TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
Akset
IAA 2018 HANNOVER
Pirelli sürdürülebilirlikte dünya lideri

Pirelli sürdürülebilirlikte dünya lideri

Tarih 07 Şubat 2018, 12:37

Pirelli, 2018 sürdürülebilirlik ödüllerinde altın sınıfında değerlendirildi.

Pirelli, 2018 RobecoSAM sürdürülebilirlik yıllığı’nda kendi sektörünün sürdürülebilirlik lideri oldu. RobecoSAM, her yıl şirketlerin sürdürülebilirliğini belirleyen ekonomik, finansal, çevresel ve sosyal performansları analiz ederek Dow Jones sürdürülebilirlik endeksini hazırlıyor. Pirelli, ortalamanın 42 olduğu sektörde 83 puan aldı. Bu sonuç, RobecoSAM’ın 2017 yılında gerçekleştirdiği bir değerlendirmeye dayanıyor.  Pirelli, o tarihte henüz borsada işlem görmediği ve dolayısıyla endekse dahil edilemediği için bu değerlendirmeye gönüllü olarak katıldı.  

Pirelli, dünya çapında 60 sanayi sektöründen 2.479 şirketin değerlendirildiği çalışmada CNH ve Saipem ile birlikte 2018 sürdürülebilirlik ödüllerinde altın sınıfı ödülü kazanan çeşitli İtalyan şirketleri arasında yer aldı. RobecoSAM tarafından hazırlanan rapora göre, değerlendirilen sürdürülebilir şirketlerden 73’ünün altın, 78’inin gümüş ve 118’inin bronz sınıfında olduğu belirlendi.

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yenilenebilir Hareket

Porsche karbondioksit emisyonunu azalttı

Porsche karbondioksit emisyonunu azalttı Porsche, karbondioksit emisyon miktarını yüzde 75'ten fazla, enerji tüketimini ise yaklaşık yüzde 31 oranında d...

MAN tasarımları bir başka

MAN tasarımları bir başka MAN Lion’s City otobüs ve MAN CitE konsept kamyon ile rakiplerini geride bıraktı.
alcoawheel
Vahit MAHMATLI
Değişenler ve değişmeyenler

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı