TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
Parsan, Hannover Fuarı'nda

Parsan, Hannover Fuarı'nda

Tarih 21 Eylül 2018, 13:35

Ticari araçlar alanında dünyanın en önemli uluslararası fuarlardan birisi olan IAA Hannover Fuarı, kapılarını 67'nci kez dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilere açtı.


Metal şekillendirme sanayiinde bu sene 50. yılını kutlayan PARSAN, bir Türk firması olarak fuara katılırken, fuarda birçok yabancı firmanın da tedarikçisi olarak göğüs kabartıyor.

GÜRİŞ Sanayi Grubu
’na ait, Türkiye’nin en büyük dövme tesisi olan PARSAN, Dilovası’nda kurduğu yeni fabrikası ile ülkemize tüm dünyada eşi bulunmayan tam otomatik dövme hatları kazandırdı.
    
PARSAN’ın içinde bulunduğu GÜRİŞ Sanayi Grubu, İstanbul, Kocaeli, Bursa ve Manisa’da konumlandırılmış yedi fabrikası ile hizmet vermektedir. PARSAN, GÜRİŞ Sanayi Grubu Şirketleritarafından 1968 yılındaYüksek Mühendis İDRİS YAMANTÜRK tarafından kuruldu. Sanayi grubu yarım asırdır metal şekillendirme konusunda çalışmaktadır vebu konuyla ilgili yatırımlar yaparak büyümektedir.. 50 yıl önce dövme alanında faaliyete başlayan PARSAN, önce OMTAŞ’ı alarak ve ardından Dilovası’nda kurduğu yeni tesisi ile Türkiye’nin açık ara en büyük dövme firması haline gelmiştir. Avrupa’da aks mili üretiminde birinci sırada yer alan PARSAN, Dilovası Tesisi’nde son dövme teknolojilerine yaptığı yatırımlar ile yeni ürünlerde de dünya liderliğine aday oldu.

2000 yılından buyana Sanayi Grubu bünyesinde yer alan ASİL ÇELİK ile kendi hammaddesini ürettirebilen PARSAN, dünyada çelikten bitmiş ürüne kadar olan katma değer zincirini müşterilerine sunabilen sayılı kuruluşlardan biridir.Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise beşinci büyük döküm kuruluşu olan DÖKTAŞ’ı iki ay önce bünyesine katan GÜRİŞ,metal şekillendirme alanındaki büyümesini hızlandırdı.

ÇELİK DIŞI MALZEMELER DE ÜRETİLİYOR


PARSAN’ın vermiş olduğu hizmetleri arasında ürünün tasarım ve dizaynı, şekillendirme, işleme, montaj, lojistik yönetimi ve yerinde mühendislik hizmetleri ile müşterinin montaj hattına teslimat yapılıyor. Avrupa Bölgesi’nde beş farklı lokasyonda konsinye ambar hizmetleri sunuyor.

Sadece otomotiv sektörü alanında değil iş makineleri, tarım, deniz ve havacılık gibi sektörlerde de montaja hazır parçalar da üreten PARSAN,çelik dışındaki diğer malzemeleri de dövebiliyor. Inconel ve titanyum gibi havacılığın temel malzemelerini üretebilen bir tesis olarak Alüminyum parçaları da hem dövme hem de döküm teknikleri uyguluyor.Böylece otomotiv sanayiinde ağırlık tasarrufu amaçlı alüminyum parçalardaki hızla artan taleplere karşılık verebiliyor.

  

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

IAA 2018'DEN HABERLER

Tırsan, 67. IAA Fuarı'na 13 farklı ürünü ile damga vurdu

Tırsan, 67. IAA Fuarı'na 13 farklı ürünü ile damga vurdu Tırsan, Treyler İnovasyon 2019 Yarışmasında ödülleri topladı

Akıllı treyler için sensörler ve mekanik aksam

Akıllı treyler için sensörler ve mekanik aksam SAF HOLLAND, IAA 2018'de ticari araçların geleneksel ve yeni dünyasına odaklandı.
Vahit MAHMATLI
Tarım ve tarım araçları...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı