TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
IAA 2018 HANNOVER
TÜYAP Adana 6. Çukurova Otoshow Fuarı bugün başlıyor

TÜYAP Adana 6. Çukurova Otoshow Fuarı bugün başlıyor

Tarih 24 Nisan 2018, 13:01

Otomobil tutkunlarını tek çatı altında toplamaya hazırlanan TÜYAP Adana 6. Çukurova Otoshow Fuarı, 24-29 Nisan 2018 tarihleri arasında kapılarını açıyor.

Büyük merak ve heyecanla beklenen Fuar için son hazırlıklarını da tamamlayan TÜYAP Adana, 6 gün boyunca otomobil tutkunları ağırlayacak. Fuarın otomobil sektörüne ve bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacağını belirten TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz; “ 6. Çukurova Otoshow Fuarımızın bölgedeki araç satışlarına olumlu katkı yapması bekliyoruz. Ticari hareketliliğin yaşanacağı fuarımızda; her segmentten otomobil, SUV, 4x4, hafif ticari araçlar, kamyonetler ve pick-up’lar sergilenecek. Tüm otomobilseverleri Fuarımıza bekliyoruz” dedi.

Merakla beklenen Çukurova Otoshow Fuarına geri sayım başladı. Otomobil tutkunlarının heyecanla beklediği Fuar, kapılarını 24 Nisan’da TÜYAP Adana Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıyor. Otomotiv Distribütörleri Derneği ve Çukurova Yetkili Otomobil Satıcıları Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen Fuar; Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi, Çukurova Fuarcılık A.Ş. desteği ile düzenleniyor. 5 yıllık bir aradan sonra açılacak olan 6. Çukurova Otoshow Fuarı, bölgede büyük ses getirecek. Her segmentte aracın sergileneceği fuar, 6 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak.

Otomotiv sektörüne canlılık getirmesi planlanan 6. Çukurova Otoshow Fuarı hakkında konuşan TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz; “Fuarımızda özel araçların bulunacağı bir alan da oluşturuyoruz. Bu alanda; klasik araçlar, motosikletler ve elektrikli araçlar sergilenecek. Görsel bir şölenin yaşanacağı Fuarımızda, özel araç şovları da yapılacak.”dedi.

“Otomotiv, lokomotif sektörlerden biri”
Sektör hakkında da değerlendirmelerde bulunan Alagöz; “Otomotiv sektörü üretimde bulunduğu ekonomiye yüksek katma değer sağlayan, teknolojik gelişmeleri hızlandıran, ihracat kanalıyla döviz geliri kazandıran, müşterisi olduğu birçok sektörün gelişimine katkıda bulunan savunma, ulaştırma ve altyapı gibi stratejik alanları geliştiren, lokomotif sektörler arasında yer alıyor. 2016 yılı itibarıyla 4 trilyon dolar ile dünya ekonomisinin yaklaşık %5’ini oluşturan otomotiv sektörü dünyanın en büyük 4. ekonomisine tekabül ediyor. Türkiye’de bu önemli sektörün ana aktörlerinden biri olmak için son yıllarda yapmış olduğu AR-GE çalışmalarıyla da sektördeki iddiasını dünyaya gösteriyor.” dedi.

Otoshow Fuarlarının önemine değinen Alagöz; “Son teknoloji araçlar, fuarımızda yer alacak. Fuarımızda gençlerin yaptıkları araçlara özel bir yer veriyoruz. Yeni nesil elektrikli araçlar da fuarımızda ilgilileri ile buluşacak.” diye konuştu.

Son model araçların sergileneceği Fuarda, 29 Nisan Pazar günü düzenlenecek özel etkinlik ile Fuar alanının çevresine kurulacak sahnede DJ’ler müzik yapacak. Drift showların ve motosiklet gösterilerinin yapılacağı etkinlikte, offroad showları da yapılacak.

Girişlerin ücretli olduğu 6. Çukurova Otoshow Fuarını, 24-25-26-27-28 Nisan tarihleri arasında 10.00-21.00 saatlerinde, 29 Nisan’da ise 10.00 ile 20.00 ziyaret edilebilirsiniz.

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Otomobil

Ferrari Müzesi’nde “Michael 50” sergisi açıldı

Ferrari Müzesi’nde “Michael 50” sergisi  açıldı Michael Schumacher’in 50’nci yaşı vesilesiyle açılan “Michael 50” sergisi, Ferrari kulüpleri temsilcileri ve Ferra...

BMW Group, 2018 yılında 2 milyon 490 bin 664 adetlik satış gerçekleştirdi

BMW Group, 2018 yılında 2 milyon 490 bin 664 adetlik satış gerçekleştirdi Geçtiğimiz yıl, bir önceki yıla göre toplamda %1,1 büyüme ile tarihindeki en yüksek otomobil satışına imza atan BMW...
Vahit MAHMATLI
Bilgi çağı ve bekâ

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı