TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi Voith Diwa verimlilik paketi
Yeditepe Üniversitesi Dünya Otomotiv Konferansı’nda

Yeditepe Üniversitesi Dünya Otomotiv Konferansı’nda

Tarih 08 Ekim 2018, 15:06

Yeditepe Üniversitesi, bronz sponsoru olduğu 5. Dünya Otomotiv Konferansı’nda “E7 CONCEPT” isimli elektrikli aracı, üniversite-sanayi işbirliği modellerini konu alan workshop’ları ve sunumlarıyla yer aldı.

Türkiye ve dünyadaki otomotiv sektörünün lider firmalarının buluştuğu ve en güncel gelişmelerin konuşulduğu 5. Dünya Otomotiv Konferansı, 4-5 Ekim tarihlerinde, Wyndham Grand Levent’te gerçekleştirildi.

Üniversite-Sanayi İşbirliği
Konferansta Yeditepe Üniversitesi; Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Ayşem Gülin Başar, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Ergin Yetkin ve Yüksek Mühendis Bünyamin Eşiyok’un yürütücüsü olduğu, üiversite-sanayi işbirliği modellerini inceleyen bir workshop gerçekleştirildi. Türkiye ve dünyadaki üniversite-sanayi işbirliği modelleri, Yeditepe Üniversitesi’nin yaptığı işbirlikleri ve Yeditepe Üniversitesi-MAN Türkiye A.Ş işbirliğinin anlatıldığı workshop’ta, katılımcıların otonom toplu taşıma araçlarıyla ilgili zihin haritası çıkarıldı. Üniversite tarafından ayrıca, otomotiv sektöründe yeni bir sayfa açan “Otomotiv Teknolojileri ve Tasarımı Sertifika Programı” da tanıtıldı.

“E7 CONCEPT” Otelin Girişinde Sergilendi
Yeditepe Üniversitesi Otomotiv Kulübü’nce üretilen “E7 CONCEPT” isimli elektrikli otomobil, konferansın yapıldığı Wyndham Grand Levent girişinde sergilendi. Otomotiv Kulübü Takım Kaptanı Orçun Emre Bakırcıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Alican Çeviker, Onur Gündoğdu, Batuhan Özdemir ve Özgür Erdemir’in üniversitede bulunan iki atölyede, yaklaşık 3 ay çalışarak tamamladığı araç, büyük ilgi gördü. Önümüzdeki yıl TÜBİTAK Efficiency Challenge’da 80’e yakın okulla yarışacak olan E7 CONCEPT, 1 KW motora ve tamamı karbon fiber gövde yapısına sahip; 60 kilometre hızla, 1,5 saat şarja ihtiyaç duymadan yol alabiliyor.  
 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

4x4 Dünyası Offroad Fest

4x4 Dünyası Offroad Fest Bolu Mudurnu’da, 14-16 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen “4x4 Dünyası Offroad Fest”, ortak tutkusu arazi aracı,...

Groupe PSA, Opel’in Torbalı’daki arazisine yatırım yapacak

Groupe PSA, Opel’in Torbalı’daki arazisine yatırım yapacak Groupe PSA, sahibi olduğu Opel markasının İzmir’in Torbalı ilçesinde yer alan arazisine yatırım yapacağını açıkladı...
Vahit MAHMATLI
Tarım ve tarım araçları...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı