TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
Akset
IAA 2018 HANNOVER
Isuzu Novo yeni donanımları ile okul yolunda!

Isuzu Novo yeni donanımları ile okul yolunda!

Tarih 06 Aralık 2018, 13:09

Anadolu Isuzu’nun yeni okul servisi yönetmeliğine uygun olarak kendi tesislerinde ürettiği ilk fabrika çıkışlı Novo Okul midibüs çözümü pazara sunuldu.

Anadolu Isuzu iç pazara ve ihracat pazarlarında satışa sunulmak üzere ürün yelpazesini geliştirmeye ve genişletmeye devam ediyor. Firma Novo midibüslerin yeni versiyonunu okul taşımacılığına yönelik olarak geliştirildi.
Yeni Novo küçük öğrencilerin  okul gidiş dönüş yolunda karşılaşabilecekleri tehlikelerin tümüne karşı teknik çözümler sunuyor. Sürücü, varsa araç sorumlusu ve çocuklar arasında teknik iletişimi, denetimi ve işbirliğini arttırıyor.Isuzu'nun 'okul paketi'nde; iç ve dış güvenlik kameraları, sensörlü koltuklar, 3 noktalı ayarlanabilir emniyet kemerleri, araç takip sistemi, şeffaf camlar ve kapı güvenlik sistemi gibi donanımlar bulunuyor.
Anadolu Isuzu, ayrıca 10 yılı aşkın süredir yollarda olan Novo Serisi midibüslerinde okul taşımaları için gerçekleştirdiği  iç ve dış yenilik ve özellikleri, servis  ve turizm amaçlı araçlarında da  kullanacak.

Isuzu yeni ürünle ilgili olarak sektörel yayınlara yönelik olarak Isuzu Gebze fabrikasında bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantı kapsamında Novo ile birlikte kentiçi ve uzun mesafe yolcu taşımacılığı ürünlerinin üretim hatları, Ar-Ge  birimi ve test üniteleri de ziyaret edildi. Bu üniteler hakkında ilgili birim yöneticileri bilgi verdiler.Tüm ihtiyaçları karşılayan yeni çözüm


Okul aracı donanım paketiyle yeni okul servisi yönetmeliğine uygun ilk midibüs Isuzu Novo
Türkiye’deki yeni okul aracı yönetmeliğiyle birlikte Ar-Ge çalışmalarını hızlandıran Anadolu Isuzu, öğrencilerin daha güvenli ve konforlu seyahatleri için 6 önemli noktada geliştirme yaptı. Bu geliştirmelerin ilki araç içinde ve dışında yer alan güvenlik kameraları oldu. Araç içinde yer alan güvenlik kameraları; öğrencilerin servis aracına biniş ve inişlerinde, tüm koltukları gören konumda yer alırken, dış mekandaki 360 derecelik görüş sağlayan kamera ise şoförün trafikte daha güvenli manevra yapmasını sağlıyor. Yeni donanım paketiyle birlikte araç içi ve dışına ait görüntü kayıtlarına en az 30 gün boyunca ulaşma imkanı sunuluyor.

Doğu ve Batı Avrupa ülkeleri başta olmak üzere tüm ihracat pazarlarına da sunulacak olan Yeni Novo teknik özelikleri ile servis ve turizm amaçlı taşımacılar tarafından da  kullanılabilecek.
İleri standartları ve donanımları ve çok amaçlı kullanıma uygunluğu ile Novo Okul’un yeni ihracat pazarları oluşturması da bekleniyor. Böylece Türk otobüs ve midibüs üreticileri, küçük otobüs ve minibüslerinin özelikleri ile standartları bir kez daha belirlemiş ve yukarı çıkarmış olacaklar.


Anadolu Isuzu Fabrikası’nda gerçekleşen Isuzu Okul Servisi Basın tanıtımında konuşan Anadolu Isuzu Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Selda Çelik: “Anadolu Isuzu olarak bir ilki daha gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de yeni yönetmeliğe uygun okul servisini üreterek hem yurt içinde hem de yurt dışında okul servis araçları kategorisinde başarılı işler yapacağız. Hali hazırda Avrupa’ya en fazla okul servisi ihracatı yapan ve kendi segmentinde fabrika üretim güvencesine sahip tek markayız. Bu istikrarımızı dünyanın en güvenli okul servisiyle de devam ettirmek istiyoruz. Aileler, okullar ve servis taşımacılığı yapan köklü firmaların bu donanımlara sahip araçlarla çocukların taşınmasını isteyeceğine eminiz ve tüm Ar-Ge yoğunluğumuzu yasa çıkar çıkmaz bu araç üzerine verdik.” dedi.Anadolu Isuzu Satış Direktörü Yusuf Teoman
ise “Talihsiz bir olay sonucunda hayata geçen yasalarla Türkiye okul servis taşımacılığında olması gereken düzenlemeler yapıldı ve biz Anadolu Isuzu olarak bu donanımlara sahip olan ilk okul servisini ürettik. Şu an dünyadaki en sofistike ve en emniyetli okul servisi Isuzu Novo Okul Servisi’dir. Türkiye’nin 101 noktasındaki servis ağımızla ve Anadolu Isuzu garantisi altında en donanımlı servis aracını sunmaktan dolayı mutluyuz. Özellikle 2019 yılı ve sonrasındaki eğitim öğretim döneminde geleceğimiz olan öğrencilerimizin güvenle yolculuk yapmaları Anadolu Isuzu olarak en büyük temennimizdir” şeklinde konuştu.
 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Otobüs

Yeni Tourismo’ya ACE of M.I.C.E.’dan “En İyi Lansman Ödülü”

Yeni Tourismo’ya ACE of M.I.C.E.’dan “En İyi Lansman Ödülü” 2012 yılından beri başarılı kongre, toplantı ve etkinlikleri ödüllendirerek sektörün gelişimine katkıda bulunmak am...

MAN Lion’s City “Red Dot” Tasarım Ödülü’nü aldı

MAN Lion’s City “Red Dot” Tasarım Ödülü’nü aldı Yeni MAN Lion’s City, eşsiz tasarımı ile aldığı 2019 iF Tasarım Ödülü’nün hemen ardından, bir başka prestijli tasar...
alcoawheel
Vahit MAHMATLI
Değişenler ve değişmeyenler

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı