TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi Voith Diwa verimlilik paketi
Bosch ve toom hırdavat mağazaları, iş birliği yapıyor

Bosch ve toom hırdavat mağazaları, iş birliği yapıyor

Tarih 22 Ekim 2018, 12:19

Bosch mobilite servisleri büyümeye devam ediyor.


Toom hırdavat mağazalarının müşterileri, yeni servisi Aralık 2018’de test edecek.

Elektrikli kamyonetleri son dakikada rezerve etmek ve alınan ürünleri stressiz bir şekilde eve taşımak mümkün.

Yüzde yüz elektrikli kamyonetlerin kullanılması emisyon oluşumuna engel oluyor.

Almanya’da yaklaşık iki milyon kişi mobil uygulamalar aracılığıyla hızlı bir şekilde araba kiralıyor. Bununla birlikte araç paylaşımı yapan yolcuların sayısı da her geçen gün artış gösteriyor. Bosch da bu büyüyen pazarda elektrikli kamyonetler için yeni bir paylaşım servisi sunuyor. Paylaşım servisi ilk olarak Alman perakendecilik grubu Rewe’nin bir yan kuruluşu olan toom’un ağır ve hantal ürünlerinin taşınmasında test edilecek. 330’dan fazla mağazaya sahip olan toom, Alman ev dekorasyonu sektörünün en büyük tedarikçilerinden bir tanesi. Bosch Ağa Bağlı Mobilite Çözümleri Bölümü Başkanı Dr. Rainer Kallenbach, “Bosch, kentsel mobiliteye yönelik dijital servislerde büyümeye devam ediyor ve elektrikli kamyonetlerin paylaşımına ilişkin servis de büyüme için muazzam bir potansiyele sahip” dedi. Aralık 2018’den itibaren belirlenen 5 mağazada müşteriler, birkaç tıklamayla rezerve ettikleri elektrikli kamyonetler ile satın aldıkları ağır ve büyük ürünleri hızlı bir şekilde taşıyabilecek.Toom Finans ve Personel Genel Müdürü Wolfgang Vogt, “Kendisini sürdürülebilirliğe adamış bir şirket olarak, çevrenin korunmasına olan katkımızı sürekli olarak artırmak istiyoruz. Bu nedenle, satın aldıkları ürünleri evlerine taşımaları için artık müşterilerimize çevre dostu bir yol sağlayacak olmaktan dolayı son derece mutluyuz” dedi. Bosch, elektrikli scooterlara ilişkin kiralama servisi olan Coup’tan da anlaşılacağı üzere paylaşım servisleri konusunda tecrübe sahibi. Coup, 2016 yılında uygulamaya girdiğinden beri sürekli büyüme gösterdi ve şu anda Berlin, Paris ve Madrid’de 3.500 scooterlık bir filoya sahip.

Kiralık elektrikli filo

Almanya’da, paylaşıma açık her on araçtan bir tanesi elektrikli motora sahip. Bosch da Coupscooter paylaşımı ve kamyonet paylaşım servislerinde yalnızca elektrikli araçları kullanıyor. Kallenbach, “Kentsel mobilitede yani şehir merkezlerindeki taşıma trafiği ve kişisel araç trafiğinde elektrikli araç kullanımı ideal” dedi. Kamyonet paylaşım servisi, ilk olarak Almanya’da Berlin, Frankfurt, Leipzig, Troisdorf ve Freiburg şehirlerindeki hırdavat mağazalarında hizmete sunulacak. Bu mağazalarda, Street Scooter tarafından sağlanan küçük elektrikli kamyonetler için şarj noktaları şimdiden hazır. Bosch, bu araçlar için güç aktarma mekanizması bileşenleri sağlıyor. Şirket, paylaşımlı elektrikli kamyonetlerin hırdavat mağazası sektörü dışında da uygulama potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. Yeni paylaşım servisinin popüler hale gelmesi durumunda Bosch;diğer toom hırdavat mağazaları, mobilya, elektronik mağazaları ve süpermarketler başta olmak üzere diğer iş ortaklarını da kapsayacak şekilde servisini genişletmeyi planlıyor.

Alışveriş stresine veda
Araç paylaşımı, sektörün hızlı büyümesi dikkate alındığında uzun zamandır geniş bir pazar olmaktan çıkmış durumda. 2025 yılı itibarıyla dünya genelinde 36 milyon kullanıcının olacağı öngörülüyor. Özellikle büyük şehirlerde, giderek daha fazla kullanıcı araç rezervesi konusunda uygulama tabanlı servislerden faydalanıyor. Müşterilerin şehir içinde kullandıkları araçlarıyla satın aldıkları büyük ürünleri evlerine taşımaları genellikle mümkün olmuyor. Hırdavat mağazasından satın aldığı ürünleri taşımanın bir yolunu arayanlar, elektrikli kamyonetleri rezerve etmek için yeni servisi kullanabiliyor, kullanımdan sonra da kiralandıkları istasyona iade ediliyor. Elektrikli kamyonetleri kiralamadaki en büyük avantaj, genelde klasik bir araç kiralamadan daha ucuza rezerve edilmeleri ve kullanıcıların kilometre, akü şarj etme dahil saatlik sabit bir ücret ödemesi. Buna ek olarak, aracın kiralanmasından iadesine kadar tüm süreç dijital olarak yürütülüyor ve yorucu evrak işleri bulunmuyor.
 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yenilenebilir Hareket

Otonom sürüşe Daimler Kamyon Grubu liderlik ediyor.

Otonom sürüşe Daimler Kamyon Grubu liderlik ediyor. Daimler Kamyon Grubu, otonom sürüşe sahip kamyonlarına yönelik küresel uzmanlık ve faaliyetlerini 1 Haziran 2019 ta...

Renault EZ-POD; hızlı ulaşım ve kurye hizmetine yönelik konsept araç

Renault EZ-POD; hızlı ulaşım ve kurye hizmetine yönelik konsept araç On yıl önce ortaya çıkan mobilite kavramının 2020 yılı itibariyle yaklaşık 11 milyar Euro’luk bir pazara erişeceği ...
Vahit MAHMATLI
Tarım ve tarım araçları...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı