TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
Akset
IAA 2018 HANNOVER
Sürdürülebilirlik endeksinde sektöründeki dünya lideri

Sürdürülebilirlik endeksinde sektöründeki dünya lideri

Tarih 17 Eylül 2018, 13:41

İtalyan lastik devi Pirelli, Dow Jones Dünya ve Avrupa endekslerinde global otomotiv ekipmanları sektöründe sürdürülebilirlik lideri oldu.


Yıllık endeks değerlendirmelerinden elde edilen bu sonuçlar,RobecoSam ve S&P Dow Jones tarafından gerçekleştirilmiş olup, 24 Eylül’den itibaren geçerli olacak.
Duyurulan sonuçlara göre Pirelli, ortalamanın 32 puan olduğu sektör bazında 81 puan alarak zirveye yerleşti. Dünya çapında 60 sanayi sektöründen 2.000’i aşkın şirketin değerlendirildiği araştırmada, tüm paydaşlar için kalıcı değer yaratma etkisiile şirketlerin sürdürülebilirliğini belirleyen ekonomik, çevresel ve sosyal üç alandaki performans esas alınıyor.Dow Jones sürdürülebilirlik endeksleri, 1999 yılında lanse edildiğinden bu yana dünya genelinde sürdürülebilirlik alanındaki en önemli değerlendirmelerden biri olarak kabul ediliyor.


 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Dünya

Transport Logistic Munich’de ilk kez Türkiye Pavilyonu açılacak

Transport Logistic Munich’de ilk kez Türkiye Pavilyonu açılacak Türkiye Pavilyonu’nda yer alacak ilk 10 firma belli oldu

REAX Transport’un yeni araçları LNG’li

REAX Transport’un yeni araçları LNG’li Kuzeydoğu Almanya'daki en başarılı nakliye şirketlerinden biri olan REAX Transport GmbH, yeni ve çevre dostu LN...
alcoawheel
Vahit MAHMATLI
Yerli, milli ve ihracatçı!

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı