TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
IAA 2018 HANNOVER
Bosch Amerikan start-up şirketi SPLT’yi satın alıyor

Bosch Amerikan start-up şirketi SPLT’yi satın alıyor

Tarih 27 Şubat 2018, 13:47

İşe giderken araç paylaşılmasını sağlayan bir uygulama: işe gidip gelenler için ortak araçla seyahat etme

Bosch, ortak araç kullanımı işine giriyor. Teknoloji ve servis tedarikçisi şirket Detroit’te kurulu bir Amerikan start-up şirketi olan Splitting Fares Inc.’i (SPLT) satın aldı. SPLT, şirketlerin, üniversitelerin ve belediye kurumlarının çalışanlarına ortak araç kullanımı hizmetlerini sunmalarını sağlayan bir platformu işletiyor. Bu B2B yaklaşımı özellikle işe gidip gelenler için tasarlanmış. SPLT, işyerlerine veya okula giderken aynı rotayı paylaşan kişiler arasında bağlantı kurmak üzere bir uygulama kullanıyor. Bir algoritma, ortak araç kullanımını için en iyi bileşimi bulup en hızlı rotayı hesaplıyor. Burada amaç trafik sıkışıklığını azaltmak ve günlük yolcuğun daha rahat geçmesini sağlamak. SPLT 2015 yılında kuruldu. Hâli hazırda, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika ve Almanya’da yaklaşık 140.000 kullanıcı bu hizmetten yararlanıyor. Bosch yönetim kurulu üyesi Dr. Markus Heyn, “SPLT ile büyüyen mobilite hizmetleri alanındaki portföyümüzü genişletiyoruz.” dedi. Ağa bağlı mobilite hizmetleriyle, Bosch çift haneli rakamlarla büyüme kaydetmeyi hedefliyor.

Heyn şunları da ekledi: “Akıllı telefonlar giderek seyahat etmenin en önemli aracı hâline geliyor.” Karayolu kullanıcılarını ve taşımacılık yöntemlerini birleştirmek esnek ve çok yöntemli mobiliteyi mümkün kılıyor: Birkaç saniye içerisinde herkes nasıl seyahat etmek istediklerine karar vererek gereken rezervasyonları yapabiliyor. SPLT eş kurucusu ve CEO’su Anya Babbitt şunları kaydetti: “Bu sürdürülebilir ve uygun fiyatlı bir mobilite hizmetiyle insanların A noktasından B noktasına ulaşma şeklimizi temelden değiştiriyoruz.” 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Dünya

Petronas De Rooy Iveco takımı Dakar 2019’da yarışmaya hazır

Petronas De Rooy Iveco takımı Dakar 2019’da yarışmaya hazır Petronas De Rooy Iveco Takımı, dört adet Iveco Powerstar kamyonumuzla 41. Dakar rallisinde yarışacak.

Toyota PSA Grubu ile Avrupa’da uzun süreli işbirliğine gidiyor

Toyota PSA Grubu ile Avrupa’da uzun süreli işbirliğine gidiyor PSA Grubu, Toyota markası adına İspanya Vigo fabrikasında bir kompakt hafif ticari araç (C-Van) üretecek.
Vahit MAHMATLI
Yapacak çok iş var!

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı