TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
IAA 2018 HANNOVER
MICHELIN X-lce North, İskandinav kışında sınandı

MICHELIN X-lce North, İskandinav kışında sınandı

Tarih 20 Şubat 2018, 13:11

2018 Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) ikinci yarışı İsveç’te 15-18 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirildi.

4 gün süren yarışlarda eriyen kar, buz ve çamura karşı mücadele veren pilotlar, MICHELIN X-lce North lastikleriyle inanılmaz performanslar sergiledi. Hyundai ekibi Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul ikilisi, Şampiyona’da Hyundai’nin ilk zaferini elde etti.

Citroen C3 WRC ekibi Belçikalı, Craig Breen ve Scott Martin buzlu etaplarda yüksek formlarıyla ikinciliğe ulaşırken; Hyundai ekibi Andreas Mikkelsen ve Anders Jaeger da bronz madalyanın sahibi oldu.

WRC İsveç’te bu yıl MICHELIN X-lce North lastiklerinde yer alan çiviler bozulmamış kış koşullarında buzlu zemini kavrayarak pilotların performansına yüksek katkı yaptı. MICHELIN X-lce Northlastiklerinin WRC İsveç’in koşullarına uygun olarak geliştirildiğini aktaran Michelin FIA WRC Yöneticisi Jacques Morelli, lastik yüzeyinde yer alan 384 çivinin tekrarlanan darbelere dayanıklı şekilde geliştirildiğini belirtti.

2018 İsveç Rallisi birincisi Thierry Neuville ise; “Kar ve buz üzerinde araç kullanmak her zaman müthiş zordur.Ön tarafta iyi bir denge olması, kaydığınız sırada arka tarafı kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca köşeleri dönerken, tekrar hızlandığınızda dört tekerleğinizin hepsinin de düz olduğundan emin olmak için önceden düşünmeniz gerekir. Son üç gün içerisinde, özellikle de kimsenin tempoyu düşürmeye en ufak bir niyeti olmadığından, MICHELIN X-lce North’un sunduğu kavrama ve kontrol kabiliyeti çok önemli bir unsur oldu. Bitişe varana kadar hep baskı altındaydık!” dedi.

2018 FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nın bir sonraki ayağı 8-11 Mart tarihleri arasında Meksika’da gerçekleştirilecek.

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Dünya

Sürdürülebilirlik endeksinde sektöründeki dünya lideri

Sürdürülebilirlik endeksinde sektöründeki dünya lideri İtalyan lastik devi Pirelli, Dow Jones Dünya ve Avrupa endekslerinde global otomotiv ekipmanları sektöründe sürdürü...

3D baskı teknolojisini üretime dahil etti

3D baskı teknolojisini üretime dahil etti Volkswagen, otomotiv endüstrisinde en yeni üç boyutlu baskı teknolojisini seri üretime dahil eden ilk otomobil üret...

E-Bülten Aboneligi

Vahit MAHMATLI
Doğal gaz

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı