TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
IAA 2018 HANNOVER
TürkTraktör’ün odağı çiftçilerin ihtiyaçları ve tarımın gelişimi

TürkTraktör’ün odağı çiftçilerin ihtiyaçları ve tarımın gelişimi

Tarih 02 Şubat 2018, 13:31

TürkTraktör, İzmir Agroexpo Fuarı’nda ziyaretçileri New Holland ve Case IH markalarının tanıtım alanlarında sergilediği son teknolojiyle donatılmış ürünlerinin yanı sıra
tanıtımını yaptığı yeni çözüm ve projeleriyle karşılıyor.

Türk traktör pazarındaki kesintisiz liderliğini 11. yılına taşıyan TürkTraktör, 2018 yılının odağına da tarım sektörünün gelişimine katkıda bulunacak ve çiftçilerin değişen ihtiyaçlarını karşılayacak çalışmaları koydu.

Fuar öncesinde yapılan basın yemeğinde gazetecilerle bir araya gelen TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta açıklamalarına 2017 yılının kısa bir değerlendirmesini yaparak başladı: “TürkTraktör olarak 2017 yılını  pazardaki kesintisiz liderliğimizi 11. yılına taşıdığımız bir yıl olarak tamamladık. Bu başarımızın ardında daima tarımı geliştirmek adına üretimden Ar-Ge’ye kadar uzanan alanlarda yaptığımız çalışmalarımız yatıyor.”

2017: Öncü çalışmalarla dolu geçen bir sene
2017’nin TürkTraktör için ilklerin hayata geçirildiği ve öncü olma kimliğini destekleyecek çalışmalarla dolu geçtiğini söyleyen Marco Votta; “2016’da denetimlerinden yüksek puan toplayarak “Bronz Fabrika” unvanını alan Ankara fabrikamızdan sonra Sakarya Erenler Fabrikamız da faaliyete başlamasından sonra 3 yıl gibi çok kısa sürede, “Bronz Fabrika” unvanını almaya hak kazandı. Tüm yeniliklerimizin temelini oluşturan Ar-Ge alanında da yine çok verimli bir çalışma dönemi geçirdik. Yıl boyunca merkezimizde 22 aktif proje yürütülürken, 5 tanesi başarı ile tamamlandı.  18 proje kapsamında, ürün geliştirme, emisyon mevzuatına uyum ve yeni teknolojilerin ürünlere adapte edilmesi çalışmaları yapıldı. 2017’nin hemen sonunda ise Türkiye’de sektöründe ilk defa ve Türk mühendisleri tarafından geliştirilen Tier 4 motorlarımızı tanıttık. TürkTraktör tarafından geliştirilen yeni nesil elektronik kontrollü motorlar yurtdışındaki çiftçilerin kullanımı için ihracata hazır.”

Marco Votta, çiftçinin ürünlere daha kolay ulaşabilmesini sağlayan TürkTraktör Finans hizmetini de yenilikçi bir çözüm olarak 2017 yılında sunmaya başladıklarını söyledi: “Çiftçimizin en son teknoloji ile donatılmış ürünlere daha kolay ve hızlı şekilde erişmesini sağlamak adına ‘Tüm finansal işlemler tek çatı altında’ mottosuyla ortaya çıkan TürkTraktör Finans, Türkiye’de bu alanda sunulan ilk çözüm olma özelliğine sahip. Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren bayilerimiz üzerinden  işleme sunulan TürkTraktör Finans, çiftçilere en pratik ve kolay kredi deneyimini yaşatmak üzere tasarlandı. Bu sistem sayesinde çiftçiler kendilerine sağlanan krediyle bayilerimizden ihtiyaçları olan traktörü, tarımsal ekipman ve iş makinasını satın alarak evlerine dönebiliyorlar.”

Teknoloji kullanımı: Tarımı ileriye taşıyacak en önemli unsur
TürkTraktör’ün 2018’i de yine öncü olma vizyonuyla ortaya çıkan farklı ürün ve çözümlerle karşıladığını ifade eden Marco Votta, “Tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de teknoloji kullanımının artırılması tarımı geliştirecek en önemli unsurların başında geliyor. Biz de TürkTraktör olarak gerek ürünlerimizin geliştirilmesi tarafında gerekse de çiftçimizin bilgiye erişimini kolaylaştırmak adına teknolojiyi odağımızda tutuyor ve bu kapsamda da farklı yeniliklere imza atıyoruz.  Bunlardan biri de tanıtımını İzmir’de yaptığımız mobil uygulamamız. Asistan adını verdiğimiz bu uygulamamız ile başta çiftçiler olmak üzere uygulamayı kullanan herkesin sosyal ve iş hayatının daha verimli planlayabilmesine destek oluyoruz. Asistan’ı pratik bir şekilde cep telefonu veya tabletlerine indiren kullanıcılar bulundukları bölgenin hava durumundan, sektörel haberlere; tarlalarına ektikleri ürünlerin fiyatlarına kadar birçok farklı bilgiye ulaşabiliyorlar. Buna ek olarak hızlı ve kolay bir şekilde bulundukları konuma bağlı olarak en yakın servisten randevu talep edebiliyorlar. Asistan aynı zamanda uygulama üzerinden sosyal medya paylaşımları yapılmasına da olanak tanıyor”  diye açıkladı.

Bilinçli Çiftçi, Güvenli Tarım Hareketimize 9 haftada 11 bin 500’den fazla kişi katıldı

Bilinçsiz traktör sürüşünün ve tarım ekipmanları kullanımının neden olduğu kazaların göz ardı edilmemesi gereken ulusal bir sorun olduğu noktasından yola çıkarak TürkTraktör’ün 2017 yılının sonunda bir sosyal sorumluluk projesi olarak başlattığı ve çiftçiler ile tüm traktör kullanıcılarına öncelikle güvenli sürüş bilinci aşılamayı hedefleyen Bilinçli Çiftçi, Güvenli Tarım Hareketi ile ilgili güncel bilgileri de paylaşan Marco Votta, “Projemizin ilk adımı olarak dijital bir yarışma düzenledik. 9 hafta süren bu yarışmamıza toplamda 11 bin 500’den fazla kişi katıldı. Dijital anketimizde sorularımızı yanıtlayan katılımcıların %90’ının traktörü var, %93’ü de ehliyetli traktör kullanıcısı. En fazla yanlış yapılan soruların detayına bakıldığında trafik kuralları, zor arazi koşullarında ve ekipman kullanımında bilgi eksikliği görüldü. Sonuçlara göre %55 oranındaki katılımcı ise Güvenli Sürüş Eğitimi almak istediklerini ifade edip, gelişime ne kadar açık olduklarını gösterdiler.”

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

İş ve İstif Makineleri

8. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı başladı

8. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı başladı SSAB sektörün önde gelen çelik tedarikçilerinden biri olarak yerini aldı.

TerexFinlay İrlanda ekibi Temsa İş Makinaları ile bir araya geldi

TerexFinlay İrlanda ekibi Temsa İş Makinaları ile bir araya geldi Temsa İş Makinaları, 2015 yılından beri distribütörlüğünü yürüttüğü dünyanın en önde gelen mobil paletli kırıcı ve ...
Vahit MAHMATLI
Yerli, milli ve ihracatçı!

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı