TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
versus omega kadesan
Suzuki sezona hazır!

Suzuki sezona hazır!

Tarih 07 Şubat 2018, 16:25

Yenilenen Suzuki bu sezon tarih yazmayı hedefliyor.

Motosiklet dünyasının lider markalarından Suzuki'nin MotoGP'de boy gösteren Suzuki Ecstar ekibi, yeni sezon için tüm hazırlıklarını tamamladı. Büyük yatırımlarla geliştirilen Suzuki GSX-RR, yeniden optimize edilen teknik özellikleriyle ön plana çıkıyor. Suzuki'nin MotoGP'ye dönüşünden bu yana tanıttığı 4'üncü motosiklet olan yeni GSX-RR'ın testleri tamamlanırken, Sepang uluslararası Yarış Pisti'nde ilk kez görücüye çıktı. 1000 cc hacmindeki 4 silindirli motoru 240 HP güç üreten GSX-RR'ın son hızıysa 330 km/s'nin üzerinde. Karbon seramik Brembo fren sistemi ve Öhlins süspansiyon sistemiyle donatılan motosikletin yazılımıysa tecrübeli İtalyan üretici Magneti Marelli tarafından geliştirilmiş.

Ecstar'ın geçmişi 70'lere dayanıyor

Hamamatsu merkezli Suzuki Ecstar ekibi, MotoGP’nin en popüler ekiplerinden biri olarak dikkat çekiyor. Japon üreticinin yarış takımının geçmişiyse 1970’lere dayanıyor. Efsanevi İngiliz pilot Barry Sheene’ın 500 cc sınıfında ilk şampiyonluğunu 1976 yılında kazanırken, sonrasında mirası Marco Lucchinelli, Franco Uncini, Kevin Schwantz ve Kenny Roberts Jr. gibi isimler devraldı ve İngiliz pilot Barry Sheene’ın zaferini yine 500 cc sınıfında altı şampiyonluk takip etti. Ekip en son zaferini ise 2016 yılında İngiltere’nin efsanevi Silverstone pistinde elde etti.


 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Otomobil

510 HP’lik SUV Alfa Romeo Türkiye yollarında

510 HP’lik SUV Alfa Romeo Türkiye yollarında Almanya'da Nürburgring pistini 7 dakika 51.7 saniyede turlayarak dünyanın en hızlı seri üretim SUV'u unvanı...

Bayram araç kiralama sektörünü canlandırdı

Bayram araç kiralama sektörünü canlandırdı Turizm ile kader birliği yapan bireysel araç kiralama sektörü, tatil planlarını öne çeken tatilcilerden ilgi gördü.

E-Bülten Aboneligi

Vahit MAHMATLI
Doğal gaz

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı