TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
Akset
IAA 2018 HANNOVER
Ferrari Müzesi’nde “Michael 50” sergisi  açıldı

Ferrari Müzesi’nde “Michael 50” sergisi açıldı

Tarih 18 Ocak 2019, 16:33

Michael Schumacher’in 50’nci yaşı vesilesiyle açılan “Michael 50” sergisi, Ferrari kulüpleri temsilcileri ve Ferrari hayranlarının akınına uğradı.

Sergide, 11 yıl boyunca yarıştığı Scuderia Ferrari Takımı ile 7 dünya şampiyonluğu, 91 zafer ve 155 podyum galibiyetine imza atan Schumacher’in kariyer hikâyesi anlatılıyor. 

Ferrari’nin yediden yetmişe herkesin kalbini kazanan rekortmen pilotu Michael Schumacher’in, 50’nci yaşı vesilesi ile hazırlanan “Michael 50” sergisi Maranello’da yer alan Ferrari Müzesi’nde kapılarını açtı. Schumacher’in yeni yaşına özel olarak 3 Ocak’ta kapılarını açan “Michael 50” sergisine, dünyanın birçok farklı yerinden Scuderia Ferrari kulüpleri temsilcileri ve Ferrari hayranları akın ediyor. Sergide, 7 dünya şampiyonluğu, 91 zafer ve 155 podyum galibiyetine imza atan F1 rekortmeni Alman pilotun, 11 yıl boyunca Scuderia Ferrari Takımı’ndaki kariyeri anlatılıyor. Serginin yer aldığı Zafer Salonu’nda, Schumacher'in Scuderia ile geçirdiği on bir yıl boyunca sürdüğü en önemli Ferrari modellerinden bazılarına yer veriliyor. Aralarında, Schumacher'in “Şahlanan At” ile katıldığı ve ilk sezonda üç GP kazandığı, 1996 yılına ait F310’dan, 1999 yılında ‘constructor’ (usta) unvanını kazanıp Formula 1'in en eski takımına benzeri görülmemiş bir galibiyet serisi getiren F399’a kadar pek çok model yer alıyor. Michael'in Jody Scheckter'den 21 yıl sonra, 2000 yılında, Suzuka’da Ferrari’ye ilk dünya şampiyonluğunu getirdiği F1-2000, diğer bir isimle efsanevi "Alba Rossa" da sergide ziyaretçilerini bekleyen modeller arasında bulunuyor. Ayrıca Schumacher'in Çin GP'de Ferrari ile 72’nci ve son galibiyetini aldığı rekortmen F2002 ve F2004 ve 2006 yılının 248 F1’i de sergide görülebiliyor.

Öte yandan sergi sayesinde hayranları Schumacher'in az bilinen bir yanı ile de tanışma fırsatı yakalıyor. Alman sürücü Formula 1'den ayrıldıktan sonra Ferrari'de kalıp Scuderia'ya destek olmanın yanı sıra 2007'de 430 Scuderia ve 2008'de Ferrari California gibi çeşitli yol araçlarının geliştirilmesine de katkıda bulunmuştu. Sergi, Maranello Müzesi'nde hali hazırda açık bulunan "Driven by Enzo (Enzo Direksiyonda)" ve "Passion and Legend (Tutku ve Efsane)" ile birlikte sürecek. 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Otomobil

INFINITI Qs Şangay Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı

INFINITI Qs Şangay Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı INFINITI’nin elektrikli otomobil dünyası için geliştirdiği yepyeni spor sedan konsepti Qs Inspiration, tanıtıldı.

Ege rallisi sona erdi

Ege rallisi sona erdi Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen, Obel Cıvata Ana Sponsorluğunda düzenlenen 29. EGE RALLİSİ,...
alcoawheel
Vahit MAHMATLI
Değişenler ve değişmeyenler

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı