TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
IAA 2018 HANNOVER
Otokar çalışanları genç kadınları desteklemek için koşacak

Otokar çalışanları genç kadınları desteklemek için koşacak

Tarih 04 Ekim 2018, 11:31

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, 5-7 Ekim’de gerçekleşecek Bodrum Yarı Maratonu’na sponsor oldu.

Sosyal sorumluluk projeleriyle de öne çıkan etkinlikte Otokar Koşu Kulübü, 31 kişilik ekibiyle Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Genç Kadın Fonu’nu desteklemek için koşacak.

Türkiye’nin öncü otomotiv şirketi Otokar, 5-7 Ekim’de gerçekleşecek Bodrum Yarı Maratonu’na sponsor oldu. Ayrıca Otokar, bu yıl ilki düzenlenen maratona 2018 yılında kurulan Otokar Koşu Kulübü’nden 31 koşucu ile katılacak. Otokar Koşu Kulübü üyeleri, Bodrum Yarı Maratonu’nda, çevresindeki sorunlara çözüm üretebilen, kendine güvenen girişimci ve duyarlı bir gençliğin gelişimine katkıda bulunmak için oluşturulan TOG Genç Kadın Fonu’na destek olmak için koşacak.

Koşunun yanı sıra birçok farklı süprizle bir festivale dönüşecek olan yarı maraton için 5 Ekim’de başlayacak etkinlikler, 7 Ekim’de 21k, 10k, 5k ve Takımlar Yarışıyor koşu etapları ardından son bulacak. Bodrum Yarı Maratonu, sosyal sorumluluk projeleriyle fark yaratacak.

HALİL İ. ÜNVER ANILACAK
Otokar'ın kuruluşundan günümüze başarı serüveninin köşe taşlarından birini kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarının oluşturduğunu kaydeden Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç; "Uzun yıllardır eğitim, sağlık, spor gibi alanlarda katkıda bulunma hedefiyle yürüttüğümüz çalışmalara ara vermeden devam ediyoruz. Birleşmiş Milletler’in Küresel İlkeler (Global Compact) imzacısı olarak, Koç Holding’in kurucusu Vehbi Koç’un 'Ülkem Varsa Ben de Varım' ilkesinden hareketle tüm çalışmalarımızda toplum çıkarlarını da gözetiyoruz. Koç Topluluğu’nun sosyal sorumluluk alanı olan 'Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Destekliyorum' projesi kapsamında 2017 itibarıyla Birleşmiş Milletler’in Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) imzacısı olduk. Bu alana destek vermek üzere Otokar Koşu Kulübü üyeleri, Bodrum Yarı Maratonu’nda kadınlar için fırsat eşitliğinin önemine dikkat çekmek amacıyla koşacak ve topladıkları bağışlarla TOG’un Genç Kadın Fonu’na destek sağlayacaklar” dedi. Bu maratonun Otokar için özel bir önemi olduğunu da belirten Görgüç, sözlerine şöyle devam etti: “Geçtiğimiz ay aramızdan ayrılan Yönetim Kurulu Başkan Vekilimiz ve aynı zamanda Bodrumlu bir iş insanı olan Halil İ. Ünver, bu organizasyona katılmamıza vesile olmuştu. Bu anlamlı koşu ile kendisini anacağız" dedi.


Bodrum Yarı Maratonu vesilesiyle, Otokar Koşu Kulübü’nün TOG Genç Kadın Fonu için koşusuna destek olmak isteyenler şu hesaba bağışta bulunabilecekler:

Hesap Sahibi: Toplum Gönüllüleri Vakfı
IBAN: TR72 0006 2000 4220 0006 2931 97
Garanti Bankası, Bağlarbaşı Şubesi
Açıklama: Otokar ekibi bağışıTOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ ÇALIŞMALARI
Otokar “Ülkem İçin Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ni Destekliyorum” projesi kapsamında bugüne kadar tüm çalışanlarına farkındalık eğitimi verdi. Projeyi toplu taşıma sektörüne de taşıyan şirket, öncelikle istihdam olmak üzere sektörde bu yönde atılan olumlu adımları ödüllendirerek destekledi. HeforShe projesi kapsamında Koç Topluluğu Spor Kulübü’nün düzenlediği ‘Birbirimiz İçin Koşuyoruz’ etkinliğinde de yine toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat çekti.
 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Türkiye, otomotiv üretiminin yüzde 85’ini ihraç etti!

Türkiye, otomotiv üretiminin yüzde 85’ini ihraç etti! Otomotiv Sanayii, iç pazarda yaşanan daralmaya karşılık 2018 yılında üretiminin yüzde 85’ini ihraç etti ve ihracat ...

Mercedes-Benz Türk’ün hukuk ekibi en iyiler arasında

Mercedes-Benz Türk’ün hukuk ekibi en iyiler arasında Mercedes-Benz Türk’ün Hukuk Ekibi, The Legal 500 kapsamında GC Powerlist Turkey Teams’e seçildi.
Vahit MAHMATLI
Yapacak çok iş var!

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı