TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
IAA 2018 HANNOVER
Volvo Vera kavramsal çekici !

Volvo Vera kavramsal çekici !

Tarih 14 Eylül 2018, 18:21

Volvo Almanya'nın Berlin kentinde düzenlediği bir etkinlikte yeni konsept çekicisini tanıttı. Otonom sürüş ve mobilitenin taşımacılıkta sınırları zorladığı ve yeni ufuklar açtığını bir kez daha ortaya çıktı. Volvo, Vera ile yeni bir meydan okuma yaptı.

Yeni kavramsal çekicinin en önemli özelliği sürücü için bir kabine ve yaşam bölümüne gerek duymaması. Yeni çekici e-mobiliyetenin bir örneğini oluşturuyor. Elektrikle hareket ediyor, bulut tabanlı bir yazılımla şehirler arası uzun yolda sürücüye ihtiyaç duymadan otonom sürüşle yolunu kat edebiliyor.

Konu ile ilgili olarak Volvo Başkanı Claes Nilsson şunları söyledi; Taşımacılık sektörünün tam potansiyeli henüz keşfedilmiş değil. Her şey küresel ulaşım ihtiyacının önümüzdeki on yılda önemli olarak artmaya devam edeceğini gösteriyor. Bu talebin sürdürülebilir ve verimli bir şekilde karşılanmasını istiyorsak yeni çözümler bulmamız gerekiyor.

Bizim geliştirdiğimiz ulaşım sistemi bugünün çözümleri için önemli bir tamamlayıcı olabilir ve toplumun taşımacılık şirketinin ve nakliye hizmeti satın alanların karşılaştığı bir çok sorunu aşmamıza yardımcı olabilir şeklinde konuştu.

Aracın konsept fotoğraflarının ve video görüntülerinin gösteri sonunda tüm dünyada yayınlanması da Volvo’nun gücünü bir kez daha ortaya koydu.HABERİN VİDEOSU ALTTAKİ LİNKEN İZLEYEBİLİRSİNİZ.
 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Ağır Ticari

Jumbo ilk DAF CF Electric'i teslim aldı

Jumbo ilk DAF CF Electric'i teslim aldı DAF Trucks tamamen elektrikli ilk kamyonunu Hollandalı süpermarket zinciri Jumbo'ya teslim etti.

MAN, pazar pozisyonunu korudu ve güçlendirdi

MAN, pazar pozisyonunu korudu ve güçlendirdi MAN ürün yelpazesine ‘hafif’ dokunuş: TGE “O sadece VAN değil, tam anlamıyla bir MAN”
Vahit MAHMATLI
Yerli, milli ve ihracatçı!

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı