TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
IAA 2018 HANNOVER
TÜRK TRAKTÖR Dünya Çiftçiler Günü’nü çiftçilerle Erenler Fabrikası’nda kutladı

TÜRK TRAKTÖR Dünya Çiftçiler Günü’nü çiftçilerle Erenler Fabrikası’nda kutladı

Tarih 16 Mayıs 2018, 12:06

TürkTraktör’ün, Erenler fabrikasında ağırladığı Sakaryalı çiftçiler hem tesisteki üretim süreçlerine tanık oldular.

Türk traktör pazarının öncü ve lider şirketi TürkTraktör, Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonu’nun (IFAP) kuruluş tarihi olan 14 Mayıs 1984 tarihinden bu yana her yıl kutlanan Dünya Çiftçiler Günü’nde özel bir kutlama etkinliği için çiftçileri Erenler Fabrikası’nda ağırladı.

Fabrika turu sırasında çiftçiler hem üretim süreçlerine tanıklık ettiler hem de yakıt tüketimi başta olmak üzere traktörü kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar, verimi arttırmaya yönelik çalışmalar gibi farklı konularda uzmanlara danışma fırsatı buldular. Çiftçilerin ziyarette en çok merak ettiği konuların başında TürkTraktör Finans ile çiftçilere sağlanan krediye erişim olanağı ve devam etmekte olan ‘KDV Bizden’ kampanyası olduğu gözlemlendi.

Marco Votta: “Tarımda Sürdürülebilirlik, Bilinçli Bir Çiftçi Profiliyle Mümkün”

Dünya Çiftçiler Günü kapsamında açıklamalarda bulunan TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta, “TürkTraktör’ün tüm çalışmalarının odağı daima çiftçiler bulunuyor. Çiftçilerimiz dün ve bugün olduğu gibi, yarın da tarım sektörünün başrol oyuncuları olacaklar. Bu nedenle, sadece ülke ekonomisinin değil; tarımın geleceğinin de baş mimarı ve en önemli emekçileri olan çiftçilerimizle bu anlamlı günde bir araya gelmiş olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi.

Marco Votta
tarımda sürdürülebilirliği sağlarken, sektörün gelişimini desteklemek adına farklı projeleri de hayata geçirdiklerini ifade ederek açıklamalarını şöyle tamamladı: “Sürdürülebilir tarımın, bilinçli bir çiftçi profiliyle mümkün olabileceği noktasından yola çıkarak, yakın zamanda ‘Bilinçli Çiftçi Güvenli Tarım’ projesini başlattık. Çiftçilerimizin ve tarımın geleceği için iş sağlığı ve güvenliğine dikkat çekmeye çalışıyoruz. Her gün ülkemizde 9 tane traktör kazası meydana geliyor. Kazaların yapılma biçimine ve kazalar sonucunda yaşanan kayıplara baktığımızda ‘Kazalar kaderimiz değil’ diyor ve bilinen doğruları tekrardan anlatıyoruz. Bu kapsamda da TürkTraktör Akademi eğitmenlerimiz yılın başından bu yana Manisa, Ankara, Diyarbakır, Adana ve Manisa Salihli’de bayilerimizle birlikte düzenlenen etkinliklerde çiftçilerimize güvenli traktör ve ekipman kullanımı eğitimleri verdiler. ‘Herkes için güvenli alanlar’ yaratmak üzere hayata geçirdiğimiz çalışmalarımızla çiftçilerimizin gelişimine katkıda bulunmak bizler için ayrı bir önem taşıyor. Bu anlamlı projede emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyor, tüm tarım emekçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü’nü gönülden kutluyorum.”    

Fabrika turundan hemen sonra TürkTraktör Akademi Eğitmenleri, Erenler Fabrikası’nda konuk edilen Sakaryalı çiftçilere de bir güvenli sürüş eğitimi düzenlediler. Eğitim sırasında TürkTraktör Akademi Eğitmenleri, katılımcılara teorik bilgilendirmeleri yaparken aynı zamanda özel hazırlanan sürüş ve tanıtım sahasında güvenli traktör ile ekipman kullanımını deneyimlettiler.

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Michelin'den tatil uyarıları

Michelin'den tatil uyarıları 15 günlük yarı yıl tatilini değerlendirmek isteyen ebeveynler yolculuk rotalarını belirlerken, Michelin, yol, yaya ...

Delphi Technologies ticari araçların geleceğine yön verecek

Delphi Technologies ticari araçların  geleceğine yön verecek Delphi Technologies, ticari araçlar için geliştirdiği elektrikli çözümler sayesinde geleceğe ışık tutuyor.
Vahit MAHMATLI
Bilgi çağı ve bekâ

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı