TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
“Egea Gençler Kupası” heyecanı

“Egea Gençler Kupası” heyecanı

Tarih 02 Ekim 2018, 12:13

Fiat Motor Sporları’nın, yetenekli gençleri motor sporları dünyasına kazandırmak için organize ettiği “Egea Gençler Kupası” hız kesmeden devam ediyor.


Gençler Kupası’nda yarışan 6 genç sporcu, kupanın düzenlenen üçüncü ve dördüncü ayak yarışları için TOSFED Körfez Yarış Pisti’ndeydi. Türkiye Pist Şampiyonası dördüncü ayak yarışları kapsamında gerçekleşen Egea Gençler Kupası’nın hafta sonunda düzenlenen üçüncü yarışında kazanan isim ise Hasan Tansu oldu.  Kupanın dördüncü yarışında ise birincilik koltuğuna Buğra Can Kılıç oturdu.

Tam 46 yıldır ülkemizde motor sporlarının gelişime büyük katkılar sağlayan Fiat, otomobil sporlarını büyük kitlelerle buluşturmak ve gençlerin motor sporlarını yakından tanımasına imkân tanımak adına faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde, Türkiye Pist Şampiyonası dördüncü ayak yarışları kapsamında koşulan Egea Gençler Kupası üçüncü ve dördüncü yarışları kıran kırana bir mücadeleye sahne oldu. Egea Gençler Kupası’nın 30 Eylül Pazar günü düzenlenen üçüncü yarışında ise kazanan Hasan Tansu oldu. Kupanın aynı gün düzenlenen dördüncü yarışında Buğra Can Kılıç liderlik koltuğuna oturdu. “TOSFED Yıldızını Arıyor” final elemelerinin de gerçekleştirildiği hafta sonu, yarış severler tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Egea Gençler Kupası’nda dereceye giren pilotlar, kupalarını podyumda Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç ve Motor Sporları Takım Direktörü Koray Kafkas’tan aldı. Egea Gençler Kupası’nda yarışan pilotların başarılı performanslarından ötürü tüm Fiat Motor Sporları ekibi ve kendisinin duyduğu memnuniyete de değinen Fiat İş Birimi Direktörü Altan Aytaç  “Geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de ülkemizde otomobil sporlarının gelişimine ön ayak olmaya devam edeceğiz. Fiat Motor Sporları olarak tüm etkinliklerimize devam ederek; geniş kitlelerle buluşacak, gençlere destek vermeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Fiat Motor Sporları olarak ana hedeflerinin yeni pilotlar yetiştirmek olduğunu belirten; Fiat Motor Sporları Takım Direktörü Koray Kafkas ise “Genç sporculara destek vermek işimizin en değerli kısmı. Bu yıl, üçü TOSFED adına olmak üzere, toplam altı genç pilotumuz, takım pilotlarımızın desteği ile geliştirilen otomobillerle profesyonelce yarışıyor. Önümüzdeki dönemde daha fazla sayıda gencimizi Fiat markası ile yarıştırmayı hedefliyoruz.” diyerek sözlerine son verdi.

Türkiye Ralli Şampiyonası ve Türkiye Pist Şampiyonası kapsamında gerçekleştirilen Egea Gençler Kupası, 20-21 Ekim tarihlerinde düzenlenecek İstanbul Rallisi ile devam edecek.
 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Otomobil

Yeni Renault Clio Euro NCAP’ten beş yıldız elde etti

Yeni Renault Clio Euro NCAP’ten beş yıldız elde etti Yeni Renault Clio, Euro NCAP güvenlik testlerinde beş yıldız elde ederek önemli bir başarıya imza attı.

Sakaryalı yeni TOYOTA COROLLA’ya EURONCAP’ten 5 yıldız!

Sakaryalı yeni TOYOTA COROLLA’ya EURONCAP’ten 5 yıldız! Bağımsız güvenlik kuruluşu EuroNCAP, 2019 yılına ait çarpışma testi sonuçlarını açıkladı. Toyota Otomotiv Sanayi Tü...
Vahit MAHMATLI
Tarım ve tarım araçları...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı