TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi Voith Diwa verimlilik paketi
Sertrans, Renault çekici sayısını arttırdı

Sertrans, Renault çekici sayısını arttırdı

Tarih 24 Ekim 2018, 11:56

100 adet Renault Trucks T 460 çekici teslimatı Sertrans Lojistik genel merkezinde basın toplantısı ile gerçekleştirildi.Teslimat töreni sırasında sektörel basına yönelik bir basın toplantısı düzenlendi.Toplantıda Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine; Türkiye pazarına ve Türkiye müşterilerine güvendiklerini ve bu pazara verilen önem ve değerin pazar koşullarında ortaya çıkan dalgalanmalara rağmen azalmadığını vurguladı. Delepine; ayrıca Renault Trucks ile Sertrans’ın 25 yıldır süren birlikteliğinin çok şey ifade ettiğini, ürünlerin doğru ve katma değer yaratan ürünler olmasının bu işbirliğinin temelini oluşturduğunu söyledi.
Törene Sertrans Logistics adına Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Keleş, Transer Logistics Genel Müdürü Murat Cömert ile Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine, Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu ve VFS /Renault Trucks Finansal Hizmetler Ülke Müdürü Semih Pala katıldılar.


Hakan Keleş: Geçtiğimiz dar boğazları, yatırımlarla fırsata çevirmek gerekiyor2018 yılını yüzde 20’lik büyüme ile tamamlayacaklarını belirten Sertrans Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Keleş, teslimat töreninde yaptığı açıklamada; “200’e yakın ülkede 1800’e yakın noktada hizmet veriyoruz. Dünya çapındaki lojistik ihtiyaçlarına küresel çözümler getiriyoruz. Orta ve uzun vadede hedefimiz, global lojistik şirketlerinin arasında yer almak. Bu durumda krizleri de fırsata çevirmeye çalışıyoruz. 100 araçlık bir filo yenilemesi yapmamız da bunun bir göstergesi” dedi.
Keleş, Türkiye lojistik sektörünün, her gün yükselen bir ivme ile ülke milli gelirinin yaklaşık %13'ünü oluşturduğunu da belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Halen gelişimini sürdüren sektörümüz son on yılda yaklaşık 1,9 milyar dolar yabancı yatırım çekmiş, kapasitesini genel itibariyle 4 kat arttırmayı başarmıştır. Yarım milyon kişiye yatırım imkanı sağlayan lojistik sektörünün gelecekte çok daha büyük sayılara ve yabancı sermaye girişlerine imza atacağına güvenim tamdır.”

Türkiye’de lojistik sektörünün yaklaşık 300 milyar TL bandında seyrettiğine dikkat çeken Keleş; “Sektörümüzün küresel büyüklüğü ise 7,5 trilyon dolara ulaşmış durumda. Bu yıl sonunda Türkiye’deki sektör büyüklüğünün yaklaşık 330 milyar TL’ye ulaşarak tamamlanmasını bekliyoruz. Bugün sınırların kalktığı dünyamızda lojistik sektörünün önemi gittikçe artıyor. Yatırımlarımızı sürdürürken bizler de operasyon maliyetlerimizi ve hizmet kalitemizi göz önünde bulunduruyoruz. Bu anlamda Renault Trucks, yakıt tasarrufu teknolojileri, yüksek performansı, düşük maliyetli ve hızlı satış sonrası bakım-onarım hizmetleri ile bizim için vazgeçemediğimiz bir çözüm ortağı oluyor” şeklinde konuştu.

Renault Trucks ile yüzde 5 oranında yakıt tasarrufu

1993 yılından bu yana Renault Trucks çekicileri kullandıklarını belirten ve “Renault Trucks çekiciler ile sağladığımız yakıt tasarrufu, maliyet tablolarımıza pozitif yansıyor. Tüm filomuz, yılda araç başına ortalama 90 bin km yol kat ediyor. Bu doğrultuda 200 araca sahip filomuzda araç başına yıllık yaklaşık 360 bin lt  yakıt tasarrufu  sağlıyoruz” diyen Keleş, araçlardan duydukları memnuniyeti şu sözlerle anlattı: “Filomuzda yer alan en yaşlı Renault Trucks çekici 1 milyon 400 bin km yol yapmış bulunuyor ve bu kilometrede bile üstün bir performans sunuyor. Filomuzu düzenli olarak yenilememizin yanı sıra Renault Trucks ile önemli arızalar yaşamamamız ve ayrıca bakım giderlerinin makul olması, yeni alımlarımızdaki kararımızın önemli nedenleri arasında yer alıyor.  Sertrans olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da müşterilerine yüksek hizmet kalitesi sunmak adına en iyi ve kaliteli ürünleri kullanmaya devam edeceğiz.”

Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine de teslimat töreninde; “Sadece ulusal değil uluslararası arenada da her zaman girişimci yapılarından dolayı takdir ettiğimiz bir lojistik şirketi olarak SertransLogistics ile güvene dayalı iş birliğimizin devam etmesi bizi gururlandırıyor. Tek markalı bir filoya sahip olmak,  SertransLogistics’in manevra kabiliyetini de arttırıyor ve birlikte sorunsuz bir şekilde yola devam ediyoruz. T serisi çekicilerimiz, performansı ve yakıt tasarrufu ile çok güçlü ve müşterilerimizin beklentilerini üst noktada karşılıyor. Bunun yanı sıra sunduğumuz toplam çözümler ile sahip olma maliyetlerine değer katarak filoların karlılıklarını arttırmalarını destekliyoruz” dedi.


Renault Trucks bakım ve onarım sözleşmeleri, filoların operasyonlarını kolaylaştırıyor

Sertrans Logistics, yeni araçlarını Renault Trucks Excellence Servis Sözleşmesi ile teslim alarak satış sonrası hizmetler için de ayrı bir anlaşma yaptı. 3 yıl ve 500.000 km’ye kadar geçerli olacak servis sözleşmesi kapsamında lastik, yakıt ve sürücü maliyetleri dışında aracın tüm bakım, onarım ve yol yardım hizmetleri hem yurt içinde hem de yurt dışında Renault Trucks güvencesi altında oluyor. Araçların tüm bakım-onarım çalışmaları, Renault Trucks satış sonrası ekibi tarafından yürütülüyor ve takip ediliyor. Böylece ayrı bir iş yükü olan bakım ve onarım işlemlerinin planlanması ve takibi kolaylaştığı gibi avantajlı bir bütçe ile tasarruf yapılması sağlanıyor. Operasyonlarda aksama olmadığı için filo yönetiminde zaman tasarrufunun avantajı sunuluyor.
Öte yandan Renault Trucks’ın toplam çözümleri kapsamında kredilendirme hizmetinden faydalanan Sertrans Logistics,yeni araçlarında VFS Finansman’ın sunduğu avantajları kullandı.
 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Piyasa

Erzincan şehir içi ulaşımda Anadolu Isuzu’yu tercih etti

Erzincan şehir içi ulaşımda Anadolu Isuzu’yu tercih etti “Erzincan Kent İçi Ulaşım A.Ş.” yeni ve modern ulaşım araçları Isuzu Novo Citi ve Novo Citi Life araçlarını Erzinca...

IVECO’dan 45 adet Daily teslimatı

IVECO’dan 45 adet Daily teslimatı Sırbistan’ın önde gelen dağıtım ve lojistik şirketlerinden Centrosinergija, filosunu CNG ile çalışan son nesil IVEC...
Vahit MAHMATLI
Tarım ve tarım araçları...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı