödülü’nü aldı Yeni MAN Lion’s City, eşsiz tasarımı ile aldığı 2019 iF Tasarım Ödülü’nün hemen ardından, bir başka prestijli tasar...
alcoawheel
Vahit MAHMATLI
Değişenler ve değişmeyenler

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı