TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi Voith Diwa verimlilik paketi
Gamma, çok yönlü askeri araçları için Allison şanzımanları seçti

Gamma, çok yönlü askeri araçları için Allison şanzımanları seçti

Tarih 19 Eylül 2018, 16:21

Macaristan'da üretilen Allison 3000 Series ve 4000 Series tam otomatik şanzımanlar, Komondor hafif zırhlı araçların en ağır koşullarda bile hassas şekilde çalışmasını sağlıyor.

Her ortamda üstün manevra kabiliyeti talep eden Gamma Teknik, kısa süre önce Allison tam otomatik şanzımanla donatılan Komondor hafif zırhlı araçlarının yeteneklerini sergiledi.

Szentgotthárd'daki Allison Müşteri Deneyim Merkezi ve Sürüş Pisti'ndeki test sürüşleri, Komondor ailesi araçlarının savunmadan güvenliğe ve afet yönetimine kadar farklı görevler için uluslararası alanda hazır olduğunu kanıtladı.

Macaristan Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve sivil savunma teşkilatlarından yetkililer, Allison 3000 Serisi donanımlı Komondor RDO-3121 4x4 ve Allison 4000 Serisi donanımına sahip Komondor RDO-3932 6x6'yı kullanmak üzere davet edildi.

Allison şanzımanlar, karayolu ve arazide yüksek performans gerektiren araç taleplerini karşılamak üzere tasarlanıyor. Kesintisiz Güç Teknolojisi, zorlu koşullarda bile üstün hızlanma, kolay vites değiştirme ve hassas çekiş kontrolü için tekerleklere kesintisiz güç sağlıyor. Ayrıca sürücünün, aracı düşük hızlarda bile kontrol etmesine yardımcı oluyor. Bu perfromans, daha yavaş ivmelenme sağlayabilen ve vites değiştirme sırasında hızın korunmasını güçleştiren manuel veya otomatik manuel şanzımanla (AMT) karşılaştırıldığında fark rahatça anlaşılıyor. .

Gamma Teknik CEO'su Attila Zsitnyányi, Allison şanzımanların en ağır koşullarda bile mükemmel performans gösterdiğini ve aracın kullanımını kolaylaştırdığını belirterek; “Araçların geliştirilmesi sırasında Allison şanzımanlar, modüler yapıları sayesinde çok çeşitli ihtiyaçlara ideal bir biçimde uyum sağlayabiliyor. Programlamaları ihtiyaca yönelik özelleştirilebiliyor ve entegre kontrol fonksiyonları mükemmel şekilde kullanılabiliyor” dedi.

Allison Transmission Macaristan temsilcisi Liberatus Ltd. Direktörü Gyorgy Lovasz ise açıklamasında; “Allison Transmission, askeri kuvvetlerle çalıştığı uzun bir geçmişe sahip. Bu alanda kalite, performans ve güvenilirliğin çok önemli olduğunun bilinci ile çalışmalarına devam ediyor” diye belirtti. “Allison şanzımanlar, araç üreticisinin performansını en üst düzeye taşırken, son kullanıcının işletme ve destek maliyetlerini minimize etmesini sağlıyor” şeklinde açıklama yaptı.

Zsitnyányi, prototip araçların planlama ve üretim aşamasında, Allison ekibinin sürekli teknik ve mühendislik desteği sağladığını belirtti; “Şanzıman konusunda Allison'ın en iyi seçim olduğu görüldü. Ayrıca, bu şanzımanların Macaristan'ın Szentgotthárd şehrinde üretilmesi yerel destek de sağlıyor. Gamma'nın uluslararası deneyimine dayanarak söyleyebiliriz ki Allison, özel zırhlı araçlarda en takdir edilen seçim” dedi. 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Endüstri Yan Sanayi

PEMA ve Continental 18.000’den fazla aracın lastik yönetimini dijitalleştiriyor

PEMA ve Continental 18.000’den fazla aracın lastik yönetimini dijitalleştiriyor Avrupa’da faaliyet gösteren ticari araç kiralama şirketi PEMA ile teknoloji şirketi ve premium lastik üreticisi Con...

Allison Transmission'dan kamyonlara özel çözümler

Allison Transmission'dan kamyonlara özel çözümler Allison Transmission, orta ve ağır segment kamyonlar için üretilen en güçlü e-aks sistemlerinden biri olan AXE Seri...
Vahit MAHMATLI
Tarım ve tarım araçları...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı